Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Literatura
  •  » "Kroniki Wampirów" i "Nowe Kroniki o Wampirach" ---> Anne Rice

#1 2012-03-30 20:30:08

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

"Kroniki Wampirów" i "Nowe Kroniki o Wampirach" ---> Anne Rice

Kroniki wampirów – cykl powieści autorstwa Anne Rice, które opowiadają historię wampirów od czasów pierwszej królowej wampirów Akashy do czasów współczesnych. Głównymi bohaterami, na dziejach których koncentruje się fabuła powieści, są: Lestat de Lioncourt, Louis de Pointe du Lac, Armand, David Talbot, Marius de Romanus, Claudia, i Pandora.
Kroniki Wampirów tworzą:

Streszczenie: UWAGA: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.Wywiad z wampirem


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4000/4810/155x220.jpg


Louis de Pointe du Lac, arystokrata z Luizjany, opowiada dziennikarzowi o swojej podróży przez życie i nieśmiertelność. zmieniony w wampira przez ponurego Lestata, wiedzie egzystencję, której nie rozumie i do końca nie akceptuje. Jedyną jego towarzyszką jest Claudia ukochana kobieta zaklęta w ciele dziecka. Łączy ich chęć poznania podobnych sobie istot i zajadła nienawiść do wspólnego stwórcy - Lestata. Nasyciwszy się zemstą, Louis i Claudia wyruszają na podróż do Europy, by znaleźć swoje miejsce i odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Spotkany w Paryżu Armand wprowadza ich w społeczność wampirów.

Wampir Lestat


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/36000/36164/352x500.jpg


Lestat, stwórca Louisa de Pointe du Lac i Claudii - dwojga bohaterów Wywiadu z wampirem - opowiada własną historię.
Przebudziwszy się po pięćdziesięciu pięciu latach, zostaje gwiazdą rocka. Jego dzieje są jednak długie i mroczne - sięgają osiemnastego wieku. Był wówczas aktorem w Paryżu, został wampirem i podróżował po Europie w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące go pytania. Kiedy wreszcie odnalazł pierwsze wampiry, z poszukującego stał się ściganym.
Lestat uzupełnia wiele wątków podjętych przez Louisa w Wywiadzie z wampirem, snując dramatyczną opowieść o życiu-nieżyciu, którego nigdy nie pragnął.

Królowa Potępionych


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/28000/28289/352x500.jpg


Po sześciu tysiącach lat Królowa Akasha, matka wampirów i królowa potępionych, wstaje ze swego kamiennego tronu. Jej zamiary szybko stają się jasne: przejęcie władzy nad światem żywych i umarłych, morderczy plan, w którego realizacji może przeszkodzić tylko najbłyskotliwsze z jej dzieci. Unicestwienie ludzi i unicestwienie krwiopijców wydaje się bliskie i nieuchronne...
Anne Rice w trzecim tomie Kronik wampirów z niezrównaną mocą odsłania najgłębsze tajemnice najbardziej mrocznego ze światów - świata wampirów i ich prarodziców.

Opowieść o złodzieju ciał


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/20000/20630/352x500.jpg


Czy nieśmiertelność może być przekleństwem? Czy trwające setki lat życie może się znudzić i stać męczarnią? Wampir Lestat, potężny, nie lękający się niczego ani nikogo, ma jak najbardziej ludzkie pragnienia. Zaznał już chwały i upokorzenia, mieszkał w pięknych pałacach i śmierdzących norach, doświadczył oszałamiających przygód. A jenak w niczym nie znajduje zaspokojenia. Niespodziewanie pojawia się ktoś, kto proponuje, by spróbował przez kilka dni znów pożyć jak zwykły śmiertelnik. Czy Lestat zdoła się oprzeć takiej pokusie? Opowieść o Złodzieju Ciał, pełna zaskakujących zwrotów akcji i niezwykle emocjonująca, jest czwartym tomem bestsellerowego cyklu ?Kronik wampirów? Anne Rice..

Memnoch Diabeł


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/4000/4330/352x500.jpg


Świat opisywany skrupulatnie przez Anne Rice w "Kronikach wampirów" drży w posadach. Pojawia się w nim postać przy której blednie wszystko: Memnoch, tajemnicza istota, głosząca, że jest ni mniej, ni więcej, tylko diabłem. Jego nadejście nie jest przypadkowe - Memnoch upatrzył sobie Lestata na pomocnika. W jakim dziele? Strach myśleć! Lestat - wampir uwielbiający ryzykowne przygody - stanie wobec wyzwania, które rzuci go na kolana, przepełni grozą i obrzydzeniem, doprowadzi do zwątpienia we własne moce. I zmusi do zdecydowania, czy stoi po stronie dobra czy zła...

Wampir Armand


http://imguser.gandalf.com.pl/pd_635.jpg


Wampir Armand, najstarszy z nieśmiertelnych, postanawia opowiedzieć swoje burzliwe dzieje. Rozpoczynają się one na Rusi Kijowskiej, skąd młody malarz ikon trafia jako jeniec do Konstantynopola, a potem do Wenecji. Tam za sprawą wampira Mariusa młodzieniec, jeszcze wtedy zwany Amadeem, kosztuje krwi i otrzymuje wieczne życie. Teraz jednak w Nowym Orleanie Armand musi wybierać między perspektywą nieśmiertelności a zbawieniem własnej duszy.
W tej cudownej, mrocznej powieści czytelnicy, którzy poznali już świat dzieci ciemności w Wywiadzie z wampirem, Wampirze Lestacie czy Królowej potępionych, otrzymują prawdziwą historię jednego z najpotężniejszych wampirów - Armanda. Tę pasjonującą książkę przepajają wyobraźnia, pasja i erotyzm, a miłość przeplata się w niezwykły sposób z bólem i cierpieniem.


Merrick


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/30000/30184/352x500.jpg


Ta część przedstawia losy Davida Talbota, dawnego członka stowarzyszenia Talamaski, który poszukuje czarownicy Merrick, specjalizującej się w lalkach Voodoo. David wyrusza na wyprawę m.in. by pomóc Louisowi, który chce odnaleźć wytłumaczenie nawiedzających go zjaw Claudii. Jednocześnie wspomina czasy, gdy pracował jeszcze na rzecz Talamaski, swoje wyprawy i napotkane przypadki opętania. Merrick zgadza się pomóc Louisowi, jednocześnie rzucając na niego klątwę.

Krew i złoto


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/27000/27913/352x500.jpg


Zranione serce może krwawić przez stulecia. Tak dzieje się z Mariusem, wampirem, którego historię Anne Rice wiele razy wspominała w Kronikach wampirów. Tym razem to on jest głównym bohaterem historii, opowiadającym szczegółowo swoje losy.
Wyrwany z ukochanego Rzymu i zmuszony strzec wampirzych władców, Marius nigdy nie wybaczył sprawcom swojej "ludzkiej" śmierci. Tysiące lat później wciąż rozpacza nad swą stratą. Nieśmiertelność jest dla niego błogosławieństwem, ale i przekleństwem. Jest on świadkiem najwspanialszych dla ludzkości wydarzeń, ale nie może się w nie angażować. Ciągle żyje w obawie, że świat pozna ciążące nad nim przekleństwo.
Dwa tysiące lat historii Mariusa, mentora wampira Lestata, w kolejnej fascynującej opowieści Anne Rice z bestsellerowego cyklu "Kronik wampirów"

Posiadłość Blackwood


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/29000/29257/352x500.jpg


Wśród mętnych, głębokich mokradeł żyje w pięknym dworze Blackwood ród zamożny i potężny, skrywający wiele mrocznych tajemnic. Quinn, ostatni dziedzic rodu, panicz, którego uczyniono wampirem, szuka dla siebie ratunku...

Krwawy kantyk


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/55000/55965/352x500.jpg


Otoczoną posępnymi bagnami posiadłość Blackwood ożywiają przybycia i odjazdy opętanych i skazujących na opętanie. Wśród nich jest wampir Lestat, pan czasu, na tyle próżny, by uwierzyć, że może zostać świętym, na tyle słaby, by się zakochać bez nadziei na ziszczenie miłości. Wraz z dwojgiem towarzyszy, Quinnem i Moną, rozwiązuje przerażające sekrety rodziny Mayfair i ratuje przed zagładą tajemniczą rasę nieśmiertelnych, ukrywających się na samotnej wyspie.
Przepełniony żarem, przemocą i erotyką "Krwawy kantyk", wieńczący cykl "Kroniki wampirów", jest zdumiewającą opowieścią o rozkoszach i torturach wszechobecnych w cieniach śmierci i nieśmiertelności.


Nowe kroniki wampirów – znane także, jako "Nowe opowieści o wampirach". Jest to kontynuacja cyklu Kroniki wampirów autorstwa Anne Rice. Główni bohaterowie powieści to Pandora, Urszula i Vittorio di Raniari. Cykl ten tworzą dwie powieści:

Pandora


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/27000/27811/352x500.jpg


Anne Rice w cyklu Nowe Opowieści o wampirach pozostaje wierna zmysłowym i niezwyciężonym dzieciom ciemności.
Tytułowa bohaterka tej powieści jest dobrze urodzoną Rzymianką z czasów Augusta i Tyberiusza, która w dramatycznych okolicznościach przybiera imię mitycznej Pandory. Jest piękna, owszem, ale też, jak to wampir, przebiegła, nieustraszona, niezależna i zaradna.
Siedzą w kawiarni w Paryżu końca dwudziestego wieku, podejmuje wyzwanie rzucone przed Davida Talbota - spisuje dzieje swego burzliwego, trwającego dwa tysiące lat życia.

Wampir Vittorio


http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/28000/28087/352x500.jpg


Vittorio, szlachetnie urodzony młodzieniec, żyje w Italii w piętnastym wieku. Oddaje się nauce, podziwia dzieła sztuki, które powstają we Florencji na zamówienie Medyceuszy kiedyś ma być panem równie wielkim jak jego ojciec, właściciel warownego zamku poważany w całej okolicy.

____________________
Kroniki Wampirów
Wywiad z wampirem
Wampir Lestat
Królowa Potępionych
Opowieść o Złodzieju Ciał
Memnoch Diabeł
Wampir Armand
Merrick
Krew i złoto
Posiadłość Blackwood
Krwawy kantyk
Nowe Kroniki wampirów
Pandora
Wampir Vittorio


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

 

#2 2012-03-30 21:00:34

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

Re: "Kroniki Wampirów" i "Nowe Kroniki o Wampirach" ---> Anne Rice

Przepraszam, że opinię zamieszczam w drugim poście, ale opis książek jest "nieco" długi.

Kto nie zna ekranizacji Wywiadu z wampirem z Bradem Pittem, jako Louisem oraz Lestatem, w którego wcielił się Tom Cruise? Nie zapominając o małej Kirsten Dunst, która zagrała małą, niewinną z pozorów dziewczynkę, która zabijała bez opamiętania - Claudię? A także Antonio Banderasa, który odgrywa uroczego Armanda?

Po obejrzeniu ekranizacji wcale się do książki nie przekonałam, nawet mnie odrzuciło.
Pierwszą książką z wampirzych kronik, po którą sięgnęłam to... "Pandora". Przypadkiem zakupiona, ale długo czekająca na swoją kolej, pomimo, że kilka razy ją rozpoczynałam. Gdy w końcu usiadłam i sobie powiedziałam 'teraz ją przeczytam i nic mnie nie odciągnie' wciągnęłam się. Bardzo mi się spodobała, mój apetyt na wampirze historie wzrósł, pomimo, że zaczęłam "od końca".
Potem przyszła kolej na "Królową Potępionych", ale popełniłam błąd - najpierw obejrzałam ekranizację, w której została złączona ta część z Wampirem Lestatem. Minusem trzeciej części Kronik... jest zbyt wiele wątków, które są opisywane z wielką dbałością, a nie mają większego wpływu na losy głównego bohatera, czyli Lestata. Dlatego też odpuściłam sobie póki co drugą część - Wampira Lestata, bo jeszcze dużo pamiętam z filmu, pomimo, że dobre dwa lata minęły.
W końcu przyszła kolej na osławiony Wywiad z wampirem, który wszyscy tak uwielbiają, zachwycają się nim, uważają, że to najlepsza część z tej serii. Mnie jakoś nie porwała. Może i Brad Pitt się starał w tej roli, ale Louis jakby nie patrzeć jest postacią nudną, bezbarwną, która nie wie, czego szuka i dlaczego szuka. Jakoś funkcjonuje, gdy ma przy sobie Claudię, dojrzałą kobietę w ciele dziecka, ale po jej śmierci blaknie, pomimo najszczerszych chęci pomocy, którą oferuje mu jeden z najstarszych wampirów - Armand.
Jestem w trakcie (już powoli kończę) części, gdzie są opisywane dzieje Armanda właśnie. Wspominałam już, że ciężko mi się czyta ze względu na opisy, niemniej uważam, że jest to jedna z lepszych części całej serii, którą stworzyła Anne Rice. Armand od samego początku jest postacią, która tętni życiem, która zna swoje cele, chociaż nie zawsze wie, jak je zrealizować i potrzebuje pomocy silniejszych. Czytelnik ma ułatwione zadanie poniekąd, bo kto widział Wywiad z wampirem może sobie wyobrażać Banderasa czytając, aczkolwiek wygląd cherubinka mu raczej nie bardzo pasuje.

Podsumowując: Po pierwsze jeśli ktoś się nie interesuje i chce przeczytać, bo "wypada" niech sobie daruje. To, że powstały dwa filmy na podstawie trzech pierwszych części nie oznacza, że książki należy także znać.
Po drugie - sama wiem, bo sprawdziłam na sobie - niektóre z tych części trzeba czytać powoli, bo "na raz" nie każdy by potrafił to przeczytać - ktoś, kto mdleje na widok krwi (np. ja) albo niech sobie całkowicie daruje, albo czyta stopniowo.
Po trzecie nie warto czytać w nocy, bo potem ma się zwidy, omamy wzrokowo-słuchowe (jak po "Worku Kości" S. Kinga).
Niemniej jednak uważam, że jeśli ktoś chce porównać książkę z filmem to warto to zrobić dla samej przyjemności czytania.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

 
  • Index
  •  » Literatura
  •  » "Kroniki Wampirów" i "Nowe Kroniki o Wampirach" ---> Anne Rice
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
strona tutaj