Shari Tamal - 2009-12-06 21:20:06

Naznaczona
P. C. Cast

http://esensja.stopklatka.pl/obrazki/okladkiks/104462_naznaczona_200.jpg

Opis książki:

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze - zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Tytuł oryginalny: House of Night: Marked
Rok wydania oryginału: 2007
Liczba stron: 328__________________________________________________


Moja opinia:

Nad tą książką przesiedziałam dwa dni w Empiku. Po prostu musiałam ją przeczytać już teraz, ponieważ nie wytrzymałam. Znajoma mówiła mi, że to taka wampirza wersja Harry'ego Pottera i faktycznie - nie myliła się. Podczas lektury co chwilę ktoś mi przypominał kogoś z HP. Ale mniejsza o to - książka naprawdę świetna :D Jest to pierwsza część bodajże 9-tomowego cyklu Dom Nocy. Naprawdę gorąco polecam :D A druga część cyklu już 27 stycznia 2010r.! :D Nie wiem jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać!

bollywood.pun.pl