irkaaa:) - 2009-05-01 18:35:49

Plotkara
Cecily von Ziegesar

http://www.ebook3000.com/upimg/201012/06/10482968.jpeg

Tom 1 - Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części - Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy - czasami ze sobą nawzajem. Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy. Możecie dowiedzieć się, co robimy. Wystarczy wklepać: plotkara.net. Kim jest Plotkara? Jedną z nas.

Tom 2 - Anonimowa Plotkara komentuje na stronie internetowej, co dzieje się w życiu grupy nastolatków z najbogatszej części Manhattanu - świata prywatnych szkół, luksusowych apartamentów, nieograniczonego dostępu do pieniędzy i alkoholu. Teraz bohaterowie przygotowują się do egzaminów do college'ów i przeżywają dalsze perypetie uczuciowe.

Tom 3 - Anonimowa Plotkara komentuje na stronie internetowej, co dzieje się w życiu grupy nastolatków z najbogatszej części Manhattanu. Teraz zbliża się Boże Narodzenie i wielka impreza sylwestrowa.

Tom 4 - W przeciwieństwie do większości miast na świecie Nowy Jork nie popada w lutową depresję i nie staje się zimny, szary i przygnębiający. Przecież doskonałym lekarstwem na ponuractwo jest szałowa sukienka, czarne satynowe szpilki i gruba warstwa samoopalacza od Estee Lauder...

Tom 5 - Dziękuję, że przyszliście na moją imprezę. Wiem, że to szalony pomysł: urządzać imprezę w poniedziałek, ale prawda, że dzięki temu reszta tygodnia przeleciała błyskawicznie?! Pewnie wciąż się zastanawiacie, czy byłam tą chudą blondynką w szmaragdowych szpilkach, czy tym wysokim facetem z szafirowymi sztucznymi rzęsami. Na razie zachowam swoją tożsamość dla siebie. Potraktujcie to jak coś, co oderwie waszą uwagę od wlokących się dni czekania na informację, czy dostaliście się do college'u. Puzzle do poskładania w czasie marcowych tygodni stresów i nudy.

Tom 6 - Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części - Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w bajecznych apartamentach i chodzimy do ekskluzywnych szkół. Skoro sprawa przyjęcia do college'u jest już za nami, nadszedł czas, żeby skupić się na czymś równie ważnym: naszym życiu miłosnym!

Tom 7 - Anonimowa Plotkara komentuje na stronie internetowej, co dzieje się się w życiu grupy nastolatków z najbogatszej części Manhattanu podczas ich ostatnich dni w szkole przed pójściem do colleg'u.

Tom 8 - Cały Manhattan jest i zawsze był nasz. Jednak w czerwcu dla nas, uczniów ostatnich klas, nadejdzie koniec szkoły i czas, by powiedzieć sobie „Do widzenia”. Ale na bok smętne miny. Teraz jest czas, żeby naprawdę dać się zapamiętać. Jeśli na zakończenie szkoły dostaniemy to, czego chcemy, już niedługo wszyscy będziemy tak sławni i tak piękni, jak nigdy dotąd!

Tom 9 - Mamy za sobą ciężkie cztery lata liceum: to niezły wysiłek, połączyć imprezowanie, zakupy i naukę. I to z takim wdziękiem, żeby wylądować w Ivy League. A teraz, gdy mamy nowe fantastyczne letnie ciuchy, czas się poważnie zabawić. Znacie nas i powiedzmy sobie szczerze: chcielibyście być jednym z nas. My to dziewczyny spacerujące po Manhattanie w klapkach od Jimmy'ego Choo. Zniszczą się? Co z tego? My to chłopcy opaleni po feriach na Karaibach, którzy sączą gin z tonikiem ze srebrnych piersiówek. Nadeszło lato i koniec z bzdurami typu testy i egzaminy. Najbliższe miesiące wypełnią same przyjemności: miłość i seks, sława i niesława. Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części - Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w bajecznych apartamentach i chodzimy do ekskluzywnych szkół - no ale przecież nie w wakacje!

Tom 10 - Wydaje wam się czasem, że jesteście największymi szczęściarzami pod słońcem? Cóż, pomyłka: to ja jestem największą szczęściarą. Właśnie opalam się na absolutnie przecudnej plaży w East Hampton i patrzę, jak śliczni chłopcy ściągają pastelowe koszulki Lacoste i wcierają w balsam w opalone ramiona. Nie bez powodu każdy nowojorczyk, który nie chce całkiem porzucić miasta, odpoczywa w Hamptons z tego samego powodu ludzie noszą buty Christiana Louboutina i latają pierwszą klasą. To po prostu jest najlepsze.

Tom 11 - Ludzie, zapomnijcie o łzawych pożegnaniach - skupmy się na bajecznych przyjęciach pożegnalnych! Już prawie wyjeżdżamy do college'ów i te ostatnie dni są jak niekończący się wieczór sylwestrowy z odliczaniem do północy - absolutne szaleństwo pod hasłem "całuj każdego, kogo masz pod ręką". No więc: czy wszyscy się złamią i w ostatniej chwili ujawnią swoje sekrety? Będę tam, żeby to sprawdzić. plotkara. Witajcie w Nowym Jorku, na Manhattanie, w jego najelegantszej części - Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy w ekskluzywnych apartamentach - i dostajemy wszystko, co chcemy, kiedy chcemy i kogo chcemy - nawet jeśli ten ktoś jest już zajęty. W naszym świecie urządzenie imprezy oznacza wynajęcie Metropolitan Museum dla dwustu najbliższych przyjaciół, a zazdrość i zdrada są, jak zawsze, gośćmi honorowymi.

Tom 12 - Od czego zaczęły się perypetie bohaterów Plotkary? Co się działo, zanim Blair stała się najpopularniejszą dziewczyną w szkole, a Serena wyjechała do szkoły z internatem? Zanim jeden chłopak rozdzielił dwie najlepsze przyjaciółki...__________________________________________________________
by: me


Moja opinia:

Czy ktoś już czytała losy Blair i Seleny?
Ja przeczytałam wszystkie części, i jestem zafascynowana :)
wspaniałe ksiażki czyta sie jednym tchem :)
polecam każdemu! :)

bollywood.pun.pl