Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-06-19 15:25:40

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Wędrówka Khana!

http://andri0204.files.wordpress.com/2010/02/my-name-is-khan.jpg




            Aktem odwagi nie zawsze musi być krzyk, który usłyszy cały świat. Czasem wystarczy cichy szept. "Nie poddam się. Spróbuję jutro".

            W świecie, w którym ludzie żyją szybko i na nic nie mają czasu, niełatwo znaleźć bohatera. "Nazywam się Khan" to cichy szept. "Podążaj właściwą drogą. Szukaj odpowiedzi na nurtujące cię pytania. Prawdziwy bohater walczący o szczęście swojej rodziny nie musi mieć super-mocy." Wystarczy pamiętać o prostych życiowych prawdach; o tym co jest w życiu najważniejsze. Nietrudno oddzielić dobro od zła. Równie łatwo jak dzień od nocy, czy wschód od zachodu słońca. To tak oczywiste, że w dzisiejszym zabieganym świecie Khan wydaje się być nienormalny.

            Niektórzy będą się dziwić, że nazywamy nasz film historią super-bohatera. Tym, co odróżnia Khana od innych jest zespół Aspergera. Jego super-moc. Moim zdaniem to najważniejsze przesłanie filmu : żeby być bohaterem wystarczy być dobrym. Pozostać wiernym zasadom, które wydają się być coraz rzadsze. Tak rzadkie, że bohater wydaje się być nie z tego świata.

            Wcielenie się w Khana uświadomiło mi, że zwykli ludzie bywają wyjątkowi. Kręciliśmy w całych Stanach Zjednoczonych. Obserwowałem zderzenie świata zachodniego i islamskiego. Okazało się, że ludzie są bardzo życzliwi; zwłaszcza ekipa, z którą pracowaliśmy. Rozumieją, że winą za wybuch wojny nie można obarczyć żadnej ze stron. Że obie strony ponoszą ogromne straty i należy im się szacunek i współczucie. Jak napisał Platon, "Tylko martwi widzieli koniec wojny." Im szybciej skończymy bezmyślny rozlew krwi, tym szybciej wszyscy będziemy szczęśliwi.

            Karan Johar, reżyser filmu i mój najlepszy przyjaciel, to prawdziwy bohater. Wykazał się ogromną dojrzałością i mądrością. Zwrócił uwagę na kilka istotnych spraw : jak wygląda życie osób z zespołem Aspergera; jak wygląda zderzenie dwóch wielkich kultur: zachodniej i islamskiej. Historia miłosna wpleciona w ten film jest piękna i prosta, jak gdyby nie z tego świata.

            Praca nad tym filmem odmieniła moje życie. Jestem wdzięczny losowi, że mogłem wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

            Pragnę podziękować też Foxowi – gdyby nie wy, być może nie udałoby nam się nakręcić tego filmu. Dzięki wam obejrzą go widzowie na całym świecie. Dziękuję.

            Modlę się do Allaha, by nasza historia podbiła serca ludzi na całym globie. Mam nadzieję, że uda nam się tchnąć w nie nadzieję. Że pokazaliśmy prostotę i normalność, której tak brakuje w dzisiejszym świecie. Jak powiedziałby Rizvan Khan : "Naprawiliśmy i działa."

Shah Rukh Khan




film.onet.pl


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hotelstayfinder.com Hotels Kalyves