Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-03-28 16:13:23

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

"Prawdziwa Dama" ---> Mary Jo Putney

http://www.poczytaj.pl/okl/183000/183898.jpgPrawdziwa Dama


Autor: Mary Jo Putney
Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Tytuł oryginału: Never Less Than a Lady
Seria/cykl wydawniczy: Romans historyczny
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: październik 2010
Liczba stron: 336


Opis:

Hrabia Randall jako jedyny spadkobierca rodu dobrze wie, co jest jego obowiązkiem: ożenić się i mieć syna. Idealną żoną dla człowieka jego pozycji byłaby panna z najwyższych sfer. Jednak jedyną kobietą, wokół której krążą wszystkie myśli hrabiego, jest tajemnicza wdowa Julia Bancroft.
Julia jest przekonana, że już nigdy nie zaufa mężczyźnie. Lecz kiedy namiętność rozpali jej zranione serce, zaświta w nim nadzieja, że Randall zdoła ją nauczyć, czym jest szczęście. Jeśli tylko Julii uda się ujść z życiem prześladowcy, który nieubłaganie idzie jej śladem...

____________________
lubimyczytac.pl


Moja opinia:

Książka czekała na półce bardzo długo. Upatrzyłam ją przypadkiem w księgarni jakoś w październiku o ile pamięć mnie nie myli. Spodobała mi się okładka, a także krótki opis na tylnej części okładki. Długo za nią chodziłam, ale w końcu ją kupiłam. Potem czekała już tylko na swoją kolej u mnie w domu.
Wzięłam się za nią na krótko przed sesją i pochłonęłam błyskawicznie, bo w trzy dni. Może dlatego, że bardzo mi przypominała w niektórych miejscach opisami rodem z powieści Emily Brontë - "Wichrowe Wzgórza".
Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii, chociaż prolog jest z Hiszpanii. Mamy zamki szkockie, ale także konsekwentne dążenia do zachowania rodu w wielkim angielskim, surowym stylu, gdzie nawet bicie, upokarzanie żony jest normą.
Ale rodzi się pytanie: co jeśli żona w obronie własnej i nieumyślnie spowoduje śmierć męża-kata i mężczyzny, który ma liczne kochanki? Czy zasługuje wtedy na śmierć?
Musi się ukryć, zmienić tożsamość, sfingować własną śmierć. A co jeśli wytrwali kompani jej byłego, nieżyjącego męża po latach ją odnajdą? Czy taka kobieta ma prawo w ogóle funkcjonować w społeczeństwie? Pomimo, że według opinii rodziny jej męża i jej własnej jest uznawana nie tylko za zmarłą, ale także jej zachowanie jest potępione?

Książka mi się bardzo podobała, zrobiła na mnie szalenie duże wrażenie, aczkolwiek autorka mogła pominąć wiele scen erotycznych. Niemniej jednak po tak długim okresie czasu wydaje mi się, że były one potrzebne z tego względu, aby pokazać, jakie zmiany zachodzą w głównej bohaterce po tragedii jaką przeszła.
Polecam książkę z czystym sumieniem i po raz kolejny potwierdzam - czasami trzeba kupić coś bez większego zastanowienia, aby się potem zachwycać.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa Alloggio Germania Hoteles HungrĂ­a HĂŠbergement PĂŞra