Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-05-04 11:56:56

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Biografia.

http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/2135_1458566067.png

BIOGRAFIA RANI MUKHERJEE
Prawdziwe nazwisko: Rani Mukherjee
Data urodzenia: 1978-03-21
Miejsce urodzenia: Kalkuta, Indie
Stan cywilny: mąż Aditya Chopra (od 21.04.2014r.)Rani Mukherjee (ur. 21 marca 1978 w Kalkucie) – indyjska aktorka filmowa. Wielokrotnie nagradzana i doceniana przez krytyków.


DZIECIŃSTWO

Pochodzi z rodziny bengalskiego pochodzenia o tradycjach filmowych. Jej ojciec Ram Mukherjee był reżyserem, jej matka Kriszna niegdyś pracował jako śpiewak playbacku. Jej brat Raja Mukherjee jest również producentem filmowym. Jej matczyna ciotka, Debashree Roy, była popularną bengalską aktorką. A jej kuzynka Kajol jest jedną z najbardziej znanych bollywodzkich aktorek. Jej kuzynem jest także aktor, Sharbani Mukherjee.
Ukończyła Maneckjee Cooper liceum w Juhu. Wkrótce potem, Rani otrzymał kilka ofert filmowych, dalej, zajmowała się szeroko znaną karierą w aktorstwie i stała się nieodłącznym elementem największego filmowy-przemysł świata.KARIERA

Zadebiutowała w 1996 roku w filmie "Raja Ki Aayegi Baraa", który jednak nie odniósł sukcesu. Jednakże, jej następne dwa filmy - Ghulam i Kuch Kuch Hota Hai (1998) były wielkimi hitami. A za film Kuch Kuch Hota Hai (1998) dostała swoją pierwszą statuetkę Filmfare Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Potem zagrała w kilku filmach nie odnoszących sukcesu. W 2001 roku dostała małą rolę w mega produkcji "Czasem słońce, czasem deszcz". W 2002, na nowo otworzyły jej się drzwi do sławy dzięki roli w filmie "Saathiya", który odniósł wielki sukces. W 2003, zagrała główną rolę w Chalte Chalte u boku Shah Rukh Khana. 2004 był najznaczniejszym rokiem w jej karierze. Jej rolę w Hum Tum, Yuve, zagwarantowały jej dwie nagrody Filmfare. Jej rola pakistańskiego prawnik w Veer i Zaarze również była darzona uznaniem i zdobyła dzięki niej wiele nominacji do nagród. Wtedy została główną częścią Yash władza brytyjska w India Filmy, największym Bollywoodzkim domu produkcyjnym. W 2005, Rani zagrała główną rolę w czterech szeroko znanych filmach. Bunty Aur Babli, Bajirao Mastani, Black, Paheli.
W 2005 roku Również wygrała wszystkie główne nagrody za film Black. W 2006 roku Karan Johan dał jej główną rolę w filmie "Nigdy nie mów żegnaj" u boku Shah Rukh Khana co zagwarantowało jej status gwiazdy.


ŻYCIE OSOBISTE

Redaktorzy rubryk towarzyskich powiązali Rani z wieloma gwiazdami przemysłu ale ona ostro zaprzeczyła każdej jednej pogłosce romansu. Rubryki towarzyskie również twierdziły, że toczy ona spór o jednego albo inny Bollywood aktor albo aktorka, ale zdementowała i tą pogłoskę.
Mukherjee wydaje się prowadzić pracowite życie, zupełnie skupia się na jej karierze. Pojawia się w wiadomościach tylko dla pozorów, na premierach filmu, specjalnych wydarzeń, festiwalów filmowych, uroczystości, filmowych uroczystości odnoszące się do awansu, albo na uroczystościach charytatywnych. Dom ma duże znaczenie dla niej: w 2006, aktorka zakupiła nowy dom dla siebie w Juhu.
W kwietniu 2014 roku poślubiła reżysera Adityę Chopra, który według pogłosek postanowił zostawić dla niej ówczesną rodzinę.FILMWEB

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
moja strona internetowa kalendarzyki