Destiny - 2013-01-04 21:42:16

http://1.bp.blogspot.com/-yDIT6NkM6-Y/T8xktddJ9oI/AAAAAAAAAB8/mmdAddcaOVs/s1600/colleen-houck-klatwa-tygrysa-tigers-curse-cover-okladka.jpg

Tytuł oryginalny: "Tiger's Curse"
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Tomczak Martyna
Rok wydania w j. angielskim: 2011
Rok wydania w j. polskim: 2012


Opisik by me. Nie jestem fanką 'kopiuj, wklej' :3
"Klątwa Tygrysa" opowiada o nastoletniej Kelsey Hayes, która straciła rodziców i żyje teraz z rodziną zastępczą. W wakacje postanawia podjąć pracę, aby zarobić na studia, które mają się rozpocząć już po wakacjach. W końcu znajduje ją w... cyrku. Początkowo ma tam pracować dwa tygodnie. Spotyka tam przepięknego, cudownie pachnącego białego tygrysa o imieniu Dhiren z magnetycznymi, niebieskimi oczami. Jeden dotyk sprawia, że całe życie Kells się zmienia. Czas spędzony ze zwierzęciem sprawił, iż Kelsey (po dostaniu propozycji od pana Kadama) wyrusza do Indii, aby zająć się tygrysem przez całe lato. Jednak prawda okazuje się zupełnie inna niż się wydaje...

http://i.datapremiery.pl/4/000/03/532/colleen-houck-klatwa-tygrysa-wyzwanie-tigers-quest-cover-okladka.jpg

Tytuł oryginalny: "Tiger's Quest"
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Tomczak Martyna
Rok wydania w j. angielskim: 2011
Rok wydania w j. polskim: 2012


Opis:
Wybaczcie, ale gdybym napisała opis II części zdradziłabym największy sekret książki. Tak więc się powstrzymam :3

http://i.datapremiery.pl/4/000/03/976/colleen-houck-klatwa-tygrysa-wyprawa-tigers-voyage-cover-okladka.jpg

Tytuł oryginalny: "Tiger's Voyage"
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Tomczak Martyna
Rok wydania w j. angielskim: 2011
Rok wydania w j. polskim: 2012


Opis:
Wybaczcie, ale gdybym napisała opis III części zdradziłabym największy sekret książki. Tak więc się powstrzymam :3

http://covers.booktopia.com.au/big/9781444757521/tiger-s-destiny.jpg

Tytuł oryginalny: "Tiger's Destiny"
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Tomczak Martyna
Rok wydania w j. angielskim: 2011
Rok wydania w j. polskim: ????


Opis:
Wybaczcie, ale gdybym napisała opis IV części zdradziłabym największy sekret książki. Tak więc się powstrzymam :3

W linku bo jest zbyt duża [klik]
(okładka jest fan artem ;d)

Tytuł oryginalny: "Tiger's Dream"
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: ????
Rok wydania w j. angielskim: ???? (prawdopodobnie 2013)
Rok wydania w j. polskim: ????


Opis:
Jest to finałowa część tygrysiej sagi. Książka nie wyszła jeszcze spod pióra autorki. Jednak jej premierę szacuje się na marzec/wrzesień 2013.Moja opinia (na temat całej sagi):
   Cóż... nie wiem jak wyrazić moją fascynację i miłość do tej tygrysiej sagi. Przebiła nawet moją dotychczas ukochaną serię Becci Fitzpatrick.
   "Klątwa Tygrysa" jest uważana za jedną z lepszych książek dla młodzieży i nie tylko. Jest to również pierwsze dzieło Colleen Houck. Niestety, ale jej historia wejścia na rynek nie jest zbyt piękna. Autorka nie znalazła wydawnictwa, które byłoby zainteresowane podjęciem współpracy. W związku z tym Colleen wydała ją z własnych funduszy i to była baaaardzo dobra decyzja.
   Książka jest serio świetna, jednak można ją w dużej mierze porównywać do "Zmierzchu", gdyż autorka wzorowała się na dziele Stephenie Meyer. Pojawiają się tu nasze cudowne Indie, można nawet pouczyć się języka hindi. Jest tu również przepiękna miłość dwójki ludzi, przygoda, nutka niebezpieczeństwa oraz poznanie kultury kraju i hinduizmu. Piękne są również wiersze autorki, które pojawiają się w każdej części, zawsze na początku. Ja zakochałam się również w tej książce ze względu na poezję jaka się tu pojawia (np. Szekspir *-*).
   Do tej pory w polskiej wersji wyszły trzy części: "Klątwa Tygrysa", "Klątwa Tygrysa. Wyzwanie" i "Klątwa Tygrysa. Wyprawa". Jednak angielski mam prawie w małym palcu i dzięki temu jestem również po lekturze IV części, czyli "Tiger's Destiny".
   Ale to jeszcze nie nic. Jest już oficjalnie potwierdzone, iż w 2015 roku pojawi się kinowa ekranizacja książki, a poważnym kandydatem do jednej z trzech głównych z ról jest Shahid Kapoor.

Naprawdę gorąco polecam, warto! ;)

ProdĂĄvĂĄme a distribuujeme ĹželezobetonovĂŠ Ĺžumpy Szamba betonowe Jedwabne MONTAŻ SZAMB GRATIS tel Produkowane warte przeczytania