Sakina - 2009-07-09 10:59:14

Suresh Wadkar - indyjski piosenkarz filmowy i klasyczny, urodzony w 1954 roku w Kolhapur. Śpiewa w języku hindi i marathi.


Już w wieku 8 lat zaczął pobierać naukę muzyki u Pandita Jialal Vasanta. Szybko zrobił wrażenie na swoim guru i już we wczesnych latach młodości występował na scenie.

Podczas konkursu śpiewaków klasycznych w 1976 roku, który Wadkar wygrał, jeden z sędziów, legendarny już Jaidev zaangażował go do filmu ''Gaman'', w którym zaśpiewał piosenkę "Seene Mein Jalan". W tym okresie zaśpiewał również dla filmu ''Paheli''.

http://img216.imageshack.us/img216/2504/sureshwadkar1.jpgW tym czasie, Suresh zrobił ogromne wrażenie swym głosem na Lacie Mangeshkar, która później bardzo polecała go różnym osobowościom wliczając duet Laxmikant-Pyarelal, Khayyama i duet Kalyanji-Anandji. Laxmikant-Pyarelal zafascynowany jego głosem zrealizował z Wadkarem i Latą Mangeshkar piosenkę ''Chal Chameli Bagh Mein'' dla ''Krodhi''. Wkrótce potem, wykonał piosenki dla kilku filmów i nastąpił punkt zwrotny - ''Prem Rog'' Raja Kapoora.

Suresh Wadkar jest producentem filmu ''Tanman.com''.
Jest często sędzią w różnych programach muzycznych i zdobywcą wielu nagród.

Prywatnie Wadkar jest mężem piosenkarki klasycznej Padmy.


Filmografia


___________________________
Źródło tłum.: SakinaUwielbiam tego piosenkarza, a najbardziej chyba lubię w jego wykonaniu ''Jag Ja'' z ''Omkara'' :) Ma genialny głos :heart: Lubię go też jako człowieka, często śledzę na youtube różne programy muzyczne i robi wrażenie bardzo sympatycznego, dobrego człowieka z poczuciem humoru ;)

◁ sprawdzian z przyrody klasa 4 logo projektowanie architektura miejska dj częstochowa