Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-09-10 16:30:54

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Sadhana Sargam

Sadhana Sargam
http://imageshack.com/a/img706/5609/z8ao.jpg

Miejce urodzenia:Dhabol, Maharasztra

Gatunki muzyczne: indyjska muzyka klasyczna, playback singing, pop, regionalna, ghazale

Biografia i kariera:
Sadhana jest córką renomowanej klasycznej wokalistki  i pedagog Neeli Ghanekar.  To bliscy oddziaływali na  Sadhanę, która zacząła uczyć się śpiewu i muzyki klasycznej w wieku czterech lat. Zdobyła stypendium rządu centralnego w wieku 10 lat.

Legendarny Kalyanji był pod wrażeniem jej głosu i umiejętności (miała prywatne przesłuchanie  u niego i zaśpiewała "Humko Man Ki Shakti Dena" z filmu "Guddi"), Kalyanji wziął ją pod swoje skrzydła.

Sadhana zadebiutowała wokalnie w gudżurackim filmie "Kanku Pagli". Na początku lat 90-tych, Sadhana  stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek, wraz z Kavitą Krishnamurthy , Alką Yagnik i Anuradhą Paudwal .  Śpiewała dla kompozytorów takich jak: Anand-Milind, Nadeem-Shravan, Anu Malik, Jatin - Lalit, Bappi Lahiri, Viju Shah i Dilip Sen - Sameer Sen.

więcej informacji: tutaj



Zdobyte Nagrody:
National Film Awards
2002 – National Film Award w kategorii Best Female Playback Singer – "Paattu Cholli" z filmu "Azhagi" [Tamil]

Filmfare Awards South
2007 – Best Female Playback Singer (Tamil) – "Akkam Pakkam" z filmu "Kireedom"
2007 – Best Female Playback Singer (Telugu) – "Manasa" z filmu "Munna"

Zee Cine Awards
2004 – Zee Cine Award w kategorii Best Playback Singer – Female – "Kuch Naa Kaho" z filmu "Kuch Naa Kaho"

Maharashtra State Film Awards
2000 – State Award w kategorii Best Singer – Female – "Kshitijavaril Tara" z filmu "Jodidar" [Marathi]
2002 – State Award w kategorii Best Singer – Female – Aadhar [Marathi]
2005 – State Award w kategorii Best Singer – Female – "Saanjh Jhali Tari" z filmu "Sarivar Sari" [Marathi]


Star Screen Awards
2003 – Star Screen Award w kategorii Female Playback – "Chupke Se" z filmu "Saathiya"

pozostałe nagordy : tutaj

Aktualna dyskografia: KLIK



__________________________________________________________________________________________________________________________________________
żródła: wikipedia.en.com byPaulIAnjaliFy (aktualizacja moderatorska: luty 2014)

___________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moja opinia
Zakochałam się w jej głosie po usłyszeniu piosenki Kuch Naa Kaho! Dopiero potem skojarzyłam, że Sadhana śpiewała także w Hum Tum, w piosence Chak De. I chociaż znam ją tylko z tych wysokich tonów, uważam, że jest świetną wokalistką! Ma taki bardzo dziewczęcy głos i chociaż czasami śpiewa ciut-ciut za wysoko jak na mój gust, ma ogromny talent i dobrze, że go nie zmarnowała.

A co Wy o niej myślicie?

Offline

#2 2008-09-21 08:14:33

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Sadhana Sargam

Qausain, siedzisz mi w głowie... Niedawno chciałam założyć wątek o Sadhanie tylko nie miałam czasu, potem wchodzę na forum, patrzę - Qausain dała wątek o Sadhanie ;P

Sadhana jest super!!! Ma śliczny głos. Najbardziej uwielbiam:
''Aao Na'' z 'Kyun! Ho Gaya Na' (pierwsza piosenka, którą słyszałam z Sadhaną),
''Vennilavae'' z tamilskiego kina z filmu 'Sapnay' (tutaj podkładała głos Kajol ),
''Hum Dil Ke'' z 'Hulchul' (2004),
''Bhangra Paale'' z 'Karan Arjun'
''Naina Milla Ke'' z 'Saathiya'
''Chak De'' z 'Hum Tum'
a ostatnio słucham przepięknego:
''Mitwa Re'' z 'Hello' (którego nie ma tutaj wymienionego)

Ostatnio edytowany przez Sakina (2008-09-21 09:31:20)

Offline

#3 2008-09-21 14:00:17

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Sadhana Sargam

Wcale nie siedzę Ci w głowie - siedzę w swoim pokoju!
Po prostu mamy podobne gusta, jeśli chodzi o muzykę Bolly i wiemy, kto zasługuje na założenie wątku na forum!

A ostatnio (cóż za tempo) odkryłam, że to Sadhana śpiewała w Maahi Ve z Kal Ho Naa Ho. Szybka jestem, co? Ale też cudownie śpiewała!

Offline

#4 2008-09-21 14:16:14

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Sadhana Sargam

Bardzo szybka
Ale tak zazwyczaj jest. Ja kiedyś też tak miałam. Wiedziałam kto śpiewa jakąś tam piosenkę co ledwo kto ją zna, a nie widziałam np. kto śpiewa 'Say Shava Shava' ;P Ale na szczęście to przeszłość

Offline

#5 2009-08-05 11:02:01

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: Sadhana Sargam

Najbardziej lubie piosenke Aao Na z Kyun! Ho Gaya Na. Wrecz ja uwielbiam - byl taki okres, ze sluchalam jej na okraglo Nie wiedzialam, ze to ona ja spiewa. Ma sliczny glos, chociaz czasem nieco za wysoki.


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Bieżuń Szamba betonowe Środa Wielkopolska HĂ´tels Malte FeWo Wiesenallee OG Lodging Capo Vaticano