Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Pytania
  •  » Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

#1 2008-09-20 20:13:50

stormhill

Bollyamator

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6

Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Weźcie pod uwagę fakt, że jestem tu nowy, i nie mam bladego pojęcia w czym tkwi sekret, że tak wielu ludzi ogląda Bollywood. Pozdrawiam moją perełeczke Jutrzenke:D


http://image1.play-asia.com/170/69/pa.112884.2.jpg

Offline

#2 2008-09-20 20:23:29

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22859

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Witaj

Odpowiedzi na to pytanie są złożone: jedni lubią na przykład oglądać musicale a jak wiadomo Bollywood produkuje ich mnóstwo. Innych pociąga kultura wschodu, a z tych filmów człowiek może się dużo dowiedzieć. Innych ogólnie pociągają zachwycający aktorzy. Czasem ludzie oczekują tego wszystkiego razem. Myślę że w tym tkwi sekret Bollywoodu

Ps. Ja również pozdrawiam naszą Jutrzenkę
oraz wszystkich wspaniałych użytkowników którzy tu zaglądają


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#3 2008-09-20 20:35:56

stormhill

Bollyamator

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

No mogę się na to zgodzić. Ale osobiście uważam, że Hollywodzkie filmy robione są z większym rozmachem i są bardziej różnorodne niż Bollywood. Weźmy chociaż by Lord of the Rings. Wspaniale odwzorowana książka Tolkiena, niesamowite efekty, ścieżka dźwiękowa, a i przekaz tego filmu bardzo bogaty. Jak dla mnie filmy Boolywood są do siebie bardzo podobne, wręcz schematyczne. I tego właśnie nie rozumiem, jak można zachwycać się filmami, które praktycznie niczym się od siebie nie różnią. Rozumiem taniec i te inne, ale ja jako facet poprostu tego nie trawię. Pozdrawiam serdecznie.


http://image1.play-asia.com/170/69/pa.112884.2.jpg

Offline

#4 2008-09-20 20:53:09

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22859

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Wiesz, to zależy jeszcze na jakie filmy trafisz, czasem są takie perełki np. Shabd, Nishabd czy Black . Zależy też czy lubisz bollywoodzkie komedie czy inny rodzaj. Ja np. za komediami nie przepadam, wolę dramaty bollywoodzkie.

Co do przekazu myślę że zawsze można dopatrzyć się jakiejś głębi, np. w Czasem słońce czasem deszcz jest to problem rodzinny (tyle że to komedia). W Nishabd problem uciekającej młodości.

Owszem zgadzam się że hollywoodzkie filmy też są dobre (w końcu oglądam je też: P) ale i tam zdarzają się zwyczajne filmy. Tak samo jest w Bolywood - np. gazety nam serwują ostatnio coraz to nowe dodatki, a nie wszystkie z nich są super

Raczej w Bollywood efektów dużych na miarę Tolkiena nie dopatrzysz, ale to chyba zależy w dużej mierze od pieniędzy.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#5 2008-09-20 21:17:19

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Witam również i pozdrawiam.

Mam jednak zasadnicze pytanie do ciebie stormhill, czy oglądałeś jakieś filmy Bollywood a jak tak to jakie?

Od twojej odpowiedzi będzie zależała moja odpowiedź, bo myśle że to jednak dosyc istotne skoro twierdzisz ze kino Bollywood jest mało różnorodne.

Offline

#6 2008-09-20 22:10:40

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Stormhill!
Nie dziwi mnie Twoja opinia, bo właśnie tak uważa większość osób, która nie zdążyła zbyt dobrze poznać Bollywood. Częściowo rozumiem Twoje zdanie, bo faktycznie tym, co powtarza się w większości filmów bollywoodzkich jest taniec i piosenki. Ale to jest specyfika tego kina. To coś, co odróżnia te produkcje od hollywoodzkich. Jeśli ktoś faktycznie nie lubi musicalów, to trudno będzie mu zainteresować się Bollywoodem. Z drugiej jednak strony, nie można sprowadzać tych filmów tylko do tańca i śpiewu. Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na fabułę , na grę aktorów. Uważam, że fabuła niesie ze sobą wiele istotnych treści, ma w sobie swego rodzaju przesłanie i morał, co również jest bardzo istotną kwestią w tych filmach. No a poza tym, wszystko zależy od danego człowieka, od jego gustu. Zdarza się tak, że na początku ktoś jest sceptycznie nastawiony do Bollywood, ale kiedy obejrzy jeden, drugi czy trzeci film zaczyna dostrzegać to coś, co tak fascynuje nas wszystkich.
Myślę, że warto również podkreślić to, iż kino indyjskie to nie tylko Bollywood, ale i Kollywood i Tollywood, które z tego co słyszałam różnią się od tradycyjnych filmów bollywoodzkich. Na ten temat jednak nie wiele mogę powiedzieć, bo jak na razie nie obejrzałam jeszcze żadnego z tych filmów. Tutaj zdecydowanie bardziej może się wypowiedzieć m.in. Milkaja, gdyż to właśnie Ona ma bardzo dużą wiedzę na temat tego rodzaju kina.
No i jeszcze jedna moja rada – musiałbyś porozmawiać z innymi chłopakami, którzy interesują się Bollywoodem. Wtedy może łatwiej byłoby Ci zrozumieć, co Oni widzą w tych produkcjach. Jakby nie było każdy film nieco inaczej jest odebrany przez dziewczynę a inaczej przez chłopaka.
A filmy Hollywood – są wśród nich oczywiście prawdziwe dzieła, ale wiele filmów jest również słabych – to normalne, żaden rodzaj kinematografii nie jest idealny w 100%

Oczywiście bardzo Ci dziękuję za pozdrowienia Również pozdrawiam i Ciebie i Svasti i Milkaję - jednym słowem wszystkich forumowiczów

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

#7 2008-09-21 07:47:25

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami.
Ludzie wypatrzyli sobie już takie a nie inne zdanie o Bolly, że tam tylko kołyszą biodrami i każdy film jest o tym, że rodzice nie pozwalają na związek syna/córki z dziewczyną/chłopakiem z niższej kasty, jak jest np. w najsławniejszym filmie Bollywood w Polsce 'Kabhi Khushi Kabhie Gham'. Kinematografia indyjska jest tak samo różnorodna jak amerykańska (powstają wszystkie gatunki, od płaczliwych dramatów przez do bóli śmieszne komedie po horrory), ale na pewno bardzo się różni.
Hindusi mają z pewnością inną mentalność od Amerykanów. Hindusi w swoich filmach wykorzystują swój system wartości, kulturę i swą 'inność' od  pozostałych krajów, bo gdzie znajdziemy takie drugie Indie? W dzisiejszych czasach Amerykę już znajdziemy wszędzie. Każdy kraj dąży do tego, by osiągnąć tyle co Ameryka i naśladuje ją. Indii nikt nie będzie naśladować, bo to jest jeden z najbiedniejszych krajów. Tylko że Indie mają wspaniałą kulturę i mentalność, której nie ma w innym państwie. W różnych miejscach na ziemi jest dobra kultura, ale większość niej jest już przykryta pieniędzmi. To samo można powiedzieć o religii. Indie są uważane przez cały świat, jako najbardziej religijny. Ja to zawsze przedstawiam tak: gdy ktoś Ci powie zaśpiewaj piosenkę, a ty zaśpiewasz pieśń religijną to co zrobią Twoi rówieśnicy w dzisiejszych czasach? Wyśmieją Cię. A pojedź do Indii i tam zaśpiewaj religijną piosenkę i bedą Cię podziwiać.
W Bollywoodzie zobaczysz wszystko, są też filmy w których nie ma piosenek i tańców. Aktualnie trwają zdjęcia do produkcji o wydarzeniach związanych z atakami na World Trade Center.
Z drugiej strony, jak to Kajol kiedyś powiedziała: 'rzeczywistość mam na co dzień, więc po co mam ją jeszcze oglądać w filmie. Oglądam film po to, by się od tej codzienność oderwać, by przeżyć coś niezwykłego'.

Offline

#8 2008-09-21 12:25:11

Amisha

Bywalec

Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 586

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

I ja witam .

W czym tkwi popularność? Dziewczyny już dobrze Ci to wytłumaczyły... i ja oczywiście się z nimi zgadzam. Nie ma sensu powtarzania się, ale od siebie powiem co sądzę na ten temat.
Dla mnie Bollywood to faktycznie oderwanie się od rzeczywistości, to taki mój drugi świat, który kocham, i którego nigdy (mam nadzieję) nie porzucę. Sporo osób pokochało Bollywood właśnie za tę 'inność', za tę różnicę między Hollywoodem.

Sakina przytoczyła wspaniały cytat Kajol, z którym zgadzam się w zupełności.

Szczerze mówiąc - wolę Bollywood niż Hollywood, ale przy ogromie filmów hollywoodzkich puszczanych w naszej telewizji trudno chociaż kilku z nich nie obejrzeć.
Szanuję Hollywood oraz ludzi, którzy szaleją na jego punkcie. Ja mam fioła na punkcie Bollywood i wierzę, że jest sporo takich osób.
Osób prawdziwie kochających kino wprost z Indii, a nie ulegającym jakiejkolwiek modzie na film.

Ps. Wszyscy pozdrawiają... to ja też pozdrawiam wszystkich naszych wspaniałych forumowiczów .


http://srv13.odsiebie.com/MTIzMDgzNDc3Nw==/MTIzMDgzNDgyNzg4LmpwZw==/srk001jn6.jpg

Offline

#9 2008-09-21 12:35:05

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Kaju ma same fajne cytaty bo dobrze gada ;P
A tak już na poważnie to ważne jest też żeby nie ograniczać się tylko do jednej kinematografii. Przecież ważne jest poznać cały świat, a nie ograniczać się tylko do najbliższego otoczenia. Ameryka nie jest najbliższym otoczeniem, ale wystarczy tylko włączyć TV... Proponuję oglądać Hollywood, Bollywood, polskie kino i ogółem filmy z wszystkich krajów. Chociażby dla porównania.
Poza tym jeśli chodzi o Hollywood vs. Bollywood, czyż nie lepsza przyjemność jest wtedy gdy się trochę postaramy by zdobyć film? ;P BollyFilmy co prawda są ostatnio coraz bardziej popularne i łatwiejsze w zdobyciu, ale na pewno nie tak prosto jak Holly

Offline

#10 2008-09-21 12:48:33

Amisha

Bywalec

Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 586

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Sakina napisał:

Kaju ma same fajne cytaty bo dobrze gada ;P
A tak już na poważnie to ważne jest też żeby nie ograniczać się tylko do jednej kinematografii. Przecież ważne jest poznać cały świat, a nie ograniczać się tylko do najbliższego otoczenia. Ameryka nie jest najbliższym otoczeniem, ale wystarczy tylko włączyć TV... Proponuję oglądać Hollywood, Bollywood, polskie kino i ogółem filmy z wszystkich krajów. Chociażby dla porównania.
Poza tym jeśli chodzi o Hollywood vs. Bollywood, czyż nie lepsza przyjemność jest wtedy gdy się trochę postaramy by zdobyć film? ;P BollyFilmy co prawda są ostatnio coraz bardziej popularne i łatwiejsze w zdobyciu, ale na pewno nie tak prosto jak Holly

Chciałam dodać, że nie oglądam tylko jednego rodzaju filmów. Owszem, zdarza mi się obejrzeć film z Hollywood (przeca tego jest baardzo dużo w naszej telewizji ), z Polski... ale mimo wszystko najbardziej lubię Bollywood. Nie mówię, że nie ma dobrych filmów z Hollywood albo z Polski - są, naprawdę są dobre filmy. Nie mówię też, że w Bollywood są same wspaniałe (tytułów nie wypisuję, bo większość użytkowników zna choć jeden zły film ). W każdym przemyśle filmowym są perełki, ale są też filmy, na które da się patrzeć.

Co do zdobywania filmów... Cały czas czułam radość gdy trafiłam na jakiś bollyfilm, byłam z siebie dumna, że dotarłam do filmu, który nie jest ogólnie dostępny. Teraz, gdy te filmy są popularniejsze powoli znika we mnie uczucie dumy ze zdobycia bollyfilmu. Nie mówię, że się nie cieszę.. Cieszę się ogromnie, bo mogę obejrzeć coś, czego wcześniej nie widziałam, ale to nie jest to samo... . Mam nadzieję, ze wyraziłam się jasno.

Ostatnio zastanawiałam się nad pewnym wyborem... Mianowicie chciałam wybrać (według mojego uznania, nie ogółu) czy lepszy dla mnie był Titanic czy DDLJ. Głęboko nad tym myślałam... ale wybrałam DDLJ. Oba filmy osiągnęły wielkie sukcesy, ale nie na to patrzyłam. Dla mnie liczyła się treść, ogólny wyraz.. Oba filmy to przecież klasyka jakby nie było, jednak w pełnej świadomości wybrałam DDLJ. Gust swój każdy ma i cóż poradzić na to, że mój jest taki?


http://srv13.odsiebie.com/MTIzMDgzNDc3Nw==/MTIzMDgzNDgyNzg4LmpwZw==/srk001jn6.jpg

Offline

#11 2008-09-21 13:09:28

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

tajemnica Bollywood tkwi w aktorach


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#12 2008-09-21 14:24:14

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Amisha nie wątpię Moja wypowiedź akurat nie była skierowana do Ciebie, tylko tak ogólnie mówiłam, że nie należy się ograniczać.

Ayesha w sumie jest w tym część prawdy. Gdzie znajdziemy drugich takich?
Oczywiście, nie cała tajemnica Bollywood tkwi w aktorach. Gdyby nie scenarzyści, reżyserzy, producenci to aktorów też by nie było, bo nie byłoby filmów

Offline

#13 2008-09-21 15:00:45

 dijan_Roksia

Dobry dyskutant

9945232
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2008-01-18
Posty: 1210
Opis: ...:::Sanam Yuva:::...
Aktorka: RaNi, PrIyAnKa, KaJoL & PrEiTy
Aktor: SrK, SaIf & ZaYeD

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Mnie osobiście Bollywood przyciągnęło swoją "innością", mam na myśli tutaj nowych aktorów, nieznany wcześniej świat kultury i piosenek, oryginalnym stylem. W niektórych filmach Bolly podoba mi się to "niedopracowanie", bo wiadomo, że film to fikcja i nie za każdym razem idealizm jest w nim potrzebny. W Hollywood wydaje mi się, że za dużo jest właśnie tego idealizmu, dlatego też często inni nie mogą zrozumieć na czym polega ten zachwyt nad światem Bollywood. Tutaj występuje również łączenie różnych konwencji i gatunków, tzw. filmy masala, film sensacyjny może mieć elementy zarówno komedii, dramatu jak i filmu romantycznego. Osobiście nigdy nie przepadałam za musicalami, szczególnie wyprodukowanych w Hollywood, a tutaj traktuję to zupełnie jako normalną część filmu, może i piosenki są tutaj bardzo podobne pod względem treści, ale za to w różnych kontekstach pokazane

Ps. Dołączam się do pozdrowień dla wszystkich forumowiczów


http://img50.imageshack.us/img50/1919/sygnaturka.jpg

Offline

#14 2008-09-21 15:22:44

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

ja rowniez sie dolaczam, oraz wypowiem madrzej i dluzej...

FILMY BOLLYWOOD SA DLA PRAWDZIWYCH, WRAZLIWYCH LUDZI, PONIEWAZ LUDZIE MALO WRAZLIWI ZOBACZA TYLKO KICZ I PRZEJASKRAWIENIE... taka prawda... ja jestem cholernie wrazliwa osoba, potrafie rozbeczec sie, czytajac ksiazke... dlatego dla mnie te filmy maja bardzo duzo magii... chcialabym przezyc taka milosc, bo oprocz tego, ze jestem strasznie wrazliwa, jestem tez romantyczka, dlatego wierze w te rozne rzeczy- nawet przejaskrawione, dla mnie sa magiczne i niepowtarzalne...druga s[prawa jest, ze dziewczyny w Indiach prawa glosu nie maja i wychodza za koesi, ktorego wybrala rodzina... dlatego w Bollywood przedstawione sa prawdziwe, wielkie milosci, ktore niczego sie nie boja... prawda jest troszeczke inna, ale ja nie mialabym nic przeciwko, zeby taka milosc przezyc... i zeby taki Saif spiewal mi piosenki... no dobra, gdybym mogla Juliana albo Carmine przeniec do Bollywood, to calymi dniami Bolly bym ogladala


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#15 2008-09-24 15:35:06

stormhill

Bollyamator

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy udzielili mi tak wyczerpujących wypowiedzi. Muszę się przyznać, że nigdy nie oglądałem żadnych filmów z Bollywood. Zanim obejrze jakiś film, muszę go szczegółowo prześwietlić. Biorę pod uwagę wszystkie zwiastuny, opinie krytyków, recenzentów i oczywiście internautów. Dzięki waszym wpisom, być może przekonam się do tego typu filmów. Choć muszę przyznać, że są one skierowane bardziej do kobiecej widowni. Zawsze wolałem filmy bardziej dynamiczne, trochę z większym polotem. Osobiście jestem fanem azjatyckich horrorów takich jak Ring, Grudge, Shutter czy Dark Water. Mimo, iż wszystkie te filmy również są do siebie w jakimś sensie podobne, to jednak mają to coś, przez co bardzo mnie do nich ciągnie. Poza tym, jestem zapalonym graczem pecetowym i konsolowym. Przepraszam, że tak późno odpisuje, ale jak zaczynam grać to zwykle tracę poczucie czasu. Jeśli już mówimy o filamch to moim ukochanym movie są Star Wars. Jak dla mnie była to ekranizacja nie do przebicia. Miał wszystko to co powinien  mieć kasowy film. Fabuła, klimat, muzyka, gra aktorska, efekty specjalne itd. itp. Jeszcze raz serdecznie Wam dziękuje za udzielone wypowiedzi. Jeśli macie jakieś fajne tytuły dotyczące Bollywood, takie bardziej dla men to z przyjemnością obejrze.

P.S Jeśli ktoś kiedyś grał w Silent Hill najlepszy survival-horror naszych czasów, to informuje go, że na TVN w październiku odbędzie się jego filmowa ekranizacja. Mimo, iż film nie był tak dobry jak gra, to z ręką na sercu polecam. Nie był bym sobą gdybym tego nie napisał:D. Jutrzenko kochana przyszykowałem Ci na piątek kolejny test. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię. Pozdrawiam.


http://image1.play-asia.com/170/69/pa.112884.2.jpg

Offline

#16 2008-09-24 16:09:32

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Stormhill no to przede wszystkim polecam Don - The Chase Begins Again z 2006 r.
Widziałam jeden bollywoodzki horror - Kaal ale był bardzo 'lajtowy'. Bollywoodzkiego typowego horroru jeszcze nie widziałam, ale słyszałam o Aatma i o najnowszym Phoonk.
Z poważnej tematyki to oczywiście Fanaa lub Black
Tematyka sportowa - Chak De India!
Patriotyczny - Swades, Rang De Basanti
Typowo wariacka komedia - na razie widziałam tylko Golmaal
Świetna, całkiem nowoczesna komedia romantyczna przypominająca Hollywood to Neal N Nikki
Historyczny - Aśoka
Typowa klasyka Bollywood (czyli jeżeli nie widziałeś tego filmu to znaczy że praktycznie nie znasz Bollywoodu ;P ) - Kabhi Khushi Kabhie Gham (słynne w Polsce, nawet puszczane w telewizji Polsat 'Czasem słońce, czasem deszcz'), Kal Ho Naa Ho (czyli 'Gdyby jutra nie było'), Kuch Kuch Hota Hai, hmmm.. co by jeszcze można było uznać... o - Veer-Zaara...

Offline

#17 2008-09-24 16:21:22

stormhill

Bollyamator

Zarejestrowany: 2008-09-20
Posty: 6

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Sakina piękne dzięki. Coś się z tego wybierze! Pozdrawiam serdecznie.


http://image1.play-asia.com/170/69/pa.112884.2.jpg

Offline

#18 2008-09-24 16:56:26

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Coś dla facetów bardziej To może:
Khakee (myślę że jeden z lepszych), Awarapan, Dhoom, Cash, Dus, Baazi, Mission Istaanbul, Speed, Race, Rang The Basanti, Yuva. Pewnie jeszcze cos by sie znalazło ale czasem cieżko coś tak wybrać jak facetem sie nie jest. Zresztą znam takich co różne filmy lubią

Ale jeśli lubisz mocniejsze wrażenia to polecam kino z Południa Indii czyli tzw Tollywood, Kollywood, gdzie mocne sceny (czyt. akcja, bijatyki) są na porządku dziennym raczej
Tytuły filmów znajdziesz w działach Tollywood oraz Kollywood, gdzie zamieszczone są też opisy tych filmów, możesz zawsze zajrzeć i przeczytać opis by zobaczyć czy film ewentualnie by cie zainteresował. Znam kilku panów, którzy właśnie za tym kinem przepadają. Sama zresztą bardzo je lubię

Offline

#19 2008-09-24 20:34:05

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

SALAAM NAMASTE


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#20 2008-09-24 20:44:36

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Ja osobiście uwielbiam musicale więc wychodzi dlaczrgo mi się to tak podoba Ale chodzi o to, że tu nie ma co chwila strzelnianek, jest bardzo kolorowo, a nawet i przesłodzono często Ale przecież ludzie chcą być naładowani pozytywnie, chcą być weseli-nie smutni a takie filmy mogą przecież naładować nas tylko optymistycznie! Cudowni aktorzy, wspaniałe kreacje, cudowne scenariusze...I tyle
Ciekawy temat!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#21 2008-09-24 21:22:27

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Audrey napisał:

Ale chodzi o to, że tu nie ma co chwila strzelnianek, jest bardzo kolorowo, a nawet i przesłodzono często

To chyba tylko takie milusie filmy oglądałaś, ale w Bollywood i całych Indiach nie tylko takie filmy powstają zapewniam a różnorodność jest bardzo duża.
Są tez filmy o tematyce bardziej społecznej, mówiące o o problemach np. dzieci, czy chorobie psychicznej, o osobach niewidomych, i wiele wiele innych. Nie zawsze film bolly dobrze się kończą, choć rzeczywiście zdecydowana większość ma szczęśliwe zakończenie. Są też jednak i takie które kończą się tragicznie.

To tak dla małego wyjaśnienia żeby ktoś się nie zdziwił jak obejrzy brutalny film albo z nieszczęśliwym zakończeniem

Offline

#22 2008-09-25 13:45:22

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Oczywiście, że takie są np. Baazigar Ale większość tych bardziej promowanych to milusie komedie romantyczne Bo chyba Bollywood kojarzy się raczej z radością, no nie?


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#23 2008-09-25 20:35:09

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Myślę, że Bollywood faktycznie kojarzy się z radością Teraz to kino staje się popularne, więc można dostrzec jego zróżnicowanie. Kiedy jednak jakiś czas temu najpopularniejszymi filmami w Polsce (i nie tylko) były "Czasem słońce, czasem deszcz", "Jestem przy Tobie", "Żona dla zuchwałych", to nic dziwnego, że tę kinematografię łączono przede wszystkim z wesołymi treściami. I dobrze, ludzie chcą widzieć coś pozytywnego. Z drugiej jednak strony, trzeba pamiętać też o różnorodności i o tym, że jak wspomniała Milkaja są filmy, które kończą się niestety bardzo smutno. Choć nie lubię smutnych zakończeń, to myślę, że obecność również takich filmów w Bollywood powoduje, że osoby, które nie mają styczności z tym kinem są zaskakiwane i muszą jednak uznać, że produkcje bollywoodzkie to nie tylko kolory, taniec i śpiew ale też bardzo poważne historie, odnoszące się do wielu dziedzin ludzkiego życia.

stormhill napisał:

Jutrzenko kochana przyszykowałem Ci na piątek kolejny test. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię.

Tak stormhill, wiem doskonale o czym mówisz

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

#24 2009-04-27 07:50:57

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?

Zgadzam sie z jutrzenką. Bollywood to nie zawsze tylko kolory i taniec , przyklad to Black , ja tam żadnej piosenki nie słyszałam o tańcu sie nie mówi , to całkiem inny film od np. K3G ale wcale nie badziwny , wręcz przeciwnie, genialny.

Offline

  • Index
  •  » Pytania
  •  » Siema. Mam pytanie, w czym tkwi popularność tego Bollywood?
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Benasque berlin-hotel