Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-08-27 18:58:37

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

"Historyk" ---> Elizabeth Kostova

http://static.polter.pl/sub/Historyk-Elizabeth-Kostova-bc830.jpgHistoryk


Autor: Kostova Elizabeth
Tytuł oryginalny: The Historian


Język oryginalny: angielski
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Rok pierwszego wydania: 2005
Rok pierwszego wydania polskiego: 2006


Opis:

Świetnie udokumentowana, poparta faktami i ciekawostkami historycznymi powieść o poszukiwaniach grobowca księcia Vlada zwanego Draculą.

Młoda dziewczyna odkrywa najbardziej mroczną tajemnicę swego ojca i rozpoczyna wstrząsającą podróż po całej Europie, by dokończyć poszukiwania, których on nie mógł zakończyć osobiście. Poszukiwali najsłynniejszego demona w historii, Draculi. Kiedy pozbawiona matki amerykańska dziewczynka żyjąca w Holandii znajduje średniowieczną książkę oraz pakiet listów zaczynających się od złowieszczych słów: "Mój drogi i nieszczęsny następco...", rusza tropem, który miał doprowadzić ją do przeszłości ojca, jego promotora i zła ukrytego w najgłębszych otchłaniach historii. Nieświadomie podejmuje własne śledztwo, które może kosztować życie jej ojca i jego najserdeczniejszego przyjaciela, profesora historii, Bartholomewa Rossiego.

Co wspólnego z dwudziestym wiekiem ma legenda o Vladzie Palowniku, historycznym Draculi? Czy to możliwe, by Dracula wciąż jeszcze żył we współczesnym świecie? I dlaczego wybrał kilku wybitnych historyków, gotowych narazić swą reputację, zdrowe zmysły, a nawet życie, by tylko poznać prawdę?

I tak zaczyna się pełna przygód podróż, by rozwikłać tajemnice dziwnej, średniowiecznej książki; awanturnicza wyprawa bohaterki po krajach całej Europy oraz w przeszłość - nie tylko do czasów straszliwego panowania Draculi, ale również do dni, kiedy jeszcze żyła jej matka, a ojciec był tryskającym energią, młodym naukowcem. Na koniec poznaje zdumiewający los, jaki stał się udziałem Rossiego i staje twarzą w twarz z niewyobrażalnym złem - odkrywa ostatecznie, że dobro nie zawsze zwycięża.

_________________________________________________
www.biblionetka.pl


Moja ocena:

Kupiłam tę książkę w ciemno w antykwariacie - Bogu dzięki bo żałowałabym sporych pieniędzy wydanych w księgarni Zaciekawił mnie opis. Moja mama pochłonęła tę książkę w niecały tydzień, a ja skapitulowałam po miesiącu bo stwierdziłam, że szkoda mojego wakacyjnego czasu Z jednej strony nie mogłam jej zostawić ale z drugiej nie potrafiłam jej skończyć. Nie wiem jaka wada tkwi w tej książce - pisana jest podobnym stylem jak powieści Browna, a takie bardzo lubię. Czegoś jednak jej brakuje
Czytał ktoś?


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
jedwabne poszewki