Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Literatura
  •  » "Wstrząsające wyznania Kathy" ---> Kathy O'Beirne

#1 2012-03-30 14:51:02

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

"Wstrząsające wyznania Kathy" ---> Kathy O'Beirne

http://merlin.pl/Wstrzasajace-wyznania-Kathy_Kathy-O-Beirne,images_product,22,83-89779-62-5.jpgWstrząsające wyznania Kathy


Autor: Kathy O'Beirne
Tłumaczenie: Paweł Cichawa
Tytuł oryginału: The Kathy’s Story
Seria/cykl wydawniczy: Literatura piękna
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2006 (data przybliżona)
Liczba stron: 288


Opis:

Przerażające wspomnienia Kathy O’Beirne, kobiety, której życie stało się piekłem. W dzieciństwie doznawała systematycznych upokorzeń ze strony własnego ojca; była wykorzystywana przez starszych kolegów. Niezdolna zwierzyć się komukolwiek ze swego dramatu popadła w apatię, z czasem też pojawiła się agresja. Psychiatrzy uznali ją więc za dziecko niezdolne do życia społecznego. W rezultacie tej diagnozy, jako ośmioletnie dziecko opuściła dom rodzinny, by trafić pod opiekę szeregu instytucji kościelnych i państwowych. Wszędzie tam była bita i upokarzana, zwłaszcza w pralniach u sióstr magdalenek…

__________________
lubimyczytac.pl


Moja opinia:

Jest to najbardziej szokująca (zaraz po "Dzieciach z Dworca ZOO") mnie książka, jaką kiedykolwiek przeczytałam. Historia, która została opowiedziana jest drastyczna, nie ma tutaj serca, współczucia, każde słowo dziecka uważa się za kłamstwo, a ojciec- tyran, despota jest potworem we własnym domu, gdzie w środku nocy musztruje własnych synów i córki, natomiast opinii publicznej pokazuje swoją nieskazitelną twarz, "bogobojnego ojca rodziny, zasługującego na szacunek społeczności", jak to jego własna córka po latach opisuje.
Książka nie wszystkie fakty może przekazać, bo "prawne ograniczenia powodują, że nie wolno podać ani pełnej nazwy instytucji, w których była zamknięta, ani nazwisk ludzi, którzy mnie skrzywdzili" - tak czytamy w "Od autorki". Jest smutne, aby w XXI wieku "prosić się" o przeprosiny za krzywdy wyrządzone 8letniej dziewczynce, która została uznana za niepoczytalną, aspołeczną tylko dlatego, że ją zgwałcono, jako 7latkę na dzień przed Pierwszą Komunią Świętą.
Przytułki sióstr Magdalenek miały za zadanie tak naprawdę chronić oprawców tych dziewczynek, młodych kobiet, niż je same. W tamtym okresie zniszczono wszelkie nadzieje na lepsze życie tym dziewczynom, bo uważano je za grzeszne, pracowały po 8-10 godzin dziennie przez siedem dni w tygodni, aby odkupić swoje grzechy.
Po zamknięciu ostatniego takiego przytułku w 1996 roku (masowo zaczęto je zamykać pod koniec 70, XX wieku), kobiety, które tam się znajdowały mają problem z przystosowaniem się do rzeczywistości poza tymi instytucjami, są takie, które by zapomnieć o przeżytym koszmarze wyjechały z Irlandii.

Książka jest szokująca, jest to podróż od początku własnej egzystencji, świadomości, aż do dziś by odnaleźć siebie, a także by pokazać ogrom zła, które zostało wyrządzone niewinnym dzieciom, które według wielu były zagrożeniem dla społeczeństwa.
Polecam bardzo, ale uprzedzam - trzeba mieć nerwy ze stali, bo to nie jest łatwa książka.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

  • Index
  •  » Literatura
  •  » "Wstrząsające wyznania Kathy" ---> Kathy O'Beirne
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
servizi alle imprese italiane in polonia tlenoterapia hiperbaryczna