Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-11-12 19:13:24

Shari Tamal

Robi postęp

8363038
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 272
Punkty: +7
Opis: Chori chori kiya re.! ^^
Aktorka: Aishwarya Rai
Aktor: Hrithik, SRK i Abhishek
Duet: Hrithik i Aishwarya

"Era pięciorga" (trylogia) ---> Trudi Canavan

Era pięciorga
Trudi Canavanhttp://merlin.pl/Ostatnia-z-Dzikich-Era-Pieciorga-tom-2_Trudi-Canavan,images_product,31,978-83-928837-2-2.jpg


"Kapłanka w bieli"


Wydawnictwo: Galeria Książki
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 4/2009
Tytuł oryginalny: Age of Five Gods: Priestess of the White
Rok wydania oryginału: 2006
Liczba stron: 682
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 978-83-925796-5-6
Wydanie: I
Cena: 40-50 zł


Kiedy Auraya została wybrana na kapłankę, nie wierzyła, że po zaledwie dziesięciu latach stanie się jedną z Białych, najpotężniejszych sług bogów. Niestety, niewiele miała czasu, by przyzwyczaić się do niezwykłych mocy, jakie bogowie jej ofiarowali. Krainę nękają tajemniczy czarownicy z południa w czarnych szatach, a do Białych docierają pogłoski o gromadzącej się armii. Auraya i jej nowi koledzy pracują niestrudzenie, by przypieczętować przymierza i cały północny kontynent zjednoczyć pod swoim sztandarem. Czas jednak ucieka. Wojna przybywa do krain Białych i jeśli Auraya nie opanuje swoich nowych umiejętności, nawet łaska bogów może nie wystarczyć, by ich uratować.

Trudi Canavan, autorka bestsellerowej "Trylogii Czarnego Maga", rozpoczyna nowy cykl fantasy, umieszczony w klasycznym świecie magii, herosów, bogów i zakazanej miłości.


"Ostatnia z dzikich"

Choć była architektem zwycięstwa Białych, pierwsze spotkanie z wojną wypełniło sny Aurayi koszmarami. Spaceruje w nich po polach krwi, a polegli wstają, by rzucić jej w twarz oskarżenie: Ty nas zabiłaś. Ty. Wydaje się, że Auraya nie zazna spokoju, dopóki koszmary te nie odejdą, ale jedyny człowiek, któremu ufa i którego mogłaby prosić o pomoc, zniknął. Tkacz Snów Leiard, wciąż usiłując jakoś uporządkować coraz wyraźniejsze wspomnienia dawno zmarłego Mirara, ucieka w góry w towarzystwie Emerahl, być może ostaniej z Dzikich. Choć sama nie jest Tkaczem Snów, Emerahl dysponuje wielką mocą i pomaga Leiardowi w zrozumieniu tej niezwykłej plątaniny pamięci. To, co odkryją, zmieni jego życie na zawsze. A daleko na południu Pentadrianie liżą rany i próbują wybrać nowego przywódcę. Wydaje się, że pokój musi jeszcze zaczekać.


"Głos Bogów"

W swej nowej roli obrończyni Siyee, Auraya bada dostrzeżonego w ich krainie obcego. Spotyka tajemniczą kobietę twierdzącą, że jest przyjaciółką Mirara, kobietę, która składa jej propozycję, jakiej Auraya nie potrafi odrzucić. Musi jednak ukrywać ją albo narazić się na gniew bogów. Na południu Mirar zyskuje akceptację i szacunek, kiedy zajmuje dawną pozycję wśród swego ludu, ale ta wolność ma swoją cenę. Tymczasem Emerahl może w końcu przyłączyć się do Myślicieli w ich poszukiwaniach Zwoju Bogów, ale być może prawda nie zostanie jej objawiona w formie, jakiej się spodziewa. Pentadrianie, rozczarowani klęską z rąk Cyrklian, spiskują i knują, by pokonać swych nieprzyjaciół sposobami innymi niż bezpośrednia walka. Kiedy umiera szansa na pokój, dwoje ludzi znów nieubłaganie wciąganych jest w wojnę. Auraya nie może uniknąć konfliktu. Kluczem do wszystkiego mogą jednak być Dzicy, którzy wyruszają z na poszukiwanie sekretów pogrzebanych dawno temu. Sekretów, które mogą zmienić świat.

____________________________________________________
Merlin.pl


Przeczytałam Kapłankę w bieli i muszę przyznać, że niezwykle mnie zaciekawiła, wciągnęła i zainspirowała do mojego własnego fantasy Teraz czekam, aż kumpela odda mi stówkę, którą jej pożyczyłam, i kupię sobie Ostatnią z Dzikich   Jestem też ciekawa części trzeciej. Polecam tę trylogię!

Offline

#2 2010-06-14 18:18:34

 justynka6574

Bywalec

Skąd: Reading
Zarejestrowany: 2009-10-03
Posty: 441
Punkty: +5
Aktorka: Katrina, Rani, Aishwarya
Aktor: SRK, Abishek, Akshay
Duet: ShahRukh & Katrina; SRK & Rani

Re: "Era pięciorga" (trylogia) ---> Trudi Canavan

Trylogia równie wspaniała jak TCM!
Początek trochę nudnawy ale potem to aż trudno było się oderwać od książki!

Ostatnio edytowany przez justynka6574 (2010-08-16 11:00:00)


http://fotoo.pl//out.php?i=627486_sygnat.jpg

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://z4y.pl http://budownictwo.phorum.pl http://www.piknikjaskiniowcy.pl http://firma.pro http://www.forum.konferencje.com