Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-10-03 11:25:10

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

"Wilkołak" ---> Jonathan Maberry

Wilkołak


http://www.poczytaj.pl/okl/166000/166145.jpg


Autor: Maberry Jonathan
Tytuł oryginalny: The Wolfman


Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Bieliński Przemysław, Urban Miłosz
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: horror
Forma: powieść
Rok pierwszego wydania: 2010
Rok pierwszego wydania polskiego: 2010


Opis:

Szczęśliwe życie Lawrence'a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce.

Po latach powraca w rodzinne strony - i odkrywa, że okolicą rządzi strach. Krążą pogłoski o krwiożerczej bestii. Lecz Lawrence'a stokroć bardziej przeraża tajemnicza siła, która wzywa go do lasu podczas pełni księżyca...


O autorze:

Jonathan Maberry to nowy amerykański mistrz horroru. Jego pierwsza powieść, "Blues duchów" została w 2006 roku uhonorowana nagrodą Brama Stokera dla najlepszego debiutu. Rozpoczął nią szokującą trylogię (kolejne części to "Song umarłych" i "Wschód złego księżyca"), w której makabryczne obrazy z klasycznych powieści grozy przeplatają się z jeszcze bardziej zatrważającą grozą realnego świata.

Jonatham Maberry jest wykładowcą, nauczycielem powieściopisarstwa, konsultantem Stowarzyszenia Autorów Horrorów i członkiem amerykańskich stowarzyszeń literackich. Oprócz powieści tworzy komiksy i pisze książki popularnonaukowe, m.in. "Vampire Universe", "The Cryptopedia" (wyróżniona nagrodą Brama Stokera 2007) i "Zombie CSU: The Forensics of the Living Dead" (nominowana do nagrody Brama Stokera w 2008 roku).____________________________________________________
Biblionetka


Moja opinia:

Książkę przeczytałam w niecałe 2 dni. Jest świetnie napisana i nie można się od niej oderwać bo cały czas coś się dzieje. Co ciekawe ciężko było mi się za nią zabrać bo nie przepadam za horrorami ale to jeden z niewielu jakie mi się strasznie podobały.
Z bohaterów polubiłam Lawrence'a i Gwen - tą drugą nawet bardziej ale było mi jej strasznie żal na końcu kiedy zrobiła to co musiała. Na pewno wiele ją to kosztowało i po raz drugi została sama.
Teraz nie mogę się doczekać żeby dorwać w swoje łapki ekranizację chociaż jakoś nie wyobrażam sobie Benicia Del Toro w roli Lawrence'a - ale może mnie zaskoczy?


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wawa.waw.pl http://forumbudowlane.jun.pl