milkaja - 2008-01-25 18:20:31

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/55/Bommarillu-Movie-poster.jpgBommarillu


Telugu: బొమ్మరిల్లు


Reżyseria: Bhaskar


Obsada

Siddharth jako Siddu
Genelia D'Souza jako Hasini
Prakash Raj jako Aravind (tata Siddu)
Kota Srinivasa Rao jako Kanaka Rao (tata Hasini)
Jayasudha jako Lakshmi (mama Siddu)
Sunil jako Satti (służący)
Neha jako Subbulaxmi (narzeczona Siddu)
Ravi Varma jako Ravi (przyjaciel Siddu)
Dharmavarapu Subramanyam jako Kismat Kumar (profesor z uczelni)


Fabuła

Film opowiada o losach Siddu (Siddharth), który mieszka z rodzicami i rodzeństwem w domu rodzicielskim. Siddu ukończył studia, a teraz pragnie się usamodzielnić, wyzwolić spod opiekuńczych skrzydeł ojca Aravinda (Prakash Raj). Jego ojciec go tłamsi, daje więcej niż Siddu pragnie, zawsze wyprzedza jego wszystkie pragnienia. Siddu coraz mocnej odczuwa fakt iż nie może podejmować samodzielnie decyzji dotyczących jego życia, zwłaszcza gdy ojciec stawia go przed faktem dokonanym i aranżuje jego małżeństwo z nieznaną mu zupełnie dziewczyną. Poddaje się jednak decyzji rodziców i choć dziewczyna zupełnie mu się nie podoba, odbywają się ich zaręczyny.
Tymczasem Siddu poznaje przypadkowo dziewczynę Hasini (Genelia D'Souza), młoda studentkę. Hasini to zwariowana i bardzo energiczna osóbka która mieszka jedynie z ojcem, lubiącym zaglądać do kieliszka. Jej matka nie żyje. Młodzi zaczynają się ze sobą spotykać i zakochują się w sobie.
Jak się zakończy ich miłosna historia i czy Siddu w końcu zacznie sam decydować o swoim życiu tego można się dowiedzieć oglądając ten film :)


Muzyka

W filmie jest siedem piosenek skomponowanych przez Devi Sri Prasad ze słowami Chandrabose, Ravi Kumar Bhaskarabhatla, Kulasekhar i Sirivennela Sitaramasastri.

1. We have a Romeo - Ranjith & Andrea
2. Bommani Geesthe - Gopika Poornima & Jeans Srinivas
3. Kaani Ippudu - Devi Sri Prasad
4. Music Bit - Sumangali
5. Laloo Darwaja - Naveen, Murali, and Priya Prakash
6. Nammaka Thappani - Sagar & Sumangali
7. Appudo Ippudo - Siddharth Narayan


Fotki:

http://www.cinegoer.com/gallery/movies/bommarillu/25.jpg


http://www.cinegoer.com/gallery/movies/bommarillu/10.jpg


http://www.cinegoer.com/gallery/movies/bommarillu/4.jpg


http://www.cinegoer.com/gallery/movies/bommarillu/15.jpg_______________________________________________________


Moje wrażenia

Bardzo fajny film o relacjach pomiędzy ojcem i synem. Pokazuje ze rodzice mogą być toksyczni nawet wtedy gdy bardzo nas kochają i chcą dla nas jak najlepiej. Potrafią nas tym unieszczęśliwiać i wręcz zniszczyć nam życie.
To również bardzo fajna historia miłosna - zabawne są chwile spotkań Siddu z Hasini, która jest bardzo postrzeloną, ale też przesympatyczną i uroczą dziewczyną :P
Ścieżka muzyczna naprawdę niezła.
Mi się film podobał, na Siddhathę z wielką przyjemnością popatrzyłam w kolejnym już filmie i na pewno z wielka chęcią zobaczę go jeszcze w innych produkcjach :) Oczywiście nie zabrakło też Prakasha Raja, który świetnie zagrał ojca Siddu.
No i muszę się przyznać :p że w momencie przemowy Hasini do rodziny Siddu miałam łzy w oczach a podczas rozmowy Siddu z ojcem w końcówce filmu to nawet się popłakałam. Dla mnie były to najbardziej wzruszające momenty w filmie, który łączył w sobie zarówno cechy komedii jak i filmu obyczajowego z podtekstem dramatu :P
Moja ocena 6 :)

bollywood.pun.pl