Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-02-01 13:25:51

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Dhokha (2007)

Dhokha (2007) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/c/c3/Dhokha.jpg/200px-Dhokha.jpg


To Bollywoodzka produkcja wyreżyserowana przez Pooja Bhatt a wyprodukowana przez Mukesh Bhatt. Scenariusz do filmu napisał Shagufta Rafique.


Premiera - 31 sierpień 2007


Obsada

* Muzammil Ibrahim ... APS policjant Zaid Ahmed
* Tulip Joshi ... Sarah
* Aushima Sawhney ... Nandini
* Anupam Kher ... dziadek Sarah
* Gulshan Grover ... ATS - szef Raj Mehra
* Ashutosh Rana ... inspektor policji
* Priyanka Sharma
* Anupam Shyam
* Vineet Kumar
* Bhanu Uday
* Abhay Sacchar
* Raj Saluja
* Munish Makhija


Fabuła

Zaid Ahmed jest młodym policjantem (APS) i Muzułmaninem. Jest szczęśliwie żonaty z piękną Sarah, młodą Muzułmanką. Zaida poznajemy na spotkaniu z przyjaciółmi, gdy spotyka swoją starą miłość Nandini. W tym czasie jego żony nie ma, wyjechała do przyjaciół do Pune. Zaid nie może się do niej dodzwonić a tymczasem otrzymuje telefon, iż w jednym z klubów w Mumbaju doszło do tragedii. W wyniku wybuchu bomby zginęło ponad 20 ludzi a ponadto są ranni. Po kilku godzinach okazuje się, że wśród zabitych znajdowała się jego żona Sarah a na dodatek wszelkie dowody świadczą, iż to ona stała za tym zamachem i to ona była żywą bombą. Zaid jednak nie dowierza by jego kochana żona zdolna była do popełnienia takiego czynu  Odrzucony przez wszystkich (poza Nandini i jednym z przyjaciół) postanawia dowiedzieć się prawdy, kto tak naprawdę stoi za terrorystycznym zamachem...

_____________________________________________
źródło: wikipedia oraz mój opis filmu


Moje wrażenia

Zdecydowanie pozytywne. Moim zdaniem niezłe kino, ciekawie zrealizowane. Ponadto z przepiękną muzyką. Już początek z piosenką Anjana Dil Kya Jane mnie zauroczył a  potem też nie czułam się zawiedziona. Ciekawie przedstawiono sytuacje Muzułmanów w Indiach, którzy nawet gdy nie są odpowiedzialni za zamachy terrorystyczne z samej racji tego, że są Muzułmanami są przez innych postrzegani jako terroryści. Film pokazuje, że każda ze stron ma coś na sumieniu, ale pójście drogą terroryzmu też sytuacji wcale nie poprawi. Zabijanie jest po prostu złem!
Moim zdaniem warto obejrzeć i ponadto zapoznać się z młodym aktorem grającym Zaida - Muzammil Ibrahim.  Wg. mnie poradził sobie z rolą i przy okazji jest na kogo popatrzeć bo całkiem przystojny
Zdecydowanie polecam i moja ocena to 5 z plusem!

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Ośno Lubuskie Jaymy Beach Fales Centara West Bay Hotel & Residences Doha