Qausain - 2008-06-30 22:55:51

Richa Sharma
http://imageshack.com/a/img838/3572/2fa5.jpg

Data urodzenia: 29 sierpnia 1980

Miejsce urodzenia: Faridabad, Harjana

Biografia i kariera:

Swą karierę Richa rozpoczęła w wieku ośmiu lat. Jej pierwszym muzycznym guru był jej ojciec, Late Sh. Pandit Dayal Shankar Upadheyay.
Richa jest najmłodszą z siódemki dzieci kapłana z Faridabadu. Jej ojciec, Pandit Daya Shankar Upadhyaya, i matka, Manorma Devi, nauczyli Richę sztuki śpiewania bhajans, a w szczególności Mata Ke Jagram, które powoli i statecznie stawały się przeznaczeniem Richy w pierwszych latach jej życia. Kiedy skończyła osiem lat, została zaproszona, aby zaśpiewała przed religijnym zgromadzeniem w Delhi i jego okolicach. Została zaciągnięta w Gandharva Mahavidyalaya.

Pod nadzorem Pandita Aaskarana Sharmy, Richa dostała możliwość porządnego trenowania klasycznej i lekkiej muzyki hinduskiej. Richa dodała ghazals, piosenki filmowe oraz pendżabskie i radżastańskie piosenki ludowe do swego repertuaru, dzięki czemu nauczyła się operować głosem coraz większą i większą skalą oraz różnorodnością dźwięków.

Zdobyte Nagrody:
2003 -Bollywood Movie Award  w kategorii Best Singer Female  - za piosenkę "Mahi Ve" z filmu "Kaante"
2011 -Zee Cine Award  w kategoriii Best Singer Female za piosenkę "Sajda" z filmu  "My Name is Khan"


Aktualna dyskografia: KLIK________________________________________________________________________________________________________________________________________
Żródła: wikipedia.en.com , imdb.com by PauliAnjaliFy & Qausain (aktualizacja moderatorska: luty 2014)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moja opinia
Jak dla mnie, Richa Sharma jest najlepszą piosenkarką Bolly! Kocham jej mocny, wręcz tajemniczy głos! Według mnie najlepiej pasuje do mrocznych, tajemniczych piosenek, jak Rasiya czyDaras Bina Nahin Chain, chociaż w Show Me Your Jalwa albo Sakhiyaan też była genialna! Ubóstwiam ją (co chyba widać po moim aktualnym avku i sygnaturce ;)) i chyba nic tego nie zmieni! Chciałabym jeszcze kiedyś usłyszeć jakąś jej piosenkę, gdzie będzie śpiewać tylko ona, gdzie będzie podkładać głos jakiejś znanej aktorce (może Rani?) i do której to piosenki ułożą jakić cudowny układ choreograficzny, bo czuję, że z głosem Richy w playbacku mogłabym zrobić niezłe show! ;)

A co Wy o niej myślicie?

kliknij po źródło małe ilości http://www.jotan.pl/