olga89 - 2010-09-03 14:07:16

http://www.fabryka.pl/uploads/tx_evoproducts/po/cz/poczwarka_dorota-terakowska-99901704102_978-83-08-04574-9_600.jpg
Poczwarka Doroty TerakowskiejKategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna polska
Forma: powieśćOpis:

Adam i Ewa to młode, zamożne, wykształcone małżeństwo. Spełnieniem ich ambicji i planów na przyszłość ma stać się dziecko. Jednak jego narodziny okazują się ruiną, nie realizacją marzeń: dziewczynka ma zespół Downa w wyjątkowo ciężkiej postaci.

Ewa - poprzez instynktowne poświęcenie - uczy się akceptować córkę, choć nie jest w stanie dotrzeć do jej świata.

Adam, którego zawiedzione nadzieje zamieniły się w odrzucenie, coraz bardziej oddala się od rodziny. Nie ma pojęcia, że Marysia-Myszka - niezdolna do wypowiedzenia poprawnego zdania i wykonania sensownej w ludzkich oczach czynności - zrywa jabłka z rajskiego drzewa i rozmawia z Bogiem. Czy zdarzy się coś, co otworzy zatrzaśnięte między nimi drzwi? Być może klucz znajduje się w przeszłości...

Książka Terakowskiej to poruszająca do głębi opowieść o tym, jak wiele - zbyt wiele - czasu trzeba często, by zrozumieć, że prawdziwa miłość nie stawia warunków, i o tym, jak trudno zburzyć mur obcości, który wyrósł niepostrzeżenie między człowiekiem a jego własnym dzieciństwem.


_________________________________________________
źródło: BiblionetkaMoja opinia:

Jak dotąd to jedyna książka, przy lekturze której płakałam. Piękna i wzruszająca, pozostaje na długo w pamięci.
Opowieść o małżeństwie, które z niecierpliwością oczekiwało na pojawienie się dziecka, które miało już zaplanowaną piękną przyszłość. Ich świat rozpadł się na kawałki gdy okazało się, że dziewczynka jest chora. Pokazany jest świat ludzi, którzy muszą uporać się z chorobą. Jednak jest też świat widziany okiem chorej dziewczynki i chyba to jest w tej książce najbardziej wzruszające. Przepiękna książka.

Betonowe to dla klientów z Bełchatowa kontynuuj czytanie na blogu autora użyj tego linku torby papierowe do cateringu psycholog Piła noclegi Sianożęty Malbork domki import z Chin