Sakina - 2009-04-23 18:59:16

Mam nadzieję, że kobiecej części naszego forum (która jest zdecydowaną większością) przyda się ten artykuł zaczerpnięty z tej strony . Dla mnie ten artykuł jest BARDZO przydatny.


Żeby zmienić sytuację potrzebujesz najpierw poznać przyczyny swojego bólu miesiączkowego. Nie są one takie same u każdej kobiety.
Miesiączka nie musi boleć. Przyczyny bólu miesiączkowego:
- Niewłaściwa dieta
- Życie w pędzie i stresie
- Choroby
- Wiek i anatomia
- Negatywne nastawienie do ciała i miesiączki
- Forsowanie ciała
Więcej na temat przyczyn


http://dooktor.pl/image_atta/art/O6N32Qla3Q9EzW7p6mgywyRq71m61m.jpgSposoby „na teraz, już”
• Odwołaj tyle spotkań, które masz na dziś zaplanowane, ile tylko się da. Jeśli podejdziesz do tego na serio, będziesz zdumiona, ile z nich uda ci się przełożyć :)
• Jeśli tylko możesz, zwolnij się z pracy.
• Połóż się, odpocznij, pozwól sobie na chwilę miesiączkowego odlotu :)
• Ciepły termofor, lub ziołowy okład pomogą rozluźnić brzuch.
• Ciepła kąpiel z użyciem aromaterapii dobrze działa. Dobre są olejki: rumianek, szałwia, jaśmin, melisa, mięta, rozmaryn. Idź za nosem :) Wiele kobiet obawia się brać kąpiel podczas miesiączki, opierając się na fałszywej informacji, że może to doprowadzić do powstania krwiaków i śmierci w wannie :( To nie prawda, możemy pozwolić sobie na kąpiel, ważne tylko żeby nie była bardzo gorąca.
• Taniec bądź inna forma ruchu, który lubisz (spacer, ćwiczenia jogi) pozwala rozluźnić mięśnie i wprawić energię w ruch. Znam kobiety, których jedynym remedium na ból miesiączkowy jest – taniec. Ważne, żeby ruch nie był zbyt intensywny. Nie forsuj się. Jeśli poczujesz zmęczenie odpocznij, połóż się, zrelaksuj.
• Uzupełnij dietę o kwasy tłuszczowe Omega 3 (dostępne w kapsułkach) i omega 6 (olej z wiesiołka, kapsułki z ogórecznika)
• Niektóre kobiety mają silniejsze bóle, kiedy używają tamponów – pozwól twojej krwi płynąć na miłą flanelową podpaskę.

Sposoby przynoszące długofalową zmianę
• Zmień dietę – zrezygnuj z wysoko przetworzonego jedzenia, które zawiera ulepszacze, konserwanty i hormony. Jedz mniej cukru, szczególnie unikaj gazowanych napojów, i słodzonych jogurtów, zrezygnuj z przetworzonego nabiału. Staraj się jeść ciepłe, gotowane posiłki. Uzupełnij dietę o kwasy tłuszczowe Omega 3 (dostępne w kapsułkach) i omega 6 (olej z wiesiołka, kapsułki z ogórecznika)


• Zmień styl życia – poznaj i uwzględnij twój cykl miesiączkowy. Ból nie jest naturalną, konieczną przypadłością podczas miesiączkowania. Doświadczamy go, ponieważ straciłyśmy kontakt z naszym cyklem, nikt nie nauczył nas, jak dobrze dbać o siebie podczas miesiączki – i przez cały miesiąc.
Cykl miesięczny obejmuje całe nasze ciało. Znaczy to, że nasza wydajność i chęć do pracy zmienia się w ciągu miesiąca. Przed i podczas owulacji mamy więcej chęci do działania w świecie, miesiączka to bardziej czas odpoczynku, kontaktu ze sobą i swoimi uczuciami. Jeśli ignorujemy te prawidłowości i zmuszamy ciało, by przez cały cykl było tak samo sprawne – sforsujemy je i zacznie nas boleć.
Podczas miesiączki można robić wiele rzeczy, także malować, tańczyć, nawet pracować – ważne, żeby słuchać komunikatów płynących z ciała i nie forsować nic na siłę!

• Zmień swoje nastawienie do miesiączki. W naszej kulturze miesiączka jest dla wielu ludzi tematem tabu, wiele z nas dostało negatywny przekaz na temat okresu od mamy i babci. Kiedy wstydzimy się miesiączki i nie rozumiemy jej sensu (bo nikt nam go nie przekazał, najwyżej wręczył pudełko podpasek) nasza podatność na ból miesiączkowy wzrasta. Dlatego ważne jest, żeby spotkać się z tym wymiarem kobiecego doświadczenia, jakim jest miesiączka. Mam nadzieję, że teksty zamieszczone na tej stronie pozwolą zrozumieć i docenić naturalny rytm naszego ciała.


____
Parę słów ode mnie. Wiem co to jest masakryczny ból podczas okresu, nie raz zwijam się z bólu, nie raz wręcz krzyczę i płaczę, nie pomagają nawet tabletki. Myślę, że te sposoby w większości przypadkach się na prawdę sprawdzają, często słyszę, że przy silniejszych bólach powinnam się zgłosić do lekarza, ale co da lekarz? Przepisze mi leki, które i tak nie działają, a jedynie zwiększają krwawienie. Jeżeli już miałabym coś stosować to właśnie takie naturalne sposoby.

puck.szamba-betonowe360.pl kurtyny łódź