Sakina - 2007-11-18 10:03:12

Ayesha Takiahttp://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1498124150.jpg


Ayesha Takia - urodzona 10 kwietnia 1986 w Bombaju, Maharashtra, India.

W wieku czterech lat zaczęło zdobywać doświadczenie jako fotomodelka a mając lat 15 zadebiutowała w swoim pierwszy teledysku. Mając lat 18 zagrała w filmie Socha Na Tha ale z powodu spóźnionej premiery oficjalnym debiutem uznano film Taarzan: The Wonder Car. Za rolę w tym filmie otrzymała prestiżową nagrodę Filmfare za najlepszy debiut w 2004 roku. W 2006 roku znalazła się na liście 50 najbardziej pożądanych kobiet Indii w plebiscycie zorganizowanym przez telewizję Zoom.
Lubi słuchać muzyki transu, rock, a także kocha Ghazals. Jej ulubieni indyjscy artyści to Ghulam Ali i Abeeda Parveen. Jest zagorzałą wegetarianką.

Ayesha Takia jest przeciwna swojemu udziałowi w kręceniu scen erotycznych. Uważa że jej talent aktorski powinien być wystarczającym powodem do obsadzenia jej w określonej roli. Ayesha zdaje sobie sprawę że młode dziewczyny zrobią wszystko żeby osiągnąć sukces ale ona od początku kariery zastrzega sobie w kontrakcie że nie będzie do tego namawiana.

Zapytana w wywiadzie telewizyjnym przez Rajeev Masand na CNN-IBN o powody takiej decyzji odpowiedziała, że praca nie jest całym jej życiem i że są inne cenne wartości. Dodała też „W przyszłości, gdy będę mieć dzieci to chcę żeby były dumne z mamy aktorki a nie mamy symbolu seksu”

Ayesha dostała propozycje zagrania w filmie Neala 'N' Nikki, ale odmówiła, ponieważ scenariusz przewidywał sceny zbyt erotyczne jak na jej poglądy. Aktorka powiedziała, że nie jest ważne dla niej, kim jest reżyser albo producent przy podejmowaniu takiej decyzji. Za to w życiu prywatnym w przeciwieństwie do skrytości bollywoodzkich gwiazd Ayesha chętnie mówi o swoim chłopaku i o tym, że jest zakochana w nim do szaleństwa.

Tą bardzo młodą, bo zaledwie 20 letnią aktorkę mieliśmy okazję podziwiać już w sześciu filmach a obecnie powstają kolejne trzy. Wygląda, więc na to, że nie zabraknie jej propozycji mimo rygorystycznych zasad, jakich się trzyma. Jak to możliwe? W Indiach nadal większość reżyserów stroni od scen przepojonych golizną czy seksem a Ayesha Takia jest piękna nawet w ubraniu.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2010: Paathshaala
2009: Wanted
2009: 8 x 10 Tasveer jako Sheila Patel
2008: De Taali
2008: Sunday jako Sehar Thapar
2007: Blood Brothers - Keya
2007: Wszystko dla miłości   (Salaam-E-Ishq) jako Gia Bakshi
2007: Cash jako Preity
2007: Historia miłosna   (Kya Love Story Hai) jako Kajal Mehra
2007: Fool N Final jako Tina
2006: Dor jako Meera
2005: Shaadi No. 1
2004: Dil Maange More jako Shagun


Fotki: KLIK

__________________________________________________________
wikipedia (ang)


moja opinia
Widziałam dwa filmy z jej udziałem: ''Salaam-E-Ishq'' i ''Cash''. Już po tych dwóch filmach jest jedną z moich ulubionych! Dużo o niej czytam i  oglądam teledyski :) Jest świetna :D No i uwielbiam jej uśmiech ;)

for just $XXX robotykoparkakraków.pl