Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-01-25 20:19:28

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Anbe Sivam (2003)

Anbe Sivam (2003)http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/3f/Anbesivam.jpg


Czyli "Miłość jest Bogiem"  to indyjski dramat w języku tamilskim zrealizowany w 2003 roku przez Sundar C, autora Rendu. Muzykę do filmu skomponował Vidyasagar.

W rolach głównych Kamal Haasan i R. Madhavan. Grają oni dwóch bardzo różnych ludzi, którzy podczas podróży z Bhubaneswaru do Chennai spierają się ze sobą dyskutując na najróżniejsze tematy dotyczące dzisiejszego świata i jego problemów.
Film spotkał się z uznaniem krytyków, ale nie cieszył się dużą popularnością wśród widzów. W 2003 roku był przedstawiany na International Film Festival of India.
Data premiery - 14 styczeń 2003
Czas trwania - 160 minut


Obsada

* Madhavan – Anbarasu
* Kiran Rathod – Bala
* Nasser – Kandasamy Padayachi
* Santhana Bharathi – "prawa ręka" Kandasamy Padayachi
* Kamal Hassan – Nallasivam
* Uma Riyaz Khan – Mehrunnissa
* Laxmi Rattan – ojciec Anbarasu
* Bolai Sarkar – człowiek na stacji w Bhubaneswarze Rail Station
* Pasi Sathya
* Seema – matka Bali
* Yugi Sethu – oszust w pociągu
* R.S. Shivaji – zawiadowca stacji


Fabuła

Młody twórca reklam, nowoczesny Anbarasu (R. Madhavan) przybywa na lotnisko w Bhubaneswar w stanie Orissa, by samolotem dostać się do Chennai na swój ślub.  Przez pomyłkę za terrorystę bierze kalekę  z komunistycznymi przekonaniami - Nallasivam'a (Kamal Hassan). Nallasivam przysiada się do niego i zamęcza rozmową, choć Anbarasu jej sobie nie życzy. Wszystkie loty ze względu na złą pogodę zostają odwołane i w rezultacie Anbarasu zostaje skazany na towarzystwo Nallasivam'a przez dłuższy cza. Choć próbuje się od niego uwolnić, nie udaje mu się to i razem z nim odbywa podróż  z przygodami do Chennai a po drodze Nalla opowiada o swoim życiu i swoich poglądach na świat a rozpuszczony Anbarasu zaczyna poznawać samego siebie...


Trailer:



_____________________________________________


Moja ocena

To jeden z tych dających do myślenia filmów, które zachwycają grą aktorską (tym razem przede wszystkim Kamala ale Madhavan też bardzo dobry ). Anbe Sivam porusza i daje do myślenia. Jego fabuła nie kręci się wokół nawalanek, choć jedna scena z użyciem parasola przez Kamala jest nieziemska wręcz , ale film przede wszystkim porusza ważkie dla człowieka sprawy. Przekonujemy się, że w każdym z nas jest Bóg jeśli tylko damy mu dojść do głosu i przede wszystkim na pierwszy plan wysunie się u nas nasze człowieczeństwo.
W Anbe Sivam nie brak też śmiesznych scen, jak chociażby Anbarasu w hotelu z Nallą, gdzie dostaje w głowę prysznicem, drzwiami a potem ląduje w basenie, gdy najarany jakimś narkotykiem wpada w doskonały nastrój czy też gdy bierze Nallę za terrorystę
Film więc i śmieszy i wzrusza a przecież to najważniejsze
Jedyne uwagi do filmu - denerwowała mnie z lekka nadpobudliwość pań w filmie, których przesadzone reakcje mogły trochę irytować albo przynajmniej  śmieszyć
Moja ocena dla filmu to 6.

źródło: wikipedia oraz mój opis filmu

Offline

#2 2009-01-25 20:32:51

pawo12

Bywalec

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 531

Re: Anbe Sivam (2003)

6, 6 i jeszcze raz 6 Bardzo mi się ten film podobał. Na początku zapowiadało się na typową komedię, ale dalej jak w każym filmie indyjskim wszystko poptoczyło się już w innym kierunku, a zakończenie mnie poprostu zatkało Szkoda tylko że nie było szczęśliwego zakończenia, no ale jakby zawsze filmy miały dobrze się kończyć to byłoby nudne i przewidywalne. Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem

Offline

#3 2010-08-19 17:53:20

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Anbe Sivam (2003)

Bardzo dobry film, mimo to czegoś mi brakowało. Nie potrafię określić, czego, bo aktorzy spisali się świetnie, scenariusz był naprawdę zajmujący, czasem zabawny, czasem smutny, zrobił na mnie dosyć duże wrażenie, a jednak...
No cóż, muzyka niezbyt przypadła mi do gustu. Może to dlatego
I tak daję 5

Offline

#4 2014-03-25 19:30:54

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Anbe Sivam (2003)

Ode mnie 5. Ciekawa historia, świetnie zagrany zwłaszcza przez Kamala. Bardzo fajny film, ale nie dam najwyższej oceny, bo czegoś mi zabrakło...

Offline

#5 2014-03-25 23:51:10

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: Anbe Sivam (2003)

Bardzo dobry film.
Moja ocena to 5.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

#6 2015-02-14 17:45:25

RatnaDevi

Bollyamator

Zarejestrowany: 2014-11-18
Posty: 24

Re: Anbe Sivam (2003)

Film przypomina dawne nudne czeskie niby-komedie, z podobnym poczuciem humoru. Rozwlekły, naiwny i wcale nie śmieszny - namolny towarzysz podróży pana Anbarasu bardziej mnie irytował niż jego. Oczywiście rozumiemy, że w kraju takim jak Indie jest dużo biedy i w związku z tym partia komunistyczna może liczyć na popularność, ale do działaczy komunistycznych sympatii nie żywimy. Słaby i nieciekawy film - daję 1.


"GOD is ashamed when the prosperous boasts of His special favour."  - R. Tagore "Stray Birds" (108)

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Brazil Innkvartering Malchow Calm and modern apartment