irkaaa:) - 2009-07-17 15:27:58

Mirażehttp://www.poczytaj.pl/okl/34000/34797.jpg
Soheir Khashoggi "Miraże"

Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 564 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788372987266
ISBN: 83-7298-726-2


Soheir Khashoggi, w swojej pasjonującej opowieści o ucieczce młodej kobiety ku wolności, zabiera nas do tajemnego świata bliskowschodniej arystokracji i odkrywa realia życia kobiet we współczesnych haremach. Pomimo baśniowego dzieciństwa w domu opływającym w bogactwa i luksusy, Amira akceptuje fakt, że pewnego dnia zostanie oddana komuś sobie obcemu za żonę, a publicznie zawsze będzie się pokazywać jedynie owinięta w czarną materię i z zasłoną na twarzy. Nie jest natomiast przygotowana na okrucieństwo męża, którego poznaje dopiero podczas nocy poślubnej. By nie stracić zmysłów i zachować życie, podejmuje desperacką próbę ucieczki z dzieckiem do USA. Tam rozpoczyna nowe życie, osiąga sukces zawodowy i odnajduje prawdziwą miłość. Żyje jednak w ciągłym strachu, że w końcu dopadnie ją przeszłość i bezlitosny mąż.

recenzje

"Fantastyczna powieść! Nie mogłam się od niej oderwać! Unosi zasłonę skrywającą muzułmańskie tradycje, a przede wszystkim ukazuje związki i więzy rodzinne typowe dla świata Bliskiego Wschodu."

Judith Gould, autorka Grzechów

"Jedna z nielicznych powieści o życiu kobiet na Bliskim Wschodzie, która odznacza się wartką akcją, wzbudza kontrowersje i zmusza do myślenia."

Jean Sasson, autorka Księżniczki

www.poczytaj.pl

______________________________________________

Książką zachwycona jestem od samego początku od momentu gdy skończyłam pierwszy rozdział. Niesamowita opowieść o muzułmańskich kobietach bez praw, oraz o często najbliższych osobach kobiet które skazuje się na taki okrutny los! Polecam książkę ale osobą które mają trochę więcej czasu bo nie da się od niej oderwać.

________________________________

Książkę można kupić z najnowszym nr."Sukcesu" więcej tutaj

spawanie aluminium cena za 1 cm blokady parkingowe sklep