olga89 - 2009-10-15 13:47:05

http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/2135_1458748483.jpg

BIOGRAFIA AKTORA
Prawdziwe nazwisko: Abdul Rashid Salim Salman Khan
Data urodzenia: 1965-12-27
Miejsce urodzenia: Indore, IndieAbdul Rashid Salim Salman Khan znany jako Salman Khan to indyjski aktor filmowy. Z wyznania – muzułmanin.
Jedna z największych gwiazd Bollywoodu, zadebiutował w filmie Biwi Ho To Aisi (1988), zagrał w kiludziesięciu filmach między innymi w takich jak, Maine Pyar Kiya, Coś się dzieje (reż. Karan Johar), Andaz Apna Apna, napisał scenariusz do filmu Veer, prowadził teleturnieje 10 Ka Dum i Bigg Boss 4, jest producentem Chillar Party.

Najstarszy syn scenarzysty Salima Khana i Salmy Khan (Sushila Charak) ma dwóch braci: Arbaaz Khan i Sohail Khan oraz dwie siostry Alwirę i Arpitę.
Wieczny kawaler związany kolejno z Sangeeta Bijlani, Somy Ali, Aishwarya Rai i Katriną Kaif.
Jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Bollywood (jednym z trzech najważniejszych Khanów w indyjskim przemyśle filmowym – dwaj pozostali to Shah Rukh Khan i Aamir Khan).

Ma opinię złego chłopca Bollywood – skazany na rok więzienia za polowanie na zwierzęta pod ochroną; prowadząc po pijanemu samochód spowodował wypadek, w którym jedna osoba zginęła.
Magazyn People w 2004 umieścił do na 7 miejscu jako najlepiej wyglądającego mężczyznę na świecie i na 1 miejscu w Indiach.
W 2007 otrzymał National Award – Nagrodę Narodową "Rajiv Gandhi Award" za osiągnięcia w dziedzinie rozrywki.
W styczniu 2008 w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie stanęła jego figura woskowa (czwarty indyjski aktor).
Salman jest zadeklarowanym kulturystą, trenuje codziennie. Jego pasją jest malarstwo. Często angażuje się w akcje charytatywne, oddaje krew, odwiedza w szpitalach chore dzieci. W 2007 roku założył fundację Being Human Foundation, która pomaga w takich dziedzinach jak edukacja i opieka zdrowotna.[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Bezodpływowych zwanymi potocznie JĂ­mkou Ty se mnohdy pou Ă­vajĂ­ sprzedaj caprio https://wymarzonezdjecia.pl/sitemaps/