Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-04-21 19:53:47

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Sumanth

Sumanth (Telugu: సుమంత్)http://image1.indiaglitz.com/telugu/news/Sumanth100707_1c.jpg


Sumanth urodził się 9 lutego. To aktor filmów telugu. Jest siostrzeńcem (bratankiem) aktora Akkineni Nagarjuna i wnukiem aktora weterana - Akkineni Nageswara Rao.


Hobby: "Jestem domatorem. Oglądam dużo telewizji. Kocham sport i national geographic. Uwielbiam wychodzić aby coś zjeść."

Ulubione jedzenie: "Lubie prawdziwe chińskie jedzenie a nie indyjskie chińskie jedzenie "

Sumanth uczył się w Hyderabadzie w publicznej szkole, a później wyjechał do szkoły w Stanach, gdzie uczył się 6 lat. Podczas tych 6 lat uczęszczał na kurs inżynierski na Uniwersytecie Michigan. Zorientował się, że to jednak nie dla niego kariera i zmienił kierunek studiów na sztukę i reżyserię.
W sierpniu 2004r. Sumanth poślubił Keerthi Reddy. W 2005r. para wystąpiła jednak o rozwód.


Kariera

Sumanth rozpoczął karierę w Tollywood w 1999r. z Ramem Gopal Varma's - filmem Prema Katha. Film okazał się jednak katastrofą. Jego kolejne dwa filmy - Yuvakudu i Snehamante Idera również nie odniosły sukcesu. W 2003r. powstał jednak jego pierwszy hit Sathyam, gdzie Sumanth wystąpił wspólnie z Genelia D'Souza. W 2004. wystąpił w kolejnym hicie - Gowri. Rok 2005 okazał się dla niego niezbyt szczęśliwy, zarówno Dhana 51 jak i Mahanandi okazały się klapami. W 2006r. Sumanth wystąpił w filmie Sekhar Kammula - Godavari, który okazał się jak do tej pory najlepszym filmem w jego karierze. Stał się hitem kasowym jak i został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę.
W 2006r. miał premierę kolejny film z Sumanthem w roli głównej - Chinnodu, gdzie aktor wystąpił u boku Charmme Kaur, która z Sumanthem wystąpiła już wcześniej w  filmie Gowri. Chinnodu nie został przebojem, ale też nie okazał się klapą.  Jego najnowsze filmy to Madhumasam i Classmates. Madhumasam całkiem dobrze spisał się w rankingu natomiast Classmates nie został już tak dobrze przyjęty.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2008: Pourudu
2007: Madhumasam
2006: Godavari


Fotki: KLIK

_______________________________________________________________________________________________
źródło:wikipedia angielska oraz idlebrain tłumaczenie milkaja

Offline

#2 2008-05-14 21:57:26

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Sumanth

http://image1.indiaglitz.com/telugu/news/sum130508_1c.jpg
Raman Gogula dyrektor muzyczny zapowiedział nowy film w którym głównym bohaterem ma być Sumanth.
Raj Pippala przedstawiany jest jako reżyser filmu. Prace nad filmem mają zacząć się w trzecim tygodniu maja. Przewidywany tytuł filmu to 'Boni'.
Obecnie trwają poszukiwania głównej bohaterki do filmu. Reżyser Raj pisze historię i scenariusz dla filmu, a producent  Ramana Gogula opracowuje muzykę do filmu. Ponieważ najnowszy film Sumantha - Pourudu nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań, Sumanth pokłada wielkie nadzieje w swoim nadchodzącym filmie.


_________________________________________________
źródło: www.indiaglitz.com by milkaja

Offline

#3 2008-10-15 13:14:53

Nisha

Bollyamator

Skąd: południe :)
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 32

Re: Sumanth

Mam niewytłumaczalną słabość do Sumantha Mimo niezbyt dobrego początku ( jego debiut do dno) przekonałam się do niego a po "Pourudu" przepadłam ;-) W Gowri zagrał dosyć ciekawą rolę. Taki hiros, ale nietypowy. Ot, chłopak z sąsiedztwa. Teraz czeka na mnie Madhumasan i Mahanandi. Ciekawa, cóż to za dzieła są.
Aha, a ja znowu czytałam gdzieś, że Pourudu okazał się całkiem niezłym hitem :-)

Offline

#4 2008-10-15 22:40:32

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Sumanth

Mnie w Godawari się podobał, ale rzeczywiście pokazał na co go stać w Pourudu.
Myślę, że Porudu jednak lepsze od Madhumasam, ale szczerze oglądałam tak w kawałkach z pewnych względów   i dopiero zamierzam obejrzeć w całości kiedyś i wtedy sobie w pełni wyrobić zdanie na temat filmu i jego roli. Sumanth zagrał tam cynika, który nie wierzy w miłość i myślę, że spisał się nieźle. Twardy facet z niego był
Generalnie ja też mam słabość do niego, no i co tu kryć niezły przystojniak z niego jest na kogo popatrzeć.

To ciekawe jak to z tym Pourudu było, może z czasem jednak okazało się, że jednak film nie tak źle radził sobie pod względem kasowym?

Offline

#5 2009-02-09 17:19:01

agawolf

Bollyamator

Zarejestrowany: 2008-06-24
Posty: 7

Re: Sumanth

A ja po Madhumasam padłam, bardzo mi się podobal i nawet powtórka nie zmienila mojego zdania:)

Offline

#6 2014-04-03 17:39:56

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Sumanth

Widziałam z Nim póki co dwa filmy. W obu zagrała bardzo dobrze. Lubię Go

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
D-Majestic Hosted By TCL Home 609 Проживание Манчестер Hotely Zudar