Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-07-16 20:47:16

 ♥Shanti♥

Zakręcony

Zarejestrowany: 2011-12-13
Posty: 1133
Punkty: +35
Aktorka: Deepika Padukone
Aktor: SRK, Aidan Turner, Arjun R.
Duet: Aidan X Dean, Aidan X Eleanor

"Sekretna córka" ---> Shilpi Somaya Gowda

http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/108000/108561/352x500.jpgSekretna Córka


Autor: Shilpi Somaya Gowda


Opis:

Poruszająca historia adoptowanej dziewczynki i długiej drogi, jaką musiała przejść, by odnaleźć swoją tożsamość…

W małej indyjskiej wiosce Kavita wydaje na świat córeczkę. Jednak w kulturze preferującej synów jedynym sposobem na uratowanie nowo narodzonej dziewczynki jest oddanie jej do sierocińca. Decyzja ta będzie prześladować Kavitę i jej męża przez resztę życia, nawet po narodzinach upragnionego syna.
Po drugiej stronie globu Somer, amerykańska lekarka, dowiaduje się, że jest bezpłodna. Razem ze swym mężem Krishnanem decyduje się na adopcję. Wkrótce małżonkowie trafiają na zdjęcie dziecka z bombajskiego sierocińca – dziewczynki o niezwykłym spojrzeniu i przyjmują ją do swojej rodziny.

„Sekretna córka” w poruszający sposób przedstawia macierzyństwo, poczucie straty, poszukiwanie tożsamości oraz potrzebę miłości. To piękna historia dwóch rodzin – indyjskiej i amerykańskiej – oraz dziewczynki, która nierozerwalnie je połączyła.

„Sekretna córka” znalazła się na listach bestsellerów „NY Timesa”, „USA Today”, „IndieBound” i stała się międzynarodowym bestsellerem przetłumaczonym na 17 języków.

_________________________________________________


Moja opinia:

Na razie książkę dorwała moja mama, ale mówi, że jest smutna. Ale co powiedzieć. W Indiach nikt nie będzie dziękował za urodziny córki. Pożądani tylko chłopaki.


Ocena czytelniczki:

Nieco o fabule… Poznajemy indyjską rodzinę, w której właśnie urodziła się dziewczynka. Radość, łzy szczęścia i dziękowanie za cud narodzin? Nie tym razem, ponieważ w kraju tym tylko chłopcy są pożądani i oczekiwani. Dziewczynki to niestety zło konieczne, które związane jest z większymi wydatkami a wręcz czymś podobnym do hańby. Kavita i Jasu po urodzeniu córeczki oddają ją do sierocińca. Tymczasem na drugiej półkuli Ziemi lekar Somer dowiaduje się, że jest bezpłodna. Wraz z jej mężem Krishnanem decydują się na adopcję dziecka z Bombaju, którym jest córka Kavity. Czas upływa a problemów przybywa coraz więcej. Obu rodzinom nie jest łatwo, ale w najtrudniejszym położeniu jest nasza mała bohaterka. Jak sobie poradzi w zupełnie innym świecie i czy zdoła się odnaleźć w innej rzeczywistości?

Książka porusza bardzo ważny temat adopcji międzynarodowej. Poza tym dochodzą tu odczucia i emocje po obu stronach. Matka biologiczna cały czas czuje tęsknotę za córką, a matka adopcyjna stara się jak może, aby stworzyć jak najlepsze warunki życie dla małej. Nie jest to jednak tak proste jak może się wydawać. W książce uderza też kontrast między życiem w biednych, zacofanych Indiach i bogatej, choć skażonej różnymi naleciałościami Ameryce. Od razu widać jak wiele różnic dzieli te kraje. Jednak elementem łączącym te dwie odmienne światy jest mała dziewczynka, która musi zrozumieć kim jest, gdzie należy i skąd pochodzi…

„Sekretna córka” to książka napisana przyjemnym językiem i co najważniejsze dotykająca istotnych kwestii. Jako debiut oczywiście są pewne niedociągnięcia, jednak finalnie mam pozytywne odczucia po lekturze i uważam, że warto sięgnąć po tę książkę. Dla miłośników Indii będzie to również świetna okazja, aby poznać realia tego kraju. Polecam!!

Ostatnio edytowany przez ♥Shanti♥ (2012-07-16 20:48:57)


http://31.media.tumblr.com/da779ce2d0a1c0e3211e7d8930909050/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo1_250.gif   http://25.media.tumblr.com/80af1f9c801e8bc959d9a71f8359ea4b/tumblr_n1ompgg3fo1ridkjdo6_r1_250.gif

Offline

 

#2 2012-07-17 08:07:30

 Mandira

Zakręcony

11385313
Skąd: Imielin (niedaleko Katowic)
Zarejestrowany: 2012-06-04
Posty: 1017
Punkty: +1
Aktorka: Kareena, Anushka, Ash
Aktor: Abhi, Hrithik, SRK
Duet: Ash&Abhi/Hrithik, Anu&Ranveer

Re: "Sekretna córka" ---> Shilpi Somaya Gowda

W sumie może być całkiem ciekawa, bo zapowiada się interesująco


http://static.tumblr.com/boibgmp/cwwmbubbs/sidebar-anushka.gif

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
górny slask atrakcje turystyczne wypożyczalnia przyczepek lublin fotowoltaika olsztyn