Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-03-31 17:37:34

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Shantanu Moitra

http://im.rediff.com/movies/2007/sep/03look1.jpg


Shantanu Moitra (ur. 1968, Lucknow, Uttar Pradesh, Indie) - to indyjski kompozytor i producent do filmów Bollywood.

Mini biografia

Wczesne życie
Urodził się w Lucknow, ale jego ojciec pochodził z Bengalskiej rodziny muzycznej. W bardzo młodym wieku przeprowadził się wraz z rodziną do Delhi, gdzie początkowo żył w Patel Nagar (Delhi Zachodnie) i studiował w Springdales School na Pusa Road, gdzie był przewodniczącym i piosenkarzem zespołu. W 1982 ów zespół w pewnym sensie utworzył historię, prowadząc pierwszy w historii szkoły rock show. W międzyczasie odbywał także muzyczny trening of urban-folkowego piosenkarza, Sushmita Bose, absolwenta Springdales, który okazyjnie wpadał i ich uczył. W późniejszym życiu Shantanu przeprowadził się do Chittaranjan Park w Południowym Delhi. Studiował na uniwersytecie w Delhi, gdzie zdobył dyplom z ekonomii.

Kariera
Moitra rozpoczął swoją karierę jako kierownik ds. obsługi klienta w agencji reklamowej, pozostawiając muzykę jako hobby. Komponować zaczął początkowo do reklamowych dżingli, kiedy Pradeep Sarkar, wtedy przełożony ds. kreatywności (?), poprosił go o nagranie dżingla na ostatnią chwilę. Tym dżinglem był "Bole mere lips. I love Uncle Chipps" dla chipsów 'Uncle Chipps', który natychmiast stał się hitem. Shantanu skomponował dla Pradeepa Sarkara jeszcze kilka dżingli.
To poprowadziło do komponowania muzyki do albumów Indipop, które uwzględniały między innymi takie hity jak "Ab ke Saawan", "Mann ke Manjeere: an album of women's dreams for Breakthrough" i Sapna Dekha Hai Maine (2003) dla Shubhy Mudgal.
Moitra przeprowadził się do Mumbaju w 2002 roku, kiedy to zaczął pracować do filmu Sudhira Mishtry, "Hazaaron Khwaishein Aisi", który był jego pierwszym kontraktem. Wkrótce ustanowił także duet z tekściarzem Swanandem Kirkire, poczynając od piosenki "Bawara Mann". Jeszcze przed powstaniem "Parineety" skomponował piosenkę "Raath Hamari To" wykonaną przez Chitrę. Po jej usłyszeniu Vidhu Vinod Chopra, producent "Parineety", postanowił wykorzystać ją w filmie i zatrudnić Shantanu do skomponowania całego soundtracku - który to film, nota bene, reżyserował właśnie Pradeep Sarkar - a później także do Eklavyi, już w jego reżyserii.
Moitra skomponował muzykę do kilku uznanych filmów, jednak uznanie zdobył sobie właśnie za ścieżkę z Parineety. Jego muzyka została uznana przez krytyków i otrzymał nominację do nagrody Filmware za Najlepszego Kompozytora. Tego samego roku wygrał nagrodę RD Burmana za Nowy Muzyczny Talent. W 2009 skomponował swój pierwszy soundtrack do bengalskiego filmu - "Antaheen".
Dalej komponuje dżingle, a ostatnio wygrał Brązowego Lwa w Cannes w kategorii "najlepsza muzyka" za reklamę "Happydent".

(Źródło HindiLyrics.net; tłumaczenie Qausain)


Dyskografia Shantanu


Moja opinia
Że słucham właśnie jego kompozycji, to pierwszy raz zdałam sobie sprawę przy okazji soundtracku z Welcome to Sajjanpur, który to soundtrack urzekł mnie kompletnie. A potem przeglądałam swój folder z muzyką Bollywood i porównywałam z dorobkiem Shantanu Moitry: wciąż świeże Well Done Abba, 3 Idiots, Laaga Chunari Mein Daag, do tego wspomniana wcześniej Parineeta i Eklavya... Niemal same ścieżki, które bardzo sobie cenię. Ma facet talent i wyczucie, wie, co stworzyć do jakiego filmu i jakiej sytuacji, a także jaki głos do tego dobrać. Moje uszanowanie i czekam na dalsze twory!

A jakie jest Wasze zdanie?

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa berlin-hotel Hoteles Bytom