Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2011-04-13 17:01:36

 asha

Zakręcony

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2010-01-19
Posty: 1258
Punkty: +30
Opis: Krainabollywood.dbv.pl
Aktorka: Preity Zinta
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Shah Rukh Khan i Rani Mukherje

Szczypta poezji w filmowym świecie

Szczypta poezji w filmowym świecie
http://www.offpluscamera.com/upload/a12bc5b7be5e859a74740377eaebd301.jpgO 16:30 w Teatrze STU odbył się wieczór poezji „Bachchan czyta Bachchana”. Gość festiwalu Off Plus Camera- Amitabh Bachchan, przedstawił zgromadzonym poezję swojego ojca.
Sala teatru zgromadziła licznie przybyłych miłośników kultury indyjskiej oraz wielbicieli talentu Amitabha Bachchana. Obecna była również Hannah Fisher – programmer licznych festiwali filmowych, od 2009 r. współpracująca z festiwalem Off Plus Camera.
Sylwetkę twórcy przybliżyła zgromadzonym Shveta Nanda, wnuczka poety. Swoimi wspomnieniami podzielił się także sam Amitabh Bachchan. Mało który wielbiciel kina indyjskiego wie, że ojciec legendarnego aktora - Hariwamś Rai Bachchan był absolwentem Cambridge, znawcą i tłumaczem literatury angielskiej, badaczem twórczości W.B. Yeatsa oraz przede wszystkim uznanym poetą tworzącym w hindi.
Podczas spotkania zaprezentowane zostały fragmenty najbardziej znanego poematu Hariwamśa Rai Bachchana „Madhuśala” oraz jego cztery krótsze dzieła. Recytacja tekstów w ich oryginalnym języku, pozwoliła słuchaczom doświadczyć specyficznego rytmu i melodyjności indyjskich wierszy. Symultanicznie, wyświetlane były, przygotowane przez studentów indologii UAM, UJ i UW, tłumaczenia utworów na język polski. Gość na bieżąco komentował recytowane przez siebie strofy, wskazując konteksty i przywołując anegdoty na ich temat.
Mimo zapełnionej do ostatniego miejsca sali, podczas niecodziennego spotkania panowała niezwykle kameralna atmosfera. Bachchan utrzymywał świetny kontakt z publicznością, znakomicie łącząc erudycję, dowcip i serdeczność. Wyraził też ogromną radość z zaproszenia na festiwal oraz pobytu w Krakowie i możliwości zapoznania się z jego historią. Podkreślił swoje uznanie wobec bogactwa zabytków i dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

Opracowała-Joanna Gruszewska
Off Plus Camera


https://2.bp.blogspot.com/-Chayfde1yqk/V5YosYxedlI/AAAAAAAAKzg/wXi_HjnSwJI8EP4kpZZaL6Wgr7KM2nfqACLcB/s1600/a%2526a.png

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pończochy uciskowe wrocław agadi.net.pl afalias.net.pl