Svasti - 2019-05-09 12:49:34

      Vidya Balan zagra Shakuntalę Devi w biograficznym filmie


Vidya Balan podpisała kontrakt na film, w którym zagra „ludzki komputer”, rola wymaga od niej szybkości i dokładności w obliczaniach matematycznych. Jest to film na podstawie biografii Shakuntala Devi, która w 1982 r. znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa. Film stworzy Anu Menon, która wcześniej wyreżyserowała "Waiting" (2015) i "London Paris New York" (2012).

Aktorka w mediach społecznościowych napisała:

„WIELKI DZIEŃ! Podekscytowana rolą matematycznego geniusza ShakuntalaDevi. @vikramix @ anumenon1805 i ja jesteśmy zachwyceni, że możemy zrealizować prawdziwą historię „ludzkiego komputera” - małej indyjskiej dziewczyny, która szturmem zdobyła świat! (sic). ”


Film biograficzny prawdopodobnie ukaże się latem 2020 roku.

Vidya mówi:

„Shakuntala Devi była naprawdę kimś kto przyjął swoją indywidualność, miała silny głos feministyczny (...) Ale to, co mnie naprawdę fascynuje, to fakt, że normalnie nie kojarzysz zabawnej osoby z matematyką ...a ona całkowicie odwraca tę percepcję. Jestem podekscytowana,  że Vikram (producent Vikram Malhotra), z którym współpracowałam przy Kahaani, oraz jego zespół produkują film. Vikram, Anu i ja jesteśmy podekscytowani mogąc ożywić historię jednej z najbardziej inspirujących kobiet w tym kraju.”


Anu Menon mówi:

„Zawsze byłam pasjonatką opowiadania pozytywnych kobiecych narracji - aby pokazać ich wkład w matematykę i naukę, a Shakuntala Devi jest ostatecznym wzorem do naśladowania.”

Jeśli chodzi o obsadzenie Vidyi w roli tytułowej, stwierdza:

"Od dnia, w którym zdecydowałam się opowiedzieć tę historię, wyobrażałam sobie tylko Vidyę. Nie ma innej aktorki, która mogłaby uchwycić ducha Shakuntali. ”

Co ciekawe, obie kobiety już rozpoczęły wspólną podróż po tym filmie.

„Vidya była niesamowitym partnerem w tej podróży (nad stworzeniem filmu). Od dłuższego czasu rozwijamy ją razem, kawałek po kawałku."


Anu dodaje:

„ Jest najbardziej hojnym aktorem, o który mógłby prosić scenarzysta, chcąca wejść w różne przestrzenie, aby znaleźć prawdę.”http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1557398752.png

https://lukow.szamba-betonowe.com http://ekostim.pl http://biznesranking.pl https://z4y.pl http://poznanskie-ogloszenia.pl