milkaja - 2009-09-05 17:29:43

"The Merchants of Bollywood" w Polsce http://www.makroconcert.com/img/catalog/75_photo_1_big_2_113354.jpg

Już niedługo, za niecałe trzy miesiące, jedno z największych widowisk Bollywood pojawi się w Polsce.

Po wielkim show "Bharati" pojawi się w Polsce kolejne wielkie widowisko. "The Merchants of Bollywood", bo o nim mowa, to przedstawienie godne uwagi. Na scenie pojawi się kilkudziesięciu tancerzy, aktorów i wokalistów. Ubrani w swoje bajecznie kolorowe stroje zaprezentują nam show ukazujące bogactwo kulturowe Indii. Przy dźwiękach muzyki granej na żywo na tradycyjnych ludowych instrumentach wraz z multimedialnymi projekcjami zabiorą nas w świat największej metropolii filmowej, jaką jest Bombaj.

W spektaklu "The Merchantsof Bollywood", tak jak w filmach bollywoodzkich, odnajdziemy eksplozję emocji takich jak humor, namiętność, dramat, zazdrość, nienawiść czy przyjaźń. Wszystkie uczucia są wyrażane poprzez taniec, przeważnie zbiorowy, łączący tradycyjny indyjski taniec ze współczesnym europejskim.

Egzotyczna muzyka jest mieszanką tradycyjnych indyjskich rytmów i najbardziej chwytliwych bollywoodzkich hitów. Zaaranżowana przez wziętych indyjskich kompozytorów Salima i Sulaimana Merchantów (zdobywców najważniejszych nagród indyjskiego przemysłu filmowego Screen Awards, Zee Award, IFA Award), odpowiedzialnych m.in. za soundtrack do filmu Dhoom (2004), który odniósł międzynarodowy sukces. Choreografię przygotowała najbardziej rozpoznawalna bollywoodzka tancerka Vaibhavi Merchant, o której mówi się, że ma „dotyk Midasa”. Pracowała przy wielu filmach jak Prosto z serca, Nie mów nic oraz nominowanym do Oscara Dawno temu w Indiach i zdobyła wiele nagród, m.in.: National Film Award for Best Choreography, Zee Best Choreography Award czy Star Screen Best Choreography Award.

Obsada widowiska, a wśród nich odtwórcy głównych ról Carol Furtado, Dipender Singh i Arif Zakaria, to bardzo znani i popularni artyści w bollywodzkim świecie. Występują w największych produkcjach, podziwiani przez fanów i chwaleni przez krytyków za talent, urodę i emanujący z nich entuzjazm.

Całe przedstawienie ma jeszcze jedną pozytywną cechę: autentyczność. Jest oparte na prawdziwej historii dynastii Merchantów, rodziny bollywoodzkich choreografów, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za podtrzymywanie antycznej tradycji tańca Kanthak nazywanego tańcem bogów. Niestety jest ona zagrożona - Shantial Merchant jest ostatnim w linii guru. Jedyna nadzieja we wnuczce mistrza Ayeshy, która wbrew woli dziadka wyjechała do Bollywood, aby tam robić karierę. Pewnego dnia Ayesha postanawia pogodzić się z Shantialem - wraca w rodzinne strony i odnajduje miłość z dzieciństwa, Udaya. Uczucie ponownie rozkwita.

Widowisko odbędzie się :

12-09-2009 Wrocław, Hala Stulecia
12-10-2009 Poznań, Hala Arena
12-12-2009 Bydgoszcz, Hala Łuczniczka
12-14-2009 Gdynia, Hala Sportowo –Widowiskowa Gdynia
12-15-2009 Warszawa, Sala Kongresowa
12-16-2009 Warszawa, Sala Kongresowa
12-17-2009 Zabrze, DMiT


Więcej informacji na temat, punkty sprzedaży biletów oraz ich ceny na stronie > http://makroconcert.pl/

źródło

projektowanie magazynów self storage sesja access facelift pozycjonowanie barlinek tlenoterapia hiperbaryczna