Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-03-31 16:33:43

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Javed Ali

http://im.in.com/connect/images/profile/b_profile3/Javed_Ali_300.jpg


Javed Ali (Javed Hussain) (rok urodzenia: 1978 [w przybliżeniu] miejsce urodzenia: Delhi) - to indyjski piosenkarz playbackowy śpiewający zarówno do filmów Bollywoodzkich, jak i Tolly i Kollywoodzkich.

Biografia
Javed zaczął śpiewać w bardzo młodym wieku, wraz ze swym ojcem, popularnym piosenkarzem qawwli, Ustadem Hamidem Hussainem. Uczył się u słynnego piosenkarza ghazal, Ghulama Aliego, który nie tylko był jego mentorem, ale także dał mu szansę zaśpiewać. Zmiana nazwiska z Hussain na Ali jest sposobem na uhonorowanie swego mistrza. Kiedy kompozytor Anandji Kalyanji usłyszał Javeda raz na scenie, był pod takim wrażeniem jego głosu, że zaproponował mu spróbowanie sił w śpiewaniu piosenek do playbacku. Od dżingli i tytułowych piosenek do seriali telewizyjnych, Javed stopniowo przeszedł do filmów.

Zadebiutował w piosence z filmu "Beti No,1", jedna nie pomogła wiele jego karierze. Później śpiewał do kilku innych filmów, między innymi "Chameli", "Dil Jo Bhi Kahey", "Golmaal - Fun Unlimited", "Kyun...! Ho Gaya Na", "Neal 'n' Nikki" i "Zindaggi Rocks". Jednak tak naprawdę zauważony został przy inspirowanym Punjabem utworze "Nagada Nagada" z filmu "Jab We Met" (2007) w duecie z Sonu Nigamem. To rozpoczęło jego długą i ciężką drogę do sukcesu - który to sukces, można by rzec, osiągnął przy piosenkach "Jashn-e-Bahaara" z filmu "Jodhaa-Akbar" w kompozycji A.R.Rahmana oraz "Ek Din Teri Rahon Mein" z filmu "Naqaab" w kompozycji Pritama.
Współpracował z A.R.Rahmanem przy okazji 5 filmów, między innymi przy "Ghajini", z której jego piosenka - "Guzarish" - stała się najpopularniejszą z całej ścieżki dźwiękowej. Obecnie jest częścią "A.R.Rahman's Jai Ho World Tour".
Javed śpiewał także piosenki do produkcji z południowego przemysłu filmowego, jak na przykład "Chinnanjirusuga Manasukkul" w duecie z Belą Shende z tamilskiego filmu "Kungumapoovum Konjumpuraavum" czy "Siragugal" z również tamilskiego filmu "Sarvam".

(Źródło Wikipedia.org; tłumaczenie Qausain)


Dyskografia Javeda
Dyskografia Javeda - razem z filmami z południa


Moja opinia
Świadomie usłyszałam go po raz pierwszy właśnie w "Nagada Nagada", gdzie doskonale wręcz komponował mi się z głosem Sonu. A później, jak sprawdziłam sobie jego dyskografię, dotarło do mnie, że tak naprawdę to słyszałam go wcześniej w "Kajra Re" z Bunty Aur Babli - i że już wtedy go lubiłam.
Według mnie Javed ma naprawdę fantastyczny głos, idealny do piosenek klasycznych - jak moje ukochane "Arziyan" z Delhi-6 czy słynne "Jashn-e-Bahaara" z Jodhaa-Akbar - oraz wolnych utworów romantycznych - jak np. "Aa Jao Meri Tamanna" z Ajab Prem Ki Ghazab Kahani. Nie przeczę: w tych szybszych numerach też pokazuje naprawdę wysoki poziom, niemniej jednak jego głos sam w sobie najbardziej pasuje mi właśnie do piosenek romantycznych/wolnych lub klasycznych, typowych qawwli. W sumie nie dziwota, skoro jego tata był piosenkarzem qawwli, a trenował go jeden z guru ghazal.
I szczerze powiem, że jak natrafiłam na wzmiankę, że przy nagrywaniu "Nagada Nagada" miał 29 lat, to się bardzo zdziwiłam. Oceniając go tylko po głosie, strzelałam, że bliższy jest wiekiem Sukhwinderowi Singhowi czy Uditowi Narayanowi, a tymczasem Javed jest całkiem młody, młodszy od mojego ukochanego Kailasha Khera. Hmm, może dlatego tak dobrze im wyszedł duet w "Arziyan"?

A jakie jest Wasze zdanie?

Offline

#2 2010-03-31 17:24:24

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Javed Ali

Moje zdanie jest takie, że zdecydowanie nie pasuje mi jego wiek do głosu! Byłam przekonana, że jest starszy, nawet po Aa Jao Meri Tamanna.
Bardzo lubię jego głos, chociaż nie tak bardzo jak Udita, Sonu albo Sukhwindera. Może dlatego, że słyszałam na razie niewiele jego piosenek

Uwielbiam Rehja Re z Golmaal i Guzarish z Ghajini, poza tym właśnie te, które wyżej wymieniała Qausain. Gale Lag Ja z De Dana Dan też mi się podoba, ale nie aż tak bardzo
Specjalnie poszukałam Suraj Hai Chanda Hai, bo to wersja hindi piosenki którą po prostu kocham Ale trochę się zawiodłam - nie Javedem, ale chórkami na początku, tak je uwielbiam, a tutaj są skiepszczone na maksa
No dobra, może nie są takie złe, ale bez porównania do oryginału.
Najlepiej byłoby połączyć chórki w tamil i Javeda w hindi ^^

Ostatnio edytowany przez Supriya (2010-03-31 17:25:47)

Offline

#3 2010-03-31 17:40:24

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Javed Ali

Zgadzam się, zgadzam, zgadzam, zgadzam! Bez obrazy dla Javeda, ale głos ma stary, a tu taki młody facet wychodzi? Zaskoczenie na maksa.

Nie powiem, moim faworytem też nie jest (wątpię, aby ktoś kiedykolwiek strącił z tego mojego małego piedestału Kailasha ), niemniej jednak to, co dotąd słyszałam, mi się podobało, więc pozytywnie podchodzę do kolejnych jego utworów, na które natrafiam.

Offline

#4 2010-04-06 09:40:35

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Javed Ali

Uwielbiam wiele jego piosenek, ale w tym przypadku jestem w stanie określić ulubioną - Aedho Saigirai" z tamilskiego filmu Vaamanan, w której śpiewa z Sowmyą Raoh. Dla mnie wspaniała jest ta piosenka i ich głosy. Javed ma go w ogóle taki delikatny, czysty

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs. Hotels Kalyves Hotels GjirokastĂŤr Hotels Fondi