Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-01-23 15:41:53

Sumedha

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 174
Punkty: +16
Opis: பரதந&#
Aktorka: Deepika
Aktor: SRK
Duet: SRK & Deepika

Priyamani

http://img156.imageshack.us/img156/4387/aaaaaae.pngPriya Vasudev Mani Iyer


Biografia:

Jest nagradzaną indyjską aktorką i modelką, która występuje w filmach Tamil, Telugu, Kannada i Malayalam. Najbardziej znana jest z Nagrody dla Najlepszej Aktorki za tamilski film Paruthi Veeran. Priyamani jest kuzynką bollywoodzkiej aktorki Vidyi Balan.

Priyamani urodziła się 4 czerwca 1983 w tamilskiej rodzinie Iyer z korzeniami w Palakkad. Dorastała w Bangalore. Przenosiła się kilkakrotnie po różnych stanach w Indiach. Zna biegle języki Tamil, Malayalam, Kannada i Telugu. Po ukończeniu szkoły, Priyamani była związana z byciem modelką w reklamach. Później , gdy jej kariera modelki się rozszerzyła, zaczęła być zauważana w przemyśle filmowym. Jej pierwszym sukcesem był film Kangalal Kaidhu Sei, który został wydany w 2004 roku. Priyamani jest w trakcie ostatniego roku studiów psychologicznych.

Jej debiut filmowy Kangalal Kaidhu Sei w Tamil został wydany w 2004 roku, a jej debiutancki film Telugu Evare Atagaadu zatonął bez śladu. Następnie zadebiutowała w rodzinnym przemyśle filmowym w języku Malayalam. Pomimo niepowodzeń, została zatrudniona przez innego szanowanego reżysera tamilskich filmów Balu Mahendra do filmu Adhu Oru Kana Kaalam.
Zdobyła ogromne uznanie za rolę w tym filmie, ale film na podstawie wydajności sprawia, że jej sukces filmowy ciągle jej umyka.

Priyamani zagrała u boku aktora Jagapathiego Babu, w filmie Telugu Pellaina Kothalo. Film był sporym sukcesem w jej karierze i ku zaskoczeniu jej samej, publiczność zareagowała zachwycająco. Film był wielkim hitem biorąc pod uwagę niski budżet i skromną obsadę. Pellaina Kothalo otworzył Priyamani drogę do sławy w filmach Tollywood.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2007: Yamadonga - Maheswari
2009: Puthiya Mukham - Anjana
2010: Raavan - Jamuni
2010: Rakta Charitra II - Bhawani
2013: Chennai Express - wystep specjalny w piosence 1 2 3 4 Get on the Dancefloor

________________________________________________________________
Źródło: Wikipedia tłumaczenie Sumedha.

Ostatnio edytowany przez Sumedha (2010-01-23 19:26:20)

Offline

#2 2010-01-23 18:39:48

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Priyamani

Wychodzi na to, że Priyamani widziałam jak na razie jedynie w Yamadondze Ale mam jeszcze z nią jakieś 2 czy 3 filmy, wiec pewnie z czasem nadrobię
Na pewno sprawia sympatyczne wrażenie, ale o grze jeszcze trudno mi się wypowiadać, choć w Yamadondze zagrała w porządku. Przyćmiła ją tam jednak Mamta Mohandas, ale to pewnie przez jej charakterystyczną postać w filmie.
Słyszałam jednak pochlebne opinie o tej aktorce, podobno jej rola w Paruthi Veeran zasługuje na uwagę. Film mam, fragment nawet widziałam, ale jakoś się zabrać za taką tematykę nie mogę, bo to jednak trzeba mieć dzień na tego typu produkcje.

Offline

#3 2013-11-28 09:52:09

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Priyamani

Widziałam z Nią 3 filmy, w dwóch zagrała świetnie, w jednym dobrze. W sumie gra bardzo dobrze.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. Hotell Haines City