Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-02-28 13:11:43

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Warsztaty kathak, bollywood i bharatanatyam!

Przewidziane małe poprawki

http://img684.imageshack.us/img684/1872/d7154ded16.jpg



Program:
Sobota:
- kathak (3h) 10:00-13:10 ( w tym 10min przerwy)
- bollywood (3h) 15:00 – 18:10 ( w tym 10min przerwy)
Niedziela:
- bharatanatyam (3h) 10:00-13:10 ( w tym 10min przerwy)

Pokaz uczniów i mistrzów (gościnnie zespół Saathi) 18:00 – 19:30  w MDK (wstęp dla widzów 5zł)

Kathak: podstawy, tihaje, tukry; krótka choreografia bollywood: Ringa Ringa (Slumdog: Milioner z ulicy) – potrzebne będą chusty; bharatanatyam: podstawy, choreografia

Data: 10 – 11 kwietnia 2010r.
Adres: MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY ul. Harcerska1 Świętochłowice.
Koszt: Pojedyncze zajęcia-3h - 60 zł, dwa bloki tematyczne -6h- 100zł, całe warsztaty-9h- 150zł
Strój: sportowy, wygodny, dowolnie może być indyjski
Obuwie: boso, skarpetki, miękkie baletki!!

Do wzięcia udziału w niedzielnym pokazie - do którego zapraszamy wszystkich uczestników – prosimy zabrać stroje indyjskie, chusty, orientalną biżuterię, chusty do bellydance (co kto ma w klimacie )

Uwagi: Grupa utworzona zostaje w przypadku zgłoszenia się minimum 6 osób.
Zapisy na zajęcia są równoznaczne z wpłaceniem odpowiedniej kwoty w sekretariacie MDK lub w Krakowskim Warsztacie Jogi do dnia 3 kwietnia 2010r. Prosimy o pozostawienie podczas zapisów numeru kontaktowego oraz adresu e-mail. Wpłata podlega zwrotowi WYŁĄCZNIE w przypadku nieotwarcia grupy.

Informacje: saathi@wp.pl nr tel:510 530 549


Na warsztaty zapraszają zespół tańca indyjskiego Saathi oraz Krakowski Warsztat Jogi.

Mnóstwo godzin tańca klasycznego kathak oraz bharathanatyam, a także charyzmatycznego tańca filmowego bollywood. Tego nie można przegapić!!


Kathak jest jednym z klasycznych tańców Indii. Rozwijał się wśród bardów (/katha/ to opowiadanie) wędrujących po Indiach Północnych już w pierwszych wiekach naszej ery. Do dziś częścią kathaku jest opowiadanie historii, głównie z mitologii, za pomocą gestów i mimiki. W czasach późniejszych taniec ten stał się tańcem dworskim. Rozwinął się drugi bardzo ważny aspekt kathaku, którym są stepy. Dziś przedstawienie kathakowe jest połączeniem części narracyjnej z częścią rytmiczną, z charakterystycznym stepowaniem do złożonych rytmów i z energicznymi obrotami. Podobnie jak w innych tańcach indyjskich, tańczy się boso, a na kostkach zawiązuje się sznur dzwonków /ghungroo/.
Prowadzenie: Artur Przybylski - student Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, tancerz, instruktor tańca, choreograf. "Na pierwsze zajęcia z tańca towarzyskiego zostałem namówiony przez koleżankę. Zawsze interesowałem się różnymi technikami tanecznymi, dlatego po dołączeniu do katowickiej grupy Saathi zafascynował mnie klasyczny taniec indyjski kathak, którego mam zaszczyt uczyć się od najlepszych tancerzy tego stylu w Indiach: Pt. Birju Maharaj oraz jego córki Mamty Maharaj. Oprócz kathaku uczę się kubańskiej salsy w Szkole Jose Torresa."

Bollywood  jest indyjskim tańcem wykorzystywanym w sztuce filmowej. Inspirowany jest elementami klasycznych tańców indyjskich ( kathak, bharatanatyam, czy kuchipudi), folklorem (gudżaracki taniec dandiya, czy pendżabska bhangra), tańcem orientalnym i współczesnymi formami tańca zachodniego (np. hip-hop). Jego zróżnicowana dynamika i zmieniający się nastrój podparte są elementem narracyjnym, charakterystycznym dla klasycznych form tańca indyjskiego. Gesty rąk przedstawiają treść utworu śpiewanego przez tancerzy. Mimika, podobnie jak w tańcu klasycznym, podkreśla emocje bohaterów. Uroku tańca dopełnia bogactwo strojów i kolorów oraz ogromna liczba tancerzy, którzy synchronicznie i perfekcyjnie wykonują nawet najdrobniejsze gesty.
Prowadzenie: Sabina - studentka III roku psychologii, tancerka zespołu tańca indyjskiego Saathi, instruktor bollywood, tańca towarzyskiego. Na co dzień trenuje również taniec towarzyski. Zakochana w kulturze indyjskiej. Zawsze radosna i uśmiechnięta, ambitna, wymagająca względem siebie. Obecnie doskonali także swoje umiejętności w indyjskim dworskim tańcu klasycznym kathak. Razem z zespołem występuje na różnych imprezach promujących Indie, imprezach z cyklu Bollywood night oraz wielu innych.

Bharatanatyam jest jednym z klasycznych tańców indyjskich, który obok tańca bollywoodzkiego zdobył na Zachodzie dużą popularność. Pochodzi z południa Indii, gdzie był częścią rytuału świątynnego."Poświęcona" bogu tancerka - devadasi - zjednywała przychylność bóstw i neutralizowała wpływy złych mocy. Jej obecność gwarantowała powodzenie ceremonii religijnej. Charakterystycznym dla Bharatanatyam jest wystukiwanie rytmu stopami, gesty rąk, oraz mimika twarzy odzwierciedlająca stan emocjonalny odgrywanych postaci. Służy to stworzeniu odpowiedniego nastroju u odbiorcy, tzw. smaku przedstawienia - rasa. Odpowiedni smak wywołuje stan zachwytu estetycznego, co jest celem szerzej pojętej sztuki indyjskiej. W tańcu tym rozróżniamy aspekt narracyny (nritya) - gdzie przedstawiane są wątki hinduskiej mitologi i abstrakcyjny (nritta) - ukazujący techniczny kunszt tancerki.
Prowadzenie: Ewa Wardzała Indianistka, dyplomowana nauczycielka jogi wg metody B.K.S.Iyengara, tancerka i nauczycielka tańca, założycielka zespołu tańca indyjskiego Natyalaya. Swoją przygodę z tańcem zaczęłam w dzieciństwie, przez wiele lat swojej wczesnej młodości tańczyłam taniec współczesny. Kiedy pierwszy raz zobaczyłam taniec bharatanatyam wiedziałam, że kiedyś będę go tańczyć. Naukę bharatanatyam rozpoczęłam podczas rocznego stypendium ICCRu w indyjskiej szkole tańca Ganesha Natyalaya u Sarojy Veidyanathan w Delhi (styl tandżawurski). Obecnie swoją edukację taneczną kontynuuję u Radhy Anjali we Wiedniu (styl kalakszetry).Taniec bharatanatyam urzeka mnie niesamowitą precyzją ruchu, połączeniem siły i wytrzymałości z delikatnością, wręcz łagodnością, a także kobiecym wdziękiem, jakimi tancerka musi się wykazać.

Ostatnio edytowany przez Sakina (2010-03-01 06:52:10)

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BudyĹĄĂ­n