PauliAnjaliFy - 2013-02-15 16:50:38

Vidya Balan zagra wokalistkę MS Subbulakshmi w filmie biograficznym?
http://img10.imageshack.us/img10/1673/vidyatoplayms1.jpg

    Wydaje się, że to właśnie Vidya Balan zagra wybitną, uhonorowaną nagrodą Bharat Ratna wokalistkę MS Subbulakshmi w filmie biograficznym.

Saga o Subbulakshmi, która obejmuje 88 lat jej życia, zostanie opowiedziana przez reżysera i operatora filmowego Rajiva Menona, znanego  z reżyserii filmów tamilskich takich jak: „Minsaraa Karnavu” (w hindi „Sapnay”) z Kajol i Prabhu Devą czy też “Kandukondain Kandukondain” z Tabu i Aishwaryą Rai grające siostry.

Potwierdzając biografię Subbulakshmi, będący obecnie za granicą Rajiv powiedział: ”Przedstawiałem Vidyi scenariusz, bardzo go polubiła. Chcielibyśmy by projekt znalazł się na następnym poziome, tuż po moim powrocie do Indii. W tej chwili jestem w czasie filmowania lwów i żyraf w Afryce Południowej.”

Subbulakshmi będzie jednym z najdroższych biograficznych filmów, powstałych dotychczas, koszt produkcji szacuje się na 70 crore, biorąc pod uwagę fakt, iż ma on powstać w trzech wersjach językowych hindi, tamilskiej i angielskiej.

Bliski przyjaciela Rajiva z tamilskiego przemysłu filmowego powiedział: ”Rajiv bardzo mocno interesuje się  muzyką „carnatic”, a zwłaszcza kompozycjami Subbulaksmi. Żył z tym projektem wiele lat. Czuje, że Vidya ze swą bystrością zrozumienia muzyki Hindustani, będzie w stanie przedstawić tą legendarną ikonę jaką jest Subbulakshmi.”


W przeciwieństwie do „The Dirty Picture”, w którym grała Vidya, gdzie tylko niektóre fakty zostały zaczerpnięte z życia Silk Smithy, biografia Subbulakshmi będzie całkowicie oparta na jej życiu i karierze.

”Rajiv przeczytał gdzieś, że Vidya była zapaloną uczennicą muzyki i chciała zrobić biografie Laty Mangeshkar. To było wtedy kiedy Rajiv pomyślał, że Vidya może zagrać Subbulakshmi. Chciał południowoindyjskiej aktorki, która przebrnęłaby przez tą rolę od wieku 18 do 88 lat. Vidya musiałaby  bardzo ciężko popracować nad językiem ciała i odmianami muzycznymi.”

Oryginalnie piosenki legendy, która zmarła w 2004 roku zostaną wykorzystane, a  nowe nagrania Subbalakshmi zostały by nagrane przez profesjonalnego wokalistę  muzyki „carnatic”.
[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
byPauliAnjaliFy

Ceny zĂĄruka pro na e jĂ­mky nabĂ­zĂ­me pełen artykuł z tego źródła tamta strona kalendarzyki