Kahl - 2014-11-12 17:26:42


Jedz, módl się, kochaj.

http://ecsmedia.pl/c/jedz-modl-sie-i-kochaj-b-iext2273028.jpg

Autor: Elizabeth Gilbert
Tłumaczenie: Marta Jabłońska-Majchrzak
Tytuł oryginału: Eat, Pray, Love: One Woman's Search for Everything Across Italy, India and Indonesia
Wydawnictwo: REBIS
Liczba stron: 490
ISBN: 978-83-7510-074-7


Nim osiągnęła trzydziestkę, Elizabeth Gilbert miała wszystko, o czym powinna marzyć nowoczesna, wykształcona, ambitna Amerykanka - męża, dom za miastem, dobrą pracę. Mimo to nie była kobietą ani szczęśliwą, ani spełnioną. Nękał ją niepokój, smutek i rozterki. Przeszła przez wyczerpujący rozwód i popadła w ciężką depresję, przeżyła nieszczęśliwą miłość i całkowicie odrzuciła wszystko, czym, jak jej się zdawało, miała być.

"Jedz, módl się, kochaj" mówi o tym, co może się zdarzyć, kiedy bierzemy odpowiedzialność za nasze własne zadowolenie z życia. Mówi również o przygodach, jakie mogą się przydarzyć kobiecie, która nie chce już dłużej starać się powielać utartych wyobrażeń. Jest to opowieść, która poruszy każdego, kto kiedykolwiek obudził się rano z nieodpartym pragnieniem zmian.

I że cie nie opuszczę...


http://www.mksiazek.home.pl/bookstore/40699/2034936_0.jpg

Autor: Elizabeth Gilbert
Tłumaczenie: Marta Jabłońska-Majchrzak
Tytuł oryginału: Committed: A Love Story
Wydawnictwo: REBIS
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7510-51-55

Pod koniec "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth zakochała się w Felipe. Wzajemne zauroczenie przerodziło się w płomienny romans. Zamieszkali razem w Ameryce, przyrzekli sobie dozgonną wierność i to, że nigdy nie wezmą ślubu. I żyliby sobie spokojnie, gdyby któregoś dnia nie zainterweniowała Opatrzność, próbując ich zmusić do zawarcia małżeństwa.

Z typowym dla siebie poczuciem humoru, inteligencją i znajomością psychiki ludzkiej Gilbert opisuje swoje zmagania z myślą o powtórnym zamążpójściu. Ujawnia tajemnice związane z małżeństwem, odpowiada sobie na pytania o dopasowanie, zachwyt sobą nawzajem, wierność, rodzinne tradycje, ryzyko rozwodu, społeczne oczekiwania, odpowiedzialność. Tak naprawdę jednak, by przekonać się, czy warto wyjść za mąż, pisze pean na cześć miłości, z całą jej złożonością i wszystkimi konsekwencjami; miłości takiej, jaka ona jest naprawdę.

ta strona spójrz na to