Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-12-21 16:26:55

RJaane

Gość

Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

http://img442.imageshack.us/img442/3576/news2tl2.jpgPrzewodnicząca Kongresu Sonia Gandhi i Shah Rukh Khan, supergwiazda Bollywood, znaleźli się na liście 50 najpotężniejszych ludzi na świecie ogłoszonej przez prestiżowy magazyn "Newsweek".

Sonia Gandhi znalazła się na pozycji 17 (...), a Shah Rukh Khan, który zajmuje miejsce 41, został określony jako Król Bollywood.

"Chodzi nie tylko o to, że jego romantyczne filmy zarabiają niewyobrażalne pieniądze, ale rzecz też w tym skąd te olbrzymie pieniądze się biorą. Khan jest potęgą w świecie muzułmańskim, nawet w Pakistanie i Afganistanie, gdzie mułłowie zakazują wyświetlania jego filmów ( filmy dobrze sobie radzą na czarnym rynku)".

"Głowna atrakcja tych filmów to na pewno numery taneczne i piosenki, ale Khan, który jest mężem Hinduski, robi świeckie filmy, gdzie miłość rozprawia się skutecznie z bigoterią". (...)

Na pierwszym miejscu listy znajduje się prezydent USA Barack Obama, a tuż za nim Nicholas Sarkozy, Gordon Brown i Angela Merkel. (...)

Zaskakujące jest pojawienie się Osamy Bin Ladena (42 miejsce) oraz Kim Dzong Ila, dyktatora Korei Północnej. (...)

Na liście  znajdują się też m.in. Dalaj Lama, Bill Clinton, Benedykt XVI, Rupert Murdoch i Oprah Winfrey.

___________________________________

Źródło: masala.com  by RJaane

 

#2 2008-12-21 17:35:56

 beti*

Dobry dyskutant

Skąd: woj.opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 1201
Aktor: SRK

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

To dobra wiadomośc,że Shah Rukh Khan znalazł sięwśród najpotężniejszych ludzi na świecie. widac,że dobrze sobie radzi i jest docewniany przez ludzi.
Chociaż reszta listy tez jest imponujaca

Offline

 

#3 2008-12-21 18:59:31

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Kiedy trafiłam na tego newsa, od razu przypomniała mi się rozmowa z osobą, która w ogóle nie wiedziała kim jest Shah Rukh i dziwiła się kto go zna
Otóż jak widać zna go cały świat i tylko najmniej poinformowani nie wiedzą, że już dawno przebił  wszelkie "wielkie" gwiazdy Hollywood.
Pamiętam, jak kiedyś Sharu mówił w wywiadzie, że kiedy kręcili w Nowym Jorku KANK, trzeba było przerywać zdjęcia, bo fani nie dali ekipie pracować. A takich "problemów" nie mieli ani Scorsese ani De Niro. O czymś to ewidentnie świadczy
Znaleźć się w towarzystwie prezydenta USA i Dalaj Lamy to niewątpliwe osiągnięcie Gratuluję i cieszę się z całego serca

Tutaj cała lista "Newsweek'a":   A tu link. Można o każdej z osób na liście poczytać newsweek.com

1: Barack Obama
2: Hu Jintao
3: Nicolas Sarkozy
4-5-6: Economic Triumvirate
7: Gordon Brown
8: Angela Merkel
9: Vladimir Putin
10: Abdullah bin Abdulaziz Al-Saud
11: Ayatollah Ali Khamenei
12: Kim Jong Il
13-14: The Clintons
15: Timothy Geithner
16: Gen. David Petraeus
17: Sonia Gandhi
18: Luiz Inácio Lula da Silva
19: Warren Buffett
20: Gen. Ashfaq Parvez Kayani
21: Nuri al-Maliki
22-23: The Philanthropists
24: Nancy Pelosi
25: Khalifa bin Zayed Al Nahyan
26: Mike Duke
27: Rahm Emanuel
28: Eric Schmidt
29: Jamie Dimon
30-31: Friends of Barack
32: Dominique Strauss-Kahn
33: Rex Tillerson
34: Steve Jobs
35: John Lasseter
36: Michael Bloomberg
37: Pope Benedict XVI
38: Katsuaki Watanabe
39: Rupert Murdoch
40: Jeff Bezos
41: Shahrukh Khan
42: Osama bin Laden
43: Hassan Nasrallah
44: Dr. Margaret Chan
45: Carlos Slim Helú
46: The Dalai Lama
47: Oprah Winfrey
48: Amr Khaled
49: E. A. Adeboye
50: Jim Rogers

 

#4 2008-12-22 12:25:36

sitka

Zakręcony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 1161
Aktorka: Rani
Aktor: John Abraham
Duet: Rani Abhi

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Oprah wygrywa hihihi
jest jedyna kobieta ktora sluchaja wszyscy w USA oczywiscie jest nia Oprah
ale ze SRK sie pojawil to sie nie dziwie
Bollywood jest coraz popularniejszy a popularniejszy od ogolnie bollywoodu jest SRK
a teraz w tych wloskach to calkiem panuje hihihi


http://i165.photobucket.com/albums/u60/Agna83/sygnatury/jasiek01f02.png

Offline

 

#5 2008-12-22 12:57:17

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

41 miejsce jest niezłe :-)  Ja nie znam 3/4 z tej listy !!

Offline

 

#6 2008-12-22 16:35:42

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

oj troche się dziwie że Sarkozy'ego na 3 miejscu dali .... nie wiem czemu go wszyscy ludzie tak lubią itd i wydziwiają rzeczy o nim

ale SRK na 41 miejscu to coś ;*

Offline

 

#7 2008-12-22 21:35:46

 ewelina89

Zakręcony

Skąd: woj. opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 1212
Punkty: +26
Aktorka: Rani / Aishwarya
Aktor: Abhishek / Siddharth / Ranbir
Duet: Abhi - Rani

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

No to ładnie Shahrukh na 41 miejscu nawet góruje na czarnym rynku .


http://img31.imageshack.us/img31/4871/73873928.png

Offline

 

#8 2008-12-22 22:12:07

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Bardzo się cieszę, że Shahrukh został uznany za jednego z najpotężniejszych ludzi na świecie Dziwi mnie jednak nieco dobór tych osób, bo obok Shahrukha znajduje się np. Osama bin Laden Widać, że połączyli tu tych, którzy są wielcy w czynieniu dobra jak i zła Dość kontrowersyjna lista, ale wyróżnienie Shahrukha jest bardzo dobrą wiadomością

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#9 2008-12-23 12:43:25

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Czy ja wiem, czy taka bardzo kontrowersyjna jest ta lista? Autorzy zaznaczyli, że jest ona subiektywna i to już trochę wyjaśnia. Poza tym , czy nam się to podoba czy nie, władzę i znaczenie mają nie tylko te kryształowe postaci. Gdyby dzisiaj żył Stalin, byłby na tej liście na pewno wysoko, może nawet na pierwszym miejscu wraz z prezydentem USA. Takie są realia niestety.
Osama Bin Laden zniknął ostatnio, jego ostatnie nagrania pojawiły się w lecie tego roku i oczywiście znowu zaczęły się spekulacje, czy szef Al Kaidy w ogóle jeszcze żyje. Póki jednak potwierdzenia nie ma, Bin Laden pozostanie w gronie najpotężniejszych tego świata. Podobnie jak Kim Dzong il, który także nota bene gdzieś aktualnie przepadł i nikt nie wie, co się z nim dzieje.
Ja już mówiłam, że pojawienie się Shah Rukha na tej liście bardzo mnie cieszy. Głównie dlatego, że ludzi z showbiznesu jest tam niewielu, przede wszystkim politycy i naukowcy. Shah Rukh jest na liście jedynym aktorem, Amerykanów brak. Jego fani od dawna wiedzą jaką ma siłę, teraz zostało to tylko potwierdzone I to, że tak powiem, oficjalnie

 

#10 2008-12-23 18:56:53

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Nie napisałam, że lista jest "bardzo" kontrowersyjna, ale "dość" kontrowersyjna Zresztą autor artykułu chyba też był nieco zaskoczony pojawieniem się m.in przywódcy Al Kaidy, skoro napisał, że

RJaane napisał:

Zaskakujące jest pojawienie się Osamy Bin Ladena (42 miejsce) oraz Kim Dzong Ila, dyktatora Korei Północnej.

Moim zdaniem, takie zestawienie jest trochę dziwne. Poza tym, ta lista chyba jest faktycznie bardzo subiektywna, skoro nawet Dalailama jest mniej popularny niż O. bin Laden Jestem ciekawa czym kierowali się "ankietowani"

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#11 2008-12-23 19:00:38

mirka

Bollymaniak

Skąd: Planeta Volkan ;)
Zarejestrowany: 2008-04-08
Posty: 1563
Punkty: +8
Opis: Mr. Spock - Fascynujący gość
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: Szaruk Khan , Leonard Nimoy

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Cieszę się z wyróżnienia jakie spłynęło na idola mego , że został doceniony 41 pozycja w takim gronie to wielki zaszczyt i ogromny sukces ( dobrze że wyprzedził Osamę )

RJaane napisał:

Khan jest potęgą w świecie muzułmańskim, nawet w Pakistanie i Afganistanie, gdzie mułłowie zakazują wyświetlania jego filmów ( filmy dobrze sobie radzą na czarnym rynku)".

Mułłowie powinni wiedzieć że im bardziej coś jest zakazane tym bardziej przyciąga przykładem prohibicja w Ameryce

Offline

 

#12 2008-12-23 19:44:33

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Lista "Newsweeka" nie jest układana przez żadnych ankietowanych, tylko przez zespół redakcyjny tego magazynu, który jest uważany za jeden z najbardziej opiniotwórczych mediów na świecie. Są w tym zespole ludzie, którzy doskonale orientują się w świecie polityki i biznesu i chociaż lista jest subiektywna, to na pewno bardzo przemyślana. W artykule wstępnym John Meacham tłumaczy w jaki sposób lista powstała i dlaczego ma taki, a nie inny kształt.
Można tam przeczytać, że wybrani zostali mężczyźni i kobiety, którzy spełniają opracowaną przez magazyn definicję władzy: mogą nakłaniać innych do wypełniania swojej woli lub sprawują kontrolę. Mogą też zmieniać rzeczywistość w sposób dla siebie odpowiedni. Te naganne przykłady też się tam pojawiają, jako potwierdzenie faktu, że zło również ma na nas wpływ.

Link do artykułu: newsweek.com

Dalajlamę darzę wielkim szacunkiem, ale jego władza ma raczej wymiar duchowy i ograniczony dodatkowo potęgą Chin, których prezydent znajduje się na drugim miejscu listy.
Autor artykułu, który zamieściłam może jest zaskoczony pojawieniem się Bin Ladena, ale ja nie jestem. To w końcu jego działania doprowadziły do największej wojny ostatnich lat. Gdyby nie ataki Al Kaidy na miasta amerykańskie nie byłoby wojny w Iraku, zamachów w Madrycie i Londynie, nie byłoby czerwonego kodu bezpieczeństwa i innych spraw, o których nawet pewnie nie wiemy. Współczesny świat nie jest bajeczną krainą i trzeba na ten fakt spojrzeć realnie.
Widzisz, Jutrzenka, zupełnie przypadkiem wkroczyłyśmy na mój ulubiony teren, tutaj czuję się jak ryba w wodzie Możemy tak dyskutować bez końca Tylko, że to chyba jakiś OT będzie
Żeby nie uciekać od tematu w dyskusje prawie politologiczne, dodam, że zgadzam się z mirką Shah Rukh jako zakazany owoc??? Brzmi smakowicie

 

#13 2008-12-24 20:00:21

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Myślę, że w kwestii osób, które znalazły się na tej liście mamy troszkę inne zdanie Myślę też, że dalsza dyskusja na ten temat byłaby bardzo interesująca, ale masz rację, że wówczas oddaliłybyśmy się nieco od tematu wątku

Jak już pisałam, takie wyróżnienie jest zapewne bardzo ważne dla Shahrukha Niedawno został Mu nadany tytuł szlachecki, a tu już znajduje się na liście najpotężniejszych ludzi na świecie Coraz lepiej Mu idzie w udowadnianiu, że jest prawdziwym Królem Bollywood

RJaane napisał:

Widzisz, Jutrzenka, zupełnie przypadkiem wkroczyłyśmy na mój ulubiony teren, tutaj czuję się jak ryba w wodzie

Zauważyłam to już jakiś czas temu, kiedy komentowałaś Benazir Butto

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

 

#14 2008-12-25 11:21:22

RJaane

Gość

Re: Shah Rukh Khan wśród najpotężniejszych ludzi na świecie

Widzę, że tendencje RJ do dyskusji politycznych lubią się ujawniać Cóż, widać taka karma Ale rzeczywiście miejsce nieodpowiednie i rozprawy czas zakończyć.
Ta lista miała nam przedstawić najpotężniejszych tego świata. Ciekawa jestem, które miejsce zająłby Shah Rukh, gdyby to była lista najpopularniejszych. Sądzę, że byłoby to bardzo wysoka pozycja I Osamy by tam raczej nie było

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Bytom www.ehotelsreviews.com berlin-hotel.pl Hotels GjirokastĂŤr