Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2014-10-30 12:07:03

 Kahl

Bywalec

Skąd: Mława
Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 513
Punkty: +8
Opis: Why this kolaveri di?
Aktorka: Rani! Madhu! Aish! Deepi! Pri!
Aktor: SRK! Dhanush! Randeep! Abhi!
Duet: SRK/Rani Hrit/Kat Abhi/Ash

"Dzieci Apokalipsy" ---> Indra Sinha


Dzieci Apokalipsy


http://esensja.stopklatka.pl/obrazki/okladkiks/62132_dzieci-apokalipsy_350.jpg


Autor: Indra Sinha
Tytuł oryginału: Animals people
Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 375
ISBN: 978-83-7469-886-3


POWIEŚĆ NOMINOWANA DO NAGRODY BOOKERA 2007 I UHONOROWANA COMMONWEALTH WRITER'S PRIZE


Prowokująca i pełna gorzkiego humoru podróż do mrocznego serca współczesnych Indii.

"Kiedyś byłem człowiekiem. Tak mi przynajmniej mówiono. Ja tego nie pamiętam, ale ludzie, którzy mnie znali, kiedy byłem mały, mówią, że chodziłem na dwóch nogach, zupełnie jak człowiek."


Zwierzak właśnie skończył siedemnaście lat. Odkąd pamięta, chodzi na czworakach. Jego kości pokrzywiły się nieodwracalnie podczas tragicznych wydarzeń tamtej nocy , kiedy płonąca chmura toksycznego dymu ogarnęła miasto Khaufpur, a do jego slumsów zawitała Apokalipsa. Żyje dzięki własnemu sprytowi, zajmując się szpiegowaniem lokalnych urzędników i opieką nad Ma Franci, szaloną zakonnicą, która go wychowała. Nocami fantazjuje o Nishy, dziewczynie z sąsiedztwa. Kiedy do miasta przybywa Elli Barber, młoda amerykańska lekarka, Zwierzak wikła się w sieć intryg, za wszelką cenę próbując osiągnąć własny cel.


DZIECI APOKALIPSY to bluźniercza, przeszywająco szczera i pełna zjadliwego humoru powieść o tym, co to znaczy być człowiekiem, o ranach, które nie zabliźnią się nigdy, i sile ducha, której nie da się zdławić.


Aaj... aaj ek hasi aur baant lo... aaj ek dua aur maang lo... aaj ek ansoon aur pee lo... aaj ek zindagi aur jee lo... aaj ek sapna aur dekh lo... aaj... kya pata, kal ho naa ho.

Offline

#2 2014-11-06 19:17:09

 Kahl

Bywalec

Skąd: Mława
Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 513
Punkty: +8
Opis: Why this kolaveri di?
Aktorka: Rani! Madhu! Aish! Deepi! Pri!
Aktor: SRK! Dhanush! Randeep! Abhi!
Duet: SRK/Rani Hrit/Kat Abhi/Ash

Re: "Dzieci Apokalipsy" ---> Indra Sinha

3 grudnia 1984 roku w mieście Bhopal, stolicy stanu Madhya Pradesh doszło do katastrofy chemicznej. W wyniku uwolnienia 40 ton gazów trujących z fabryki amerykańskiej firmy Union Carbide, nazywanej potocznie w książce przez bohaterów 'Kampani, na miejscu zmarło około 3 tysięcy osób, w wyniku powikłań po zetknięciu z trującymi gazami zmarło kolejnych 15 tysięcy, a reszta ludności Bhopal poniosła trwały uszczerbek na zdrowiu.

Książka opowiada losy chłopca, który sam o sobie mówi iż jest Zwierzęciem a nie człowiekiem. Każe do siebie mówić Zwierzak, w hindi: Janvaar. W nieszczęsną noc stracił rodziców a jego kręgosłup wygiął się tak mocno, że teraz porusza się na czterech łapach, z tyłkiem w górze i twarzą przy ziemi, jak zwierze. Żyje w skrajnych warunkach razem z obłąkaną francuską zakonnicą, która traktuje go jak syna, Ma Franci, oraz psiakiem Jarą. Losy chłopaka odmieniają się kiedy zakochuje się w Nishy, dostaje pracę u Zafara oraz poznaje doktor Elli Barber, Amrikankę jak to mówi.

W "Dzieciach Apokalipsy" poznamy losy różnych ludzi splątanych ze sobą w walce z Kampani, w walce o godne życie, o oczyszczenie miasta, o szanse na coś nowego, coś lepszego, coś co pozwoli normalnie żyć.
Razem z głównym bohaterem Zwierzakiem nienawidzimy, kochamy, cierpimy, radujemy się, 'dżejmsbondujemy', wkurzamy się, przeżywamy kłótnie, obelgi i gorzki żal, a potem znów to samo.. od początku na nowo. Nie idzie przejść obojętnie obok wszystkich emocji narastających w Zwierzaku, nie można się im nie oprzeć, nie można nie przeżywać tego samego co on. Jeśli on kocha, my też, jeśli nienawidzi - my też.

Książka faktycznie pełna jest czarnego humoru, brzydkiego słownictwa, ordynarnych scen, bardzo szczera, czasem wulgarna do granic możliwości. Dlatego uważam, że nie powinna czytać jej osoba poniżej 15-16 roku życia, osoba nieukształtowana psychicznie.
Ja jestem oczarowana i szczerze powiedziawszy ciężko mi coś napisać o tej książce, nie umiem wyrazić tego co we mnie siedzi po jej przeczytaniu i może dlatego ta opinia jest taka chaotyczna i może nikomu nie pomoże ani nie zachęci do przeczytania. Tak czy siak, bardzo polecam.


Aaj... aaj ek hasi aur baant lo... aaj ek dua aur maang lo... aaj ek ansoon aur pee lo... aaj ek zindagi aur jee lo... aaj ek sapna aur dekh lo... aaj... kya pata, kal ho naa ho.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ NEU! Ferienhaus Handeloh