Sakina - 2008-05-31 10:34:52

http://www.hindu.com/mp/2005/10/29/images/2005102902190601.jpgShankar Mahadevan - indyjski piosenkarz i kompozytor. Studiował inżynierię w Carnatic i hindusk± muzykę klasyczn±. Jest bardzo popularny zarówno w Bollywood jak i w Kollywood. Choć w Bollywood bardziej znany jest jako czę¶ć trio kompozytorów Shankar-Ehsaan-Loy (jeszcze: Ehsaan Noorani i Loy Mendonca). Shankar Mahadevan jest piosenkarzem, Ehsaan jest gitarzyst± a Loy gra na keyboardzie (również ¶piewa niektóre wstawki /najczę¶ciej co¶ a'la rap/ w piosenkach).
Shankar pochodzi z tamilskiej rodziny.
Shankar Mahadevan za¶piewał razem z Rich± Sharm± piosenkę "Gori Re/O Fair One" do filmu 'Vanity Fair' ( mi.in. z Reese Witherspoon). Kompozytorem oczywi¶cie byli Shankar-Ehsaan-Loy, a słowa napisał wszystkim znany Javed Akhtar.

Polscy słuchacze m.in. najbardziej znaj± go z utworów: ''Pretty Women'' (Kal Ho Naa Ho),  ''Kajra Re'' / głos Amitabha (Bunty Aur Babli), ''Rock N Roll Soniye'' i ''Mitwa''' (Kabhi Alvida Naa Kehna), ''Maurya Re'' (DON 2006), ''Bumbro'' (Mission Kashmir), ''Jane Bhi De'' i ''Mast Kalandar'' (Heyy Babyy), ''Maa'' i ''Bheja Khum'' (Taare Zameen Par), ''Jhoom Barabar Jhoom'' i ''Jhoom'' (Jhoom Barabar Jhoom), ''Salaam-E-Ishq'', ''Dil Chahta Hai'' i ''Koi Kahe Kehta Rahe'' (Dil Chahta Hai).


FilmografiaOficjalna strona artysty:
http://shankarmahadevan.com/

Oficjalna strona Shankar-Ehsaan-Loy:
http://www.shankarehsaanloy.com/

Po prostu jest więcej niż boski :D
________________________________
Żródło: wikipedia (ang.-hiszp.)
           i oficjalne strony

nadruk na odzieży, odzież robocza bhp lublin