olga89 - 2012-03-27 13:10:54

http://wedlugagi.blox.pl/resource/kartografia.jpgKartografia


Autor: Kamila Shamsie


Tłumaczenie: Katarzyna Maciejczyk
Tytuł oryginału: Kartography
Seria/cykl wydawniczy: Myśli Kobiet
Wydawnictwo: Red Horse
Data wydania: czerwiec 2009
Liczba stron: 480


Opis:

Karim i Raheen to od urodzenia bratnie dusze. Jedno kończy zdania drugiego, rozmawiają ze sobą anagramami, a leżąc, stykają się grzbietami. Nierozerwalna więź łączy ich również z Karaczi w Pakistanie. Ich serca biją w rytmie tego miasta - pełnego przemocy, zanieczyszczonego, intensywnego i przebojowego, po prostu - domu.
Z upływem lat pozwalają, aby stanął między nimi mur milczenia. Jednak pewnego suchego lata, w dobie strajków i czystek etnicznych, ich związek zaczyna balansować pomiędzy wymuszoną przyjaźnią a miłością, pisaną im od urodzenia.

Kartografia jest namiętną, porywającą pieśnią miłosną dla Karaczi. Najnowsza powieść Kamili Shamsie to książka jedyna w swoim rodzaju, ukazująca, że niezależnie od wydarzeń na świecie, nie możemy zapominać o wojnie toczącej się w naszych sercach.

_________________________________________________
lubimyczytac.pl


Moja opinia:

Nadal jestem w trakcie czytania ale ksiazka jest bardzo dobra :) Na poczatku ciezko sie wciagnac ale pozniej robi sie ciekawsza i pojawia sie kilka watkow, ktore dlugo sie wyjasniaja. Przez to ciezko odlozyc ja z ciekawosci ;)

bollywood.pun.pl