olga89 - 2010-09-03 14:23:19

http://ksiazkolandia.blox.pl/resource/terakowska_ono.jpgOno Doroty Terakowskiej


Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: literatura współczesna polska


Opis:

Ewa ma dziewiętnaście lat. Mieszka z rodziną, czuje się jednak samotna. Marzy o lepszym życiu, o wyrwaniu się z ubogiego miasteczka gdzieś na południu Polski, o miłości, która odmieni jej los. Niejasne, wzięte z filmów wyobrażenia dziewczyny zderzają się z brutalną rzeczywistością. Staje przed wyborem. Szuka wskazówki na przyszłość, podpowiedzi, co dalej. Zaczyna patrzeć na wszystko, co ją otacza, oczami dziecka, które ma przyjść na świat. Próbuje mu ten świat objaśnić, a zarazem usprawiedliwić. I Ewa, i Ono muszą podjąć decyzję, czy wart jest wysiłku narodzin.

Po wielkiem sukcesie "Poczwarki", powieści dla "myślących i wrażliwych", Dorota Terakowska zaskakuje nową, niezwykłą, poruszającą książką - o sprawach, z którymi się spotykamy, choć wygodniej jest ich nie dostrzegać.

"Ono" to książka dla każdego, kto nie chce żyć pod kloszem.

__________________________________________________
źródło


Moja ocena:

Książka daje dużo do myślenia na temat aborcji i życia. Świetnie się ją czyta mimo iż jest to dość gruba pozycja. Opowieść o dziewczynie, która najpierw chce usunąć niechcianą ciążę, a potem zmiania zdanie i pragnie urodzić dziecko aby pokazać mu świat. Mówi do niego i nazywa je "Ono". Poprzez swoją decyzję bohaterka zmienia się i odnajduje sens życia. Jedna z niewielu książek, które naprawdę wywarły na mnie wrażenie. Polecam!

Szamba betonowe Środa Śląska satellite internet Przeprowadzki i transport towarów – Zielona meble szczecin santocka