Qausain - 2008-11-28 15:31:44

Himani Kapoor
http://imageshack.com/a/img850/1483/1sof.jpg


Data urodzenia: 24 sierpnia 1988

Miejsce urodzenia: Faridabad, Harjana


Kariera:
Himani to jedna z finalistek programu muzycznego "Sa Re Ga Ma Pa Challenge 2005". Wraz z Karanem Oberoi prowadziła program "Antakshari".  Uczestniczyła również w innym muzycznym show "Jo Jeeta Wohi Sikandar".

W programie "Music ka Maha Muqabla" była w drużynie "Mika ki Sherni" - znanego piosenkarza Miki. Wraz ze znanym kompozytorem i piosenkarzem Himmesh'em Reshammiyą uczestniczyła w światowym tournée w 2007, gdzie wystąpiła w ponad 20 różnych krajach.

Aktualna dyskografia:
Oye Lucky! Lucky Oye! (2008)
Bachna Ae Haseeno (2008)
Good Boy, Bad Boy (2007)
Dil Diya Hai (2006)
Aap Ki Khatir (2006)
36 China Town (2006)
Chingaari (2006)________________________________________________________________________
źródło: wikipedia.en.com; altiusdirectory.com by PauliAnjaliFy (aktualizacja moderatorska: luty 2014)

________________________________________________________________________
Moja opinia
Pierwszy raz usłyszałam Himani Kapoor, kiedy oglądałam film Chingaari, gdzie śpiewała piosenkę Jab Jab Saiyyan... i wzięłam ją za Richę Sharmę! :shy: Kiedy się jednak okazało, że to nie Richa, a ktoś inny, świeży w Bollywood, a o równie silnym, wspaniałym głosie, pokochałam Himani równie mocno, jak kocham Richę! Nie wiem, jak to się dzieje, ale kobiety z Faridabad obdarzone są przez naturę fantastycznymi, ogromnie mocnymi, a jednocześnie niewysłowienie kobiecymi głosami! :D
Już od dłuższego czasu zbierałam się w sobie, aby ten wątek założyć, ale aż do dzisiaj nie mogłam znaleźć żadnych informacji o młodziutkiej Himani... :/ I nawet teraz zbyt wiele nie mam, jednak i tak jest to lepsze, niż nic.
Dla tych, którzy Chingaari nie widzieli i nie słyszeli Jab Jab Saiyyan... Niestety, nie ma tej piosenki na YouTube, ale możecie ją odsłuchać na ApunkaBollywood.net i wtedy sami/same usłyszycie, jak wielkie podobieństwo łączy te dwie utalentowane panie. :) Himani potrafi śpiewać zarówno mocno, jak i delikatnie, chwyta zarówno wyższe, jak i niższe tonacje... Jak dla mnie: cudo!!! Uwielbiam Himani Kapoor i z niecierpliwością czekam, aby usłyszeć więcej jej piosenek! :D

A co Wy o niej myślicie?

bollywood.pun.pl