Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

Sonda

Najlepszy sposób na pozbycie się włosków?

Maszynka do golenia

27% - 5
Depilator

38% - 7
Laser

0% - 0
Wosk

11% - 2
Preparaty chemiczne

16% - 3
Inny ... jaki?

5% - 1
Total: 18

#1 2009-06-09 14:47:42

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Maszynka, depilator, wosk ... ?

Wiem, że może jest to dość osobiste pytanie, ale jak wiadomo w obecnych czasach każda dziewczyna chce mieć gładką skórę, oraz chce widzieć jak najlepsze efekty po depilacji
Tak więc - jaki jest Wasz sposób na uporczywe włoski na nogach czy pod pachami? <bo o inne części nie należy pytać >
Należycie do tradycjonalistek i używacie maszynek do golenia czy depilatorów, czy może korzystacie z depilacji woskiem, laserów lub innych sposobów? A może w ogóle nie korzystacie z tych sposobów i macie jakieś domowe, sprawdzone?

Tu macie kilka przykładów depilacji, dla pomocy w wybraniu odpowiedzi: (w sondzie możecie wybrać kilka odpowiedzi )GOLENIE - Głównymi zaletami tej metody są szybkość i bezbolesność. Niestety niesie ona ze sobą również sporo wad.Po pierwsze włosy bardzo szybko odrastają (w przeciągu 2-3 dni), ponieważ nie oddziałuje się na korzeń włosa.
Goląc włoski, przycina się je w miejscu gdzie są najgrubsze i odrastają w postaci kłującej szczecinki. Podczas golenia może dojść do zacięć i skaleczeń, które potem bardzo długo się goją. Aby zminimalizować to ryzyko najlepiej wykonywać tę czynność podczas kąpieli, gdzie ciepła woda rozmiękczy włoski. Zaleca się również używanie pianek lub żeli do golenia. Pamietaj o częstej wymianie ostrza i nie dociskaskania go do skóry.
Metodę tę głównie polecam osobom o cienkich i jasnych włoskach. U nich odrastający meszek nie będzie tak bardzo kłujący. Golimy przede wszystkim nogi, pachy i linię bikini. Polecam golarki elektryczne, które co prawda mniej dokładnie golą, ale za to są delikatniejsze dla skóry.


DEPILATOR ELEKTRYCZNY - Depilatory elektryczne usuwają włosy razem z cebulkami za pomocą szczypczyków (pęsetek). Firmy produkujące tego typu urządzenia "tortur" prześcigają się żeby proces depilacji był jak najmniej bolesny. Niektóre z nich wyposażone są w nasadkę masującą inne w chłodzącąhttp://www.depilacja.cba.pl/depilator.jpg, ale tak naprawdę do tego typu bólu można się przyzwyczaić. Zwłaszcza, jeśli wcześniej zrobimy sobie długą ciepłą kąpiel, która doskonale zmiękczy naskórek. Dzięki depilatorom elektrycznym usuwamy włoski na dłuższy okres około 2-3 tygodni. Minusami tej metody są:

* metoda bolesna!, więc nadaje się raczej do depilacji mniej wrażliwych partii ciała np. nóg. Można pokusić się na depilację linii bikini czy pach (ale pierwszy raz to prawdziwa katorga!! )

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Depilatorami elektrycznymi usuwamy przede wszystkim włoski na nogach, ale również mozemy tą metodą wydepilować całe cialo (dla osób odważniejszych i mniej wrażliwych na ból).


WOSK - wyrywa włoski razem z korzeniami. Odnowienie cebulki po takim zabiegu trwa kilka tygodni i co ważniejsze końcówki włosków są delikatniejsze (nie ma kłującej szczecinki, jak w przypadku golenia). Zdarza się, że po kilku latach systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się praktycznie niewidoczne.
http://i41.tinypic.com/2i0t8qu.jpgRozróżniamy dwa rodzaje wosków: wosk gorący i zimny. Gorący wosk położony na skórę rozgrzewa mieszek włosowy. Staje się on lepiej ukrwiony i rozluźniony, dzięki czemu łatwiej jest wyrwać włos z cebulką. Ze względu na swą dużą skuteczność bardzo chętnie stosuje się go w gabinetach kosmetycznych. Wosk zimny dostępny jest w sklepach kosmetycznych i można stosować go w domu - jest bardzo łatwy w użyciu. Najczęściej sprzedawany jest w formie gotowych plastrów, które należy jedynie podgrzać w dłoniach. Ale tę łatwość nakładania możemy przepłacić włoskami wyrwanymi bez cebulki. W przypadku mocnych grubych włosków zimny wosk nie zdaje egzaminu- jest za "słaby".

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Woski nadają się do depilacji wszystkich partii ciała.

PREPARATY CHEMICZNE - dostępne są głównie w formie kremu lub mleczka. Podobnie jak golarka usuwają owłosienie przy nasadzie skóry. Usuwanie owłosienia tym sposobem skuteczne jest głównie u osób o włoskach jasnych i delikatnych oraz u kobiet z tendencjami do pękania naczynek krwionośnych, które nie powinny dodatkowo nadwerężać skóry depilatorami elektrycznymi czy gorącym woskiem. Stosując tego typu preparaty działamy zawsze według wskazówek producenta. Inaczej możemy podrażnić i uszkodzić skórę.

http://www.depilacja.cba.pl/chemiczne.jpgWady depilatorów chemicznych są bardzo podobne jak w przypadku zastosowania golarki. Jednak niewątpliwą zaletą jest to, że odrastające włoski nie są tak kłujace i twarde ( jak po goleniu).
Depilatory chemiczne nadają się do wszystkich partii ciała. Do bardziej wrażliwej skóry na twarzy, bikini i pod pachami są specjalne kremy o delikatnej formule, specjalnie przeznaczone do tych okolic.


DEPILACJA LASEROWA - podczas fotodepilacji energia lasera działa bezpośrednio na barwnik włosa melaninę, która ma zdolność absorbcji energii lasera. W mieszku włosowym dochodzi do reakcji termicznej, a co za tym idzie do jego trwałego zniszczenia. Proces ten tłumaczy dlaczego depilacja laserowa jest nieskuteczna w przypadku bardzo jasnych i rudych włosów, które zawierają znacznie mniejszą ilość barwnika.http://www.estimed.pl/userfiles/image/laser.jpg
Do depilacji laserowej najlepiej nadają się włosy długie, tzn. włosy z okolicy górnej wargi, brody, pach, bikini i nóg. Dobrze wykonany zabieg jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny.
Zabieg trzeba powtórzyć od 3 do 8 razy. Spowodowane jest to tym, że cykl wzrostu włosa obejmuje trzy fazy: anagen, katagen i telogen. Tylko włosy będące w fazie anagenu zawierają wystarczającą ilość melaniny, która pozwala na skuteczne ich usunięcie. Niestety włosy rosną naraz w różnych fazach i zabieg trzeba powtarzać w odstępach cztero-, sześciotygodniowych. Największym jednak problemem jest ciągle bardzo wysoka cena jednego zabiegu.

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

________

Ja osobiście wybieram golarkę i depilator Miałam okazję skorzystać z plastrów z woskiem, ale nie zdały u mnie rezultatu Niedość że nie zbierają włosków dokładnie, to strasznie to boli! Co jest bardzo nieprzyjemne..
Wolę tradycyjne sposoby, jak golarka - szczególnie w miejscach bardzo wrażliwych. A do depilatora przekonałam się niedawno, spróbowałam raz, drugi i jakoś poszło Teraz jestem z nim nierozłącznaBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#2 2009-06-09 15:17:52

irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

ja tak jak Sanjula wybieram depilator
Najlepszy przyjaciel kobiety Najlepiej jak jest chłodzący czy masujący
Nie trzeba sie, przynajmniej męczyć co 2-3 dni i golić maszynką.
Wosk?- o w życiu! Nie polecam ludziom wrażliwym na ból bo masakra


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#3 2009-06-09 17:21:29

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Ha! nie zgadzam się co do laseru. Wczoraj usłyszałam, że nie dość że trzeba iść nawet do 10 razy, zabulić nie wiadomo ile, to jeszcze po 2 latach włoski potrafią odrosnąć.

Jak narazie używam maszynki, ale wiem, że plastry z woskiem, kupione ze sklepu <nie ku kosmetyczki> są do niczego, tak samo jak kremy.

Gdyby u kosmetyczki depilacja woskiem nie była taka droga, to zapewne wybrałabym właśnie wosk.

Offline

#4 2009-06-09 17:30:17

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Fantasmagoria napisał:

Ha! nie zgadzam się co do laseru. Wczoraj usłyszałam, że nie dość że trzeba iść nawet do 10 razy, zabulić nie wiadomo ile, to jeszcze po 2 latach włoski potrafią odrosnąć.

Hmm ... nie wiedziałam że odrastają Myślałam że na więcej czasu to starcza. Na więcej albo i na stałe? Tak więc - nie opłaca się

Fantasmagoria napisał:

plastry z woskiem, kupione ze sklepu są do niczego, tak samo jak kremy.

W tym się zgodzę - pieniądze 'wrzucone w błoto'... strasznie ściemniają z tą skutecznością.

I jeśli chodzi o mnie - nie poszłabym do kosmetyczki na wosk Myślałam nad tym, ale jednak doszłam do wniosku że depilator wymiataBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#5 2009-06-09 17:35:02

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Ja tam do kosmetyczki mogę chodzić, bo przynajmniej odwaliłaby za mnie całą robotę

Mówisz, że już się do depilatoara przyzwyczaiłaś? Hmmm... może za jakimś się rozejrze? Bo mnie ból nie robi, byle bym nie musiała tak jak pęsętą się robi - czyli po jednym włosku

A wosk nie jest taki straszny, chyba, że ktoś na prawdę jest wyczulony na ból.

Ostatnio edytowany przez Fantasmagoria (2009-06-09 17:35:40)

Offline

#6 2009-06-09 17:42:26

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

No, przyzwyczaiłam - i ból jest do zniesienia, jeśli depilator ma funkcję chłodzącą, wtedy jest całkiem nieźle I nie martw sie, nie trzeba wyrywać po jednym włosku

A jeśli chodzi o wosk - to właśnie tego bólu się boję Ja nie należe do ludzi odpornych na bólBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#7 2009-06-09 17:46:52

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

a ja będę inna i powiem że używam bezbolesnego sposobu czyli kremu do depilacji ....
nie chce ryczeć z bólu i skurczać się gdybym miała robić to depilatorem czy tez golarką

Offline

#8 2009-06-09 17:50:31

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Latika napisał:

używam bezbolesnego sposobu czyli kremu do depilacji ....

Ojej A daje Ci to coś? Bo mi nigdy to nic nie dawałoBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#9 2009-06-09 18:49:32

ewelina90

Robi postęp

Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Sanjula napisał:

Latika napisał:

używam bezbolesnego sposobu czyli kremu do depilacji ....

Ojej A daje Ci to coś? Bo mi nigdy to nic nie dawało

Ja mam tak samo , nic mi nie daje krem 


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#10 2009-06-09 19:05:55

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Sanjula napisał:

Latika napisał:

używam bezbolesnego sposobu czyli kremu do depilacji ....

Ojej A daje Ci to coś? Bo mi nigdy to nic nie dawało

ostatnio się depilowałam i nałożyłam krem na pewną częśc ciała* i odczekałam 15 minut i pózniej jak to sie wiadomo robi udało się
____________________________________________________________
Legenda:
* - okolice pach żeby nie uszczególniać

Offline

#11 2009-06-09 19:14:47

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Hmm... według mnie to chyba zależy to od rodzaju skóry - u mnie się nic z tego nie trzyma Ale lubię depilator więc luzikBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#12 2009-06-10 14:16:57

anulka

Ekspert ds. Kajol

Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Zaznaczylam wosk i depilator. Ja jak cos to depilatora używam. A w te środki chemiczne nie wierze

Offline

#13 2009-06-10 15:42:14

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

ja nigdy nie tknełabym się golarki czy tez depilatora
może dlatego że boje się że coś bym źle zrobiła i bym się drachnęła
nie wiem .... nie przekonują mnie te maszyny

Offline

#14 2009-06-10 16:02:59

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Latika napisał:

ja nigdy nie tknełabym się golarki czy tez depilatora
może dlatego że boje się że coś bym źle zrobiła i bym się drachnęła
nie wiem .... nie przekonują mnie te maszyny

Zawsze musi być pierwsza draska A czego używasz? Pytam z ciekawościBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#15 2009-06-10 17:07:11

Edzia12

Bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-04
Posty: 400

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Ja używam depilatora. Na początku używania rzeczywiście boli ale da się przyzwyczaić. Oczywiście nie jest to sposób usuwania włosków dla osób o wrażliwej skórze. Moim zdaniem naprawdę pomaga. Jeszcze nie próbowałam wosku ale może jeszcze zacznę go używać
A jeśli chodzi o kremy to mnie pomagały (polecam "veet") ale stwierdziłam, że to wychodzi zbyt drogo. Lecz są też pianki tej firmy, których jeszcze nie wypróbowałam.... Ale być może są skuteczne

Ostatnio edytowany przez Edzia12 (2009-06-10 17:10:16)

Offline

#16 2009-06-10 20:07:14

skubie

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 759

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

a ja uzywam maszynki do golenia

nie czuje jakos weny aby objezdzac twarz depilatorem stosowac maseczke wosko-plastrowa(jeszcze przez pomylke brwi sobie urwe) czy inne tego typu

i to tak co dwa dni(w porywach do trzech) sie tne
zalezne to jest od okolicznosci,bo jakby niebylo to z zarostem czy bez sexy jestem

Offline

#17 2009-06-10 20:22:19

Sanjula

Stały bywalec

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

skubie napisał:

jakby niebylo to z zarostem czy bez sexy jestem:lol:

Nie wątpie Skubie, nie wątpie.

A co do maszynki, to wole jak chłopak 'tnie sie' maszynka Nie wiem czemu
Dziwnie wygląda depilator na twarzyBo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#18 2009-06-10 21:01:20

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

skubie napisał:

a ja uzywam maszynki do golenia

nie czuje jakos weny aby objezdzac twarz depilatorem stosowac maseczke wosko-plastrowa(jeszcze przez pomylke brwi sobie urwe) czy inne tego typu

i to tak co dwa dni(w porywach do trzech) sie tne
zalezne to jest od okolicznosci,bo jakby niebylo to z zarostem czy bez sexy jestem

ehh chciałabym to widziec

Offline

#19 2009-07-01 00:06:30

Palcia

Bywalec

Skąd: BD/Zkp
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 546
WWW

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Latika napisał:

używam bezbolesnego sposobu czyli kremu do depilacji ....

Heh ja też
Szczerze powiemże raz próbowałam depilatora a że jestem wrażliwa na ból odrazu po jednym wyrwaniu włoska zrezygnowałam Można powiedzieć że boje się depilatora
Ja używam także zwykłej żyletki do golenia i golę nią nogi czy pachy (oczywiście często zmieniam i staram się używać innej do nód i innej do pach ). Nogi golę zyletką od 3 do 7 dni (jakoś powoli czasem mi włoski rosną, a czasem nawet ich nie widać).

Offline

#20 2009-07-01 15:02:19

Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Zagłosowałam na inny sposób czyli depilacja za pomocą pasty cukrowej.

Czyli 1/2 szklanki wody, cukru oraz łyżka soku z cytryny. Gotuję na średnim ogniu a potem jak ma taki jasnobursztynowy kolor to zdobywam z ognia i potem chłodzę i mam coś takiego lepkiego. Nakładam niewielki kawałek zgodnie z tym jak rosną włoski i zdobywam w przeciwną stronę jak rosną włoski.
Wygląda to coś w stylu gumy do żucia. W razie jakby "guma" nie chciała się tak odrywać, to radzę w czasie awarii pociąć sobie z jakiegoś lekkiego materiału kawałki i nałożyć na pastę i poczekać a potem odrywać.
Polecam

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-07-19 22:26:11)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#21 2009-07-08 15:29:56

irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

ja jeszcze nie próbowałam tej pasty cukrowej
ale chyba czas najwyższy spróbować
Jawharah czy to bolesna metoda w stylu wosku? bo jak tak to podziekuję


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#22 2009-07-08 15:38:55

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Jawharah musze kiedyś skorzystać z pasty cukrowej bo moja siostra stwierdziła że jest to mniej bolesne

Offline

#23 2009-07-16 11:07:58

Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Nigdy sobie woskiem nie robiłam, więc nie wiem. Z reguły jestem odporna na ból bo jestem zdania "lepiej się pomęczyć i mieć 3 tygodnie spokoju"
Zawsze używałam maszynki tylko wkurza mnie, że co 2 dni muszę się golić pod pachami, co 5 dni nogi, a tak to mam spokój.

Takie zabiegi lepiej wykonywać w czasie pełni lub po pełni wtedy mniej boli, sama tak zrobiłam dla eksperymentu czy to z tym prawda i sądzę, że tak jest naprawdę.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#24 2009-07-17 15:40:58

irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

fakt faktem golenie maszynka jest strasznie uciążliwe
Mi to tam obojętne czy pełnia czy nie bo nie wierzę w takie rzeczy, a chętnie spróbuję tej metody z pasty cukrowej. Bo zawsze to coś nowego, no i wydaję mi sie że tej metody warto spróbować


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#25 2009-07-17 15:49:29

Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

irkaaa:) napisał:

fakt faktem golenie maszynka jest strasznie uciążliwe
Mi to tam obojętne czy pełnia czy nie bo nie wierzę w takie rzeczy, a chętnie spróbuję tej metody z pasty cukrowej. Bo zawsze to coś nowego, no i wydaję mi sie że tej metody warto spróbować

Taaak maszynka jest uciążliwa jest ciągle w ruchu
Aha, zapomniałabym, żeby sobie wydepilować pastą nogi, czy pod pachami najpierw musisz sobie wyhodować busz tzn. włoski powyżej 0,5 cm.
Jak gotuje w garnku to wcale się nie wydaje takie lepkie jakie powinno być, daje to takie wrażenie, że jest to wodniste dopiero jak to zdejmę z ognia i chłodzę wtedy jest to lepkie takie jakie powinno.
Aha nakładam pastę zgodnie z tym jak rosną włoski tylko odrywam w przeciwnym kierunku

Są też takie pasty do której dodaje się miodu. Na ten temat radzę poszukać na forum wizaz.pl

To chyba wszystko W razie czego pytajcie


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#26 2009-07-17 19:54:08

milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

O paście cukrowej jeszcze nie słyszałam Cały czas się człowiek uczy Interesująca metoda i pewnie kiedyś wypróbuje, ale pewnie raczej jak się ochłodzi i będę nosić długie spodnie bo teraz buszu hodować sobie nie zamierzam
Jak rozumiem ta pasta cukrowa tężeje i dzięki temu ściąga się ją razem z włoskami, czyli coś w podobnie do plastrów z woskiem. Mam nadzieję, że to jednak tak nie boli jak plastry bo ja niezbyt przyjemnie wspominam moje doświadczenie z tym wynalazkiem Za pierwszym razem pociągnęłam mocno, bo nie spodziewałam się że tak to boli, ale za drugim razem nie mogłam się przełamać i jednak stwierdziłam, ze to chyba nie dla mnie.
To jednak moje wspomnienia nastolatki, wtedy taka przygodę miałam. Może warto byłoby teraz spróbować, kto wie, może obecnie jakoś bym to wytrzymała

Jak tak sobie teraz myślę, to my kobiety mamy naprawdę przechlapane, a to trzeba się golić na ciele, malować, a to miesiączka, a to dzieci rodzimy... Faceci mają lepiej

Offline

#27 2009-07-17 22:07:25

irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

milkaja
Fakt, za dobrze to nie mamy

U mnie tak samo wosk odpada... w życiu już nigdy wosku nie użyje! masakra jakaś Wspomnienia mam z nim okrutne ...
Maszynki są uciążliwe!


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#28 2009-07-29 21:49:33

fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Kiedyś używałam maszynki do golenia,ale gdy się spieszyłam czasem podrażniłam skórę, więc odkąd otrzymałam w prezencie depilator nie mogę się bez niego obejść. Używam go mniej więcej raz w miesiącu. Po tylu latach depilacji włoski są osłabione, łatwo wychodzą i już prawie nie czuć bólu (choć na początku bolało jak ....). Polecam wszystkim.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#29 2009-07-29 22:01:50

Rahul

Bywalec

Skąd: Gorzów wlkp
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 440

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

maszynka do golenia TYLKO TEGO JA UŻYWAM ewntualnie od czasu do czasu żyletki bo nie bedę twarzy objeżdżał  depilatorem i co 2-3 dni tak robię a nóg nie golę wcale bo po co ale też czasem wąsy sobie z golę raz na jakiś czas

Ostatnio edytowany przez Rahul (2009-07-29 22:03:38)


http://i35.tinypic.com/xmucee.jpg

Offline

#30 2009-07-30 12:38:59

Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Tylko ta pasta cukrowa to po ugotowaniu zrobić z nich kulki i jak bardzo stwardnieje, że nie będzie się mogło ją rozciągnąć to radzę przygotować garnek z gorącą wodą i włożyć i poczekać chwile i pasta zmięknie.
Ta pasta wygląda choćby coś w stylu gumy do żucia, albo można ją nałożyć i jakieś plasterki na to i poczekać i tak ściągać rób ta co chceta ; ]
Radzę sobie zobaczyć film "Carmel" produkcji francusko-libańskiej.
Tam m.in. jest pokazane jak ta pasta cukrowa czyli inaczej mówiąc karmel wygląda ; ]

Podobno pasta cukrowa ma swoje korzenie w islamie.

Czytałam kiedyś w Koranie, że Mahomet powiedział, że owłosione nogi u mężczyzn to ozdoba u kobiet nie i już wtedy zaczęto pracować nad sposobem depilacji.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#31 2009-07-31 12:33:10

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Nie wiem dlaczego ale boje się uzywac zyletki czy golarki przy goleniu sie... naprawde próbowałam sobie uswiadomic ze to nie boli ale nie dalo rady. Boje się że moge sie skaleczyc i ze bedzie mnie to bolec! Tak wiec caly czas pozostaje mi depilowanie sie kremem i łopatką

Offline

#32 2010-07-02 12:24:21

Kala

Bollyamator

Skąd: Znad Morza :)
Zarejestrowany: 2010-06-18
Posty: 54

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

ja osobiście depiluje zwykla jednorazówka xDD
biore na mydło lub zel pod prysznic i jadee

tez na poczatku balam sie ze sie moge zaciac ale jak zrobisz to delikatnie to nic sie nie stanie bo golarka bardzo łatwo sciana włoski


http://img688.imageshack.us/img688/6459/dp9.png
'Jeśli naprawdę chce się czegoś z całego serca, to cały wszechświat pomaga zrealizować to marzenie.'

Offline

#33 2010-07-16 09:04:52

Pari 2

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-05-08
Posty: 499

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

Wosk jest beznadziejny. Nie tylko nie wyrywa wszystkich włosów to jeszcze strasznie boli. Przez to miałam okropnego siniaka Jak na razie wolę maszynkę.

No właśnie, dlaczego faceci mają lepiej?!

Ostatnio edytowany przez Pari 2 (2010-07-16 09:10:07)

Offline

#34 2012-12-13 10:07:47

justynka

Bollyamator

Zarejestrowany: 2012-12-13
Posty: 1

Re: Maszynka, depilator, wosk ... ?

latem dla dłuższego komfortu używam depilatora. Początki za każdym razem są trochę bolesne, ale da się przyzwyczaić. Jesienią, gdy już nie odsłaniam nóg używam maszynek do golenia, bo po co cierpieć i się męczyć?? zazwyczaj używam jednorazówek gilletta, ale z męskiej serii, bo mają lepsze ostrza. Dodatkowo dla oszczędności wielokrotnie ostrze wkłady.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
a-11a znak sklep znaki drogowe gdzie kupić wynajem busów na wesele warszawa Singapore Wedding Loan