Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-09-08 16:50:58

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Gamyam (2008)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/49/Wp1gamyam800.jpgGamyam (2008) (Telugu: గమ్యం, tłum. ang. Destination)


Rezyseria i scenariusz: Radha Krishna Jagarlamudi
Producent: Saibabu Jagarlamudi
Muzyka: ES Murthy & Anil


Premiera filmu: 29 luty 2008r.


Film został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę jak i zwykłego widza.


Obsada

Sharwanand jako Abhiram/Abhi
Allari Naresh jako Gaali Seenu
Kamalinee Mukherjee jako Janaki
Vidyasagar jako multimilioner GK, ojciec Abhiego


Fabuła

Abhiram/Abhi (Sharwanand) to syn multimilionera. Janaki (Kamalinee Mukherjee) to uboga studentka medycyny. Nie mają ze sobą nic wspólnego, ale ich drogi krzyżują się. Abhi pomaga dziewczynie, gdy ta chce zawieść ciężarną kobietę do szpitala. Od początku chłopak jest zauroczony Janaki, ale dla niego najważniejsze jest jej piękno zewnętrzne, nie dostrzega jej pięknej duszy. Młodzi spotykają się przez jakiś czas, ale Janaki uświadamia sobie, że ich cele i pragnienia są zupełnie różne. Dla Abhiego liczy się jedynie zabawa, przyjęcia i bogaci przyjaciele a Janaki pragnie nieść pomoc tym którzy tego potrzebują. Dla niej najważniejsi są inni ludzie a Abhi choć drogi jej sercu nie przesłania jej całego świata. Dlatego dziewczyna odchodzi. Abhi spostrzega wtedy ile dziewczyna znaczy dla niego i wyrusza w podróż by ją odnaleźć, w podróż która na zawsze odmieni jego życie...


Trailer filmu



_________________________________________________________________________
źródło: wikipedia oraz mój opis filmu


Moje wrażenia i ocena

Gamyam to trochę takie kino drogi, ale kino drogi w najlepszym wydaniu Główny bohater Abhi wyrusza  w podróż, która na zawsze zmienia jego życie. poznaje zwykłych ludzi i ich problemy a jego największym przyjacielem zostaje Gaali Seenu, złodziejaszek, czyli człowiek z którym w zwykłych okolicznościach Abhi nie zamieniłby nawet słowa. Główny bohater przechodzi przemianę duchową a sporą część fabuły filmu widzimy we flashbackach.
Gamyam to naprawdę świetne kino, jeden z tych nowatorskich tollywoodzkich niehirosistowskich (nie wiem czy to dobrze odmieniłam ) produkcji. Ogląda się go z dużą przyjemnością, choć spektakularnych walk raczej się w nim nie ogląda (no coś tam było, ale to nic w porównaniu z typowym Telugiem ).
Z bohaterów za serce najmocniej mnie chwycił Gaali Seenu, który jako złodziejaszek o wielkim sercu był świetny. I ta piosenka z bębenkiem, w której wykonuje żywiołowy taniec....Ahhhh, świetna piosenka!
Ale i pozostała dwójka świetna, tak więc gorąco polecam film zarówno ze względu na fabułę jak i obsadę
Moja ocena 6!

Offline

#2 2008-09-08 18:30:35

mariola

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 203

Re: Gamyam (2008)

Gamyam to naprawdę świetne kino, jeden z tych nowatorskich tollywoodzkich niehirosistowskich (nie wiem czy to dobrze odmieniłam ) produkcji.

Ja bym odmieniła 'niehirosowskie'
A film naprawdę cudowny!  Ale czy to taka nowość w tollywodzie to nie wiem:) Im bardziej się wgłębiam, tym bardziej mam wrażenie, ze w tej kinematografii było i jest sporo ciekawych rzeczy o których małe jeszcze mamy pojęcie:) Aktualnie się ślinię do filmu o parze, która udaje małżeństwo, żeby móc prowadzić szkołę...I tylko mały drobiazg, że on jest hindusem a ona chrześcijanką:D Film się nazywa "Misamma" i pochodzi z 1955 roku!! Więc tam naprawdę od dawna były filmy i o zwykłym życiu:)

Z bohaterów za serce najmocniej mnie chwycił Gaali Seenu, który jako złodziejaszek o wielkim sercu był świetny. I ta piosenka z bębenkiem, w której wykonuje żywiołowy taniec....Ahhhh, świetna piosenka!

Ba!!! Od tej roli Allari Naresh jest moim nowym idolem:P Zwłaszcza, że gra też świetnie psycholi:P
Na YT jest jeszcze to: http://www.youtube.com/v/vEi0oYyr2cE&hl=en&fs=1
Lubię te fragmenty animacji:D A sam film się tłumaczy ale z oporami:)

Ostatnio edytowany przez mariola (2008-09-08 18:32:13)

Offline

#3 2008-09-08 20:39:11

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Gamyam (2008)

Tak rzeczywiście piosenka tytułowa, przegapiłam, ale dodam w pierwszym poście, dzięki
Fajne są te efekty na początku filmu, te obrazkowe animacje dają ciekawy efekt.

I nie wątpię, że kino Telugu jeszcze niejednokrotnie mnie zaskoczy, ale jeśli tylko zaskakiwać będzie miło to nic przeciwko nie mam
Jeszcze wiele jednak przede mną, zwłaszcza że mam w tym względzie spore braki, ale na pewno warto to kino oglądać, chociażby dla takich filmów jak m.in. Gamyam.

Skoro się tłumaczy to tym lepiej , a że powoli to doskonale rozumiem, tyle jest zawsze innych rzeczy do robienia a dni zdecydowanie za krótkie

Offline

#4 2008-09-08 21:01:55

mariola

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-02-29
Posty: 203

Re: Gamyam (2008)

Ja właśnie widzę same miłe zaskoczenia:) Ale przecież w bolly było podobnie:) Dziś trudno mi uwierzyć, że np. K3 G mogło mnie do tego kina przyciągnąć i gdyby miały być tam tylko same takie filmy (jak u nas reklamują w gazetach bolly:  'piękne historie miłosne z tańcem i śpiewem')  to pewnie bym już dawno bolly nie oglądała.. bo by mnie na śmierć zasłodziło:D Ale przecież prócz tego głównego, fakt -najbardziej znanego  nurtu, to kino oferuje dużo więcej:) Trzeba się tylko trochę 'wgryźć' I na południu jest tak samo:) Ciekawe rzeczy też się dzieją teraz w kolly - z młodymi aktorami i reżyserami:)

A co do tłumaczenia, to nie tyle kwestia braku czasu co odpływu weny. Ale liczę że wróci:)

Offline

#5 2014-07-15 22:56:05

 kasiulka8411

Bollyamator

13193717
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 46
Aktorka: Kajal Agarwal, Priyanka
Aktor: Vikram, Prabhas,Sumanth,Ranbir

Re: Gamyam (2008)

Cieszę się że na niego trafiłam, bardzo fajny film.
Miło zobaczyć w telugu coś trochę bardziej odbiegającego od większości. Obu panów widziałam wcześniej w "Nuvva Nena" które niestety do
najlepszych nie należało. Aczkolwiek tam bardziej Sharvanand zwrócił moją uwagę a tutaj było odwrotnie całą moja sympatię ukradł Allari Naresh był
naprawdę przeuroczy jako Gaali Seenu .
Ładna historia pokazująca jakie zmiany zachodzą w Abhim pod wpływem styczności ze zwykłymi ludźmi od których wcześniej odgradzał się
wielkim murem. I piękna przyjaźń która nawiązuje się między dwojgiem bohaterów pomimo różnic które ich dzielą.
U mnie film zostawił bardzo pozytywne wrażenia więc myślę że warto obejrzeć.

Offline

#6 2015-02-18 13:43:07

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Gamyam (2008)

Ode mnie 6. To jeden z najlepszych filmów Tolly jakie widziałam. Świetna historia, pokazująca przemianę głównego bohatera. Film ogląda się jednym tchem. Bardzo dobrze zagrany. Moją uwagę i sympatię także najbardziej zwrócił Allari Naresh, był przeuroczy.

Offline

#7 2015-02-18 15:51:26

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: Gamyam (2008)

Świetny film.
Moja ocena to 6.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Dreieich Casa M- 1 bedroom apartment Aquaview complex