Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-12-02 20:14:00

RJaane

Gość

Shah Rukh Khan zabiera głos

http://img366.imageshack.us/img366/3558/sh1dx7.jpgShah Rukh Khan po raz pierwszy wypowiada się na temat strasznych wydarzeń, które miały miejsce w Bombaju.

Aktor wystąpi w najbliższą sobotę (6 grudnia 2008r.) w programie "Love Bollywood Show" na antenie BBC Asian Network. Mówi tam otwarcie, dlaczego nie wypowiadał się o atakach aż do tej chwili. Ujawnia także swoje poglądy na to, na czym powinni się koncentrować młodzi muzułmanie.

Shah Rukh Khan powiedział:

"Próbowałem powstrzymać się od komentarzy na ten temat, ponieważ nie ma słów, które mogłyby tego typu sytuację opisać. W naszych uczuciach panuje zamęt, czujemy gniew, niedowierzanie i smutek."

Shah Rukh przedstawia również w programie swoje poglądy na temat religii i młodego pokolenia muzułmanów.

"Sam będac muzułmaninem wierzę, że młodzi muszą rozumieć islam i odpowiednio tę religie szanować. To taka olbrzymia strata i w tej chwili mój apel jest taki - proszę, czy moglibyśmy działać we wspólnym interesie we wszystkich dziedzinach: polityce, zarządzaniu krajem, pracy i edukacji. Myślę, że żadna instytucja nie powinna być powiązana z religią."

Shah Rukh z pasją wypowiada się na temat tego, że jedyną religią wyznawaną przez młodych ludzi powinna być praca.

"Religia, z która rodzą się nasze dzieci powinna być czymś, co ćwiczy się jak dyscyplinę a tą nową religią powinna być praca."

_______________________________

Źródło: bollywoodhungama.com  by RJaane

 

#2 2008-12-02 21:18:31

 ewelina89

Zakręcony

Skąd: woj. opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 1212
Punkty: +26
Aktorka: Rani / Aishwarya
Aktor: Abhishek / Siddharth / Ranbir
Duet: Abhi - Rani

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Dobrze, że znane osoby zabierają głos w takiej sprawie, ludzie podpierają się jakimiś autorytetami i może włączą się do zmiany poglądów na temat religii.

Ostatnio edytowany przez ewelina89 (2008-12-02 21:18:47)


http://img31.imageshack.us/img31/4871/73873928.png

Offline

 

#3 2008-12-02 21:32:30

Prince Don

Gość

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

ewelina89 to sie nie zmieni nigdy bo zawsze tak bylo i  bedzie:) wymien jeden okres w historii ludzkosci kiedy nie bylo wojen
mam czas wiec moge poczekac na odpowiedz
aaa widzisz proste co:)?

 

#4 2008-12-02 22:58:19

 ewelina89

Zakręcony

Skąd: woj. opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 1212
Punkty: +26
Aktorka: Rani / Aishwarya
Aktor: Abhishek / Siddharth / Ranbir
Duet: Abhi - Rani

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Prince Don napisałam może wcale nie musi być zmian, ale przyniosły by same korzyści, a okres bez wojen do czas Olimpiady , no ale tak na poważnie, to nie było takiego okresu, bo zawsze jest jakaś walka o terytorium i dominacje. Tak jest i tym razem, więc  dochodzimy do wniosków, że nawet poglądy Shahrukh' a tu nic nie pomogą...


http://img31.imageshack.us/img31/4871/73873928.png

Offline

 

#5 2008-12-03 12:35:51

 beti*

Dobry dyskutant

Skąd: woj.opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 1201
Aktor: SRK

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Doczekaliśmy się ,że coraz wiecej gwiazd zaczęło zabierac głos w sprawie ataków. Nie są obojetni wobec tego co się stało.tak jak napisała ewelina "ludzie podpierają się jakimiś autorytetami",a aktorki i aktorzy takimi autorytetami są. Może cos to zmieni ,ruszy sumienia niektórych ludzi ??

Ostatnio edytowany przez beti* (2008-12-03 12:36:04)

Offline

 

#6 2008-12-03 14:02:13

sitka

Zakręcony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 1161
Aktorka: Rani
Aktor: John Abraham
Duet: Rani Abhi

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

jedyna religia to praca?? hmm jakies to dziwne i do mnie nie przemawia...


http://i165.photobucket.com/albums/u60/Agna83/sygnatury/jasiek01f02.png

Offline

 

#7 2008-12-03 19:28:17

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Trochę za mało nam tej wypowiedzi udostępniono i może Sharu swoje zdanie o pracy jako jedynej właściwej religii w jakiś sposób uzasadnia Mnie sie wydaje, że miał na mysli skoncentrowanie sie na budowaniu, a nie burzeniu. Tak, żeby każdy młody człowiek poznał wartość pracy i ją szanował, bo jest ona w jakimś stopniu drogą do wzmocnienia własnej wartości, a już na pewno pomaga tworzyć wspólne dobro Tak sobie w mojej małej główce pomyślałam
Apel o to dbanie o wspólne dobro też się w wypowiedzi Shah Rukha pojawia. A odreligijnienie instytucji państwowych w kraju, gdzie jest kilka ważnych wyznań, mogłoby w przyszłości posłużyć pojednaniu ich wyznawców, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest to raczej jedno  z gatunku "pobożnych" życzeń.
Ciekawa jestem tego wywiadu i będę polować Może gdzieś się jej zapis pojawi

 

#8 2008-12-03 19:29:54

mirka

Bollymaniak

Skąd: Planeta Volkan ;)
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 1563
Punkty: +8
Opis: Mr. Spock - Fascynujący gość
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: Szaruk Khan , Leonard Nimoy

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Tak jakoś czuję że poglądy Szaruka raczej nie wpłyną na młodych muzułmanów , zawsze znajdą się tacy co będą bruzdzić i zaogniać sytuację

A tak między nami to te wypowiedzi Szaruka jakoś do mnie nie trafiły

Offline

 

#9 2008-12-03 20:47:25

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Ot po prostu jeszcze jedna gadka-szmatka. Nic to nie wniesie moim zdaniem a fanatyka żadnego SRK takim gadaniem na pewno nie przekona.

Offline

 

#10 2008-12-03 22:18:21

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Nie bardzo rozumiem tej wypowiedzi Shahrukha Nie wiadomo o co Mu tak naprawdę chodzi. Mówi rzekomo o tych atakach terrorystycznych a za chwilę mówi o tym, że jedyną religią powinna być praca To zdanie w ogóle do Niego nie pasuje. Ja nadal nie rozumiem jak można zestawić religię i pracę? Zresztą, jaką pracę? Jedni żebym nie wiem jak pracowali zarobią grosze a drudzy za swoją pracę stawiają sobie pałace. Taka religia chyba byłaby bardzo niesprawiedliwa i prowadziłaby do wojen a chodzi przecież o to, aby było ich jak najmniej. Niech więc Shahrukh pomyśli jeszcze raz co ma do powiedzenia w tej sprawie, bo mnie Jego wypowiedź bardzo zaskoczyła i to w negatywnym znaczeniu.

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#11 2008-12-03 22:30:34

 ewelina89

Zakręcony

Skąd: woj. opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 1212
Punkty: +26
Aktorka: Rani / Aishwarya
Aktor: Abhishek / Siddharth / Ranbir
Duet: Abhi - Rani

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Myślę, że Shahrukh'owi chodziło o pracę nad samym sobą, tak jak tutaj:"Religia, z która rodzą się nasze dzieci powinna być czymś, co ćwiczy się jak dyscyplinę" aby ulepszać się i dążyć do znalezienia w sobie wartości etycznych i moralnych. Shahrukh mądrze się wypowiadał na różne tematy, więc myślę, że i tym razem nie popełnił gafy.

Ostatnio edytowany przez ewelina89 (2008-12-03 22:32:57)


http://img31.imageshack.us/img31/4871/73873928.png

Offline

 

#12 2008-12-04 15:22:59

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Moje zdanie o Sharu jest niezmiennie dobre i podobnie jak ewelina, nie sądzę, żeby jakieś nieprzemyślane opinie wypowiadał.
Jak już mówiłam, słowa, które możemy poczytać są wyjęte z dłuższej wypowiedzi i moim zdaniem ciężko jakieś konkretne zdanie sobie na ich podstawie wyrobić. Z oceną poczekam do momentu, kiedy będę miała możliwość z całym wywiadem się zapoznać
Na razie pozostają nam jedynie domysły.

 

#13 2008-12-04 16:52:51

mirka

Bollymaniak

Skąd: Planeta Volkan ;)
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 1563
Punkty: +8
Opis: Mr. Spock - Fascynujący gość
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: Szaruk Khan , Leonard Nimoy

Re: Shah Rukh Khan zabiera głos

Ja tam zdania na temat Szarusia nie zmieniłam być może zastosował jakiś skrót myślowy albo rzeczywiście zdanie wyjęto z kontekstu i zabrzmiało dziwnie niejasno   
Szaruk zawsze przecież mówi z sensem i inteligentnie na każdy temat

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs warszawa hotelstayfinder Hotely Ĺ lesvik worldhotels-in.com