milkaja - 2008-01-23 22:17:11

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRrWwBh_apOo2Xfoen4ozQtDRY1Vy4M2Zk2EqLewNMkki01rb1NSurya


Biografia:

Saravanan Sivakumar (Surya) (Tamil : சரவணன் சிவகுமார்)

Popularnie nazywany Surya (Tamil : சூர்யா) - urodził się 23 lipca 1975, ojczysty język - Tamilski.
To aktor tamilskiego przemysłu filmowego. Jest synem tamilskiego aktora Sivakumar. Jego żoną natomiast jest Jyothika, popularna tamilska aktorka. Surya jest dobrze znany z niecodziennych ról w różnych filmach. Surya jest znany również jako osoba firmująca znane marki takie jak: Himani Navratna Oil, Emami Fair & Handsome, Pepsi, TVS i Sunfeast Biscuits.

Surya jest najstarszym synem w rodzinie. Ma młodszą siostrę - Brindha oraz młodszego brata aktora - Karthi.  Surya 11 września 2006 roku poślubił aktorkę Jyothika. 10 sierpnia 2007 roku urodziła im się córeczka - Diya, której imię oznacza światło.
 
Surya bierze udział w wielu akcjach dobroczynnych.  Sam jest członkiem swojego aktorskiego fanklubu na yahoo, gdzie jest bardzo szczęśliwy wysłuchując komentarzy fanów i ich sugestii. Posiada również największą społeczność na Orkut dla tamilskich aktorów z więcej niż  57 000 członków.

Jest dobrym przyjacielem aktora - Vijay z którym studiował.


Profil

Urodzony: w Chennai
Szkoła: PSBB
College: Loyola, w Chennai
Opisuje siebie jako: Nie lubie ranić nikogo. Lubie pomagać innym.
Ulubiony kompozytor: Ilayaraja
Ulubione jedzenie: Dosa, curd rice, Prawn
Ulubieni aktorzy: Kamal Hasan i Revathy
Najlepszy przyjaciel w przemyśle filmowym: Vikram
Ulubione partnerki filmowe: Laila i Jyothika
Debiut filmowy: Naerukku Naer w 1997
Przed karierą filmową: Kierownik fabryki z odzieżą
Zainteresowania: nauka kaskaderskich wyczynów, taniec, gra na flecie
Ulubione nicnierobienie :p : Jazda samochodem z włączona muzyką i całonocne kampingi
Hobby: oglądanie filmów, czytanie, jeżdżenie
Inne fakty: Surya i Vijay studiowali razem na Loyola


Kariera

Jego debiutanckim filmem był - Nerrukku Ner (1997) z Vijay, który okazał się wielkim hitem, ale jego kolejne filmy nie miały się już tak dobrze. Jego pierwszym znaczącym sukcesem była rola w filmie - Poovellam Kettuppar (1999). Jego kolejny film z Vijay - Friends (2001) również okazał się wielkim hitem. Ale jednym z najlepszych filmów Surya został - Nandha (2001), wyreżyserowany przez - Bala. Film zarobił Rs.50 lakhs. Kolejnym dobrym filmem Surya był - Unnai Ninathu. Doceniony został również - Mounam Pesiyadhe. Drugi hit Surya- to film Kaaka Kaaka, film o życiu oficera policji. Film zarobił prawie  Rs.100 milionów. Również - Pithamagan z Vikram był wielkim hitem a Surya zaprezentował się jako bardzo odmienny charakter. W filmie - Perazhagan, Surya zagrał dwie role, jedna jako bokser a drugą jako upośledzony ale przekonany o swoich racjach nadzorca budki telefonicznej. Jego rola człowieka upośledzonego umysłowo została nagrodzona przez krytykę i Surya zdobył Filmfare Award for Best Actor. Jego rola w filmie - Aayitha Ezhuthu również została pozytywnie odebrana przez krytykę. W 2005 Surya odniósł sukcesy filmami takimi jak  Aaru i Ghajini. Ghajini był jego trzecim wielkim hitem kasowym i zarobił ponad Rs.200 milionów.  Od tej chwili dołączył do grona wielkich gwiazd tj. Vikram, Vijay i Ajith. W 2006 roku Surya zagrał w Sillunu Oru Kaadhal. Zagrał wspólnie ze swoją życiowa partnerką Jyothika, jakkolwiek film nie stał się hitem. W 2007 roku Surya zagrał w - Vel, gdzie jego partnerką filmową była Asin Thottumkal, a film został hitem. Vaaranam Aayiram gdzie partneruje mu Divya Spandana i Sameera Reddy odniósł wielki sukces. Surya zdobył wiele nagród: Filmfare Best Tamil Actor Award, Tamil Nadu State Film Special Award for Best Actor, Vijay Award for Best Actor, Filmfans Award for Best Actor. Był również nominowany w kategoriach: Vijay Award for Favourite Hero oraz Vijay Award for Entertainer of the Year. Jego kolejne filmy Ayan i Aadhavan przysporzyły mu kolejnych nagród: Mathrubhumi Amritha Filmfare Award-2009 (Kerala).


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2003: Kaaka Kaaka - Anbuselvan
2003: Pithamagan - Sakthi
2005: Maayavi - Balayya
2005: Ghajini - Sanjay Ramasamy (Manohar)
2005: Aaru
2006: Sillunu Oru Kaadhal - Gautham
2007: Vel - Vetrivel
2008: Vaaranam Aayiram - Krishnan
2009: Ayan - Deva
2010: Rakta Charitra - Suriyanarayana Reddy
2011: Avan Ivan - wytep specjalny
2014: Anjaan - Krishna
2015: Masss - Shakti


Fotki: KLIK

_______________________________________________________________________
Źródło oraz Źródło

Polski producent Szambo Trening interwałowy na rowerze: Kocham i nienawidz ważne źródło torby papierowe z nadrukiem Piła Leczenie kanałowe pozabanki.pl wolne domki nad morzem Stegna tantra dla kobiet Poznań