Madzix_Deva - 2007-05-31 15:24:19

Kilka ciekawostek

* Pomysł zrobienia razem filmu o Asoce przyszedł do głowy Santosh Sivanowi i Shah Rukh Khanowi 3 lata wcześniej, gdy kręcili razem dramat o terroryzmie w Kaszmirze Dil Se. Reżyser "Asoki" był wtedy operatorem filmu, a Shah Rukh Khan grał główną rolę dziennikarza.

    * Shah Rukh Khan chciał do roli Kaurnaki Aishwarayę Rai. Jednak Santosh Sivan szukał aktorki, która nie występowała jeszcze w parze z Shah Rukh Khanem. Także jego pomysł zatrudnienia w roli tancerki w zajeździe Sushmitę Sen nie zgadzał się z planami reżysera.

    * Kareena Kapoor całą rodziną pracuje w Bollywoodzie. Jej siostrą jest Karishma Kapoor, ojcem Rishi Kapoor.Cała trójka aktorów cieszy sie w Indiach dużą sławą.

    * Ten film zapoczątkowuje drugi etap w życiu aktora. Shah Rukh Khan do roli aktora dołączył bycie producentem. Wraz z Juhi Chawla swoją partnerką filmową i Aziz Mirza założył wytwórnię filmową (Dreamz Unlimited/ Red Chillies), w której po filmie Phir Bhi Dil Hai Hindustani wyprodukował film Asoka, Kaal, Chalte Chalte, Jestem przy tobie i Paheli. Dwa pierwsze przyniosły mu fiasko finansowe, ale spełniły jego pragnienie filmowania tego, co go interesuje. Kolejne były już sukcesem komercyjnym, a ostatni indyjskim kandydatem do nominacji do Nagrody Akademii Filmowej Oscar na Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.


filmweb.pl

bollywood.pun.pl