Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-09-27 11:32:14

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

"Ostatni Templariusz" ---> Raymond Khoury

http://imguser.gandalf.com.pl/pd_99374.jpgOstatni Templariusz


Autor: Khoury Raymond
Tytuł oryginalny: The Last Templar
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Mazurek Krzysztof
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
Forma:


Opis:

Akka, rok 1291. Zaciekłe walki o Ziemię Świętą kończą się ostatecznie zwycięstwem wojsk muzułmańskich, kładąc tym samym kres podejmowanym krucjatom. Dla ratowania skarbu zakonu templariuszy mieszczącego się w tajemniczej skrzyni, dwóch rycerzy, młody Martin de Carmaux oraz jego opiekun i mentor Aimard de Villiers, opuszczają opanowane przez Saracenów miasto.

Nowy Jork, początek XXI wieku. W Metropolitan Museum zostaje zorganizowana unikatowa wystawa, przedstawiająca skarby Watykanu. Na uroczystości inaugurującej jej otwarcie pojawiają się niespodziewanie czterej jeźdźcy ubrani w lśniące zbroje. Na oczach tysięcy ludzi kradną kilka bezcennych eksponatów, zabijając przy tym i raniąc wiele osób, po czym znikają w mrokach Central Parku. FBI rozpoczyna śledztwo. Dowodzi nim stojący na czele regionalnego biura do spraw terroryzmu - Sean Reilly. Rychło okazuje się, iż mężczyźni odpowiedzialni za dokonanie brutalnego napadu giną w tajemniczych okolicznościach.

Cennym świadkiem w tej sprawie jest pracująca w instytucie archeologii Tessa Chaykin. Tajemnicze słowa wypowiedziane przez jednego z oprawców: "Prawda was wyzwoli" okażą się kluczem do poznania skrywanej przez setki lat tajemnicy ostatniego z rycerzy zakonu templariuszy.

Frapująca fabuła, nietuzinkowe postacie, wartka akcja, wyszukane dialogi sprawiają, iż ta zgrabnie napisana opowieść nie tylko w sposób niezwykle interesujący traktuje o dziejach zakonu templariuszy i kryptologii. Stanowi ona fascynującą podróż do nieznanych dotąd zakamarków średniowiecznej historii, a zarazem penetruje najskrytsze sfery ludzkiej duszy, która może stanowić siedlisko żarliwej wiary, ale również okrucieństwa i chciwości.

[Sonia Draga, 2005]

_______________________________________________________________
Biblionetka


Moja opinia:

Jedna z tych książek, które zostały napisane na fali sukcesu Kodu Leonarda Da Vinci Dana Browna. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo dobra Szybko się ją czyta i ciągle coś się dzieje. Na pewno spodoba się osobom, które lubią powieści sensacyjne z sekretem historycznym w tle
Polecam


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
inteligentny dom tanie kosze upominkowe fotograf tarchomin