Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-13 20:04:51

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Shoot On Sight (2008)

Shoot On Sight (2008) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/f/f4/Shoot_on_sight_ver2.jpg/200px-Shoot_on_sight_ver2.jpg


"Is it a crime to be a Muslim?"

Scenariusz powstał w oparciu o dramatyczne wydarzenia związane z atakiem bombowym w Londynie, do którego doszło 7 lipca 2005 roku. Film powstawał w Wielkiej Brytanii oraz w Pakistanie.

Główne role w "Shoot on Sight" grają Brian Cox, Greta Scacchi, Sadie Frost oraz Om Puri. Obraz wyreżyserował Jagmohan Mundhra, a jego tytuł, "Shoot on Sight", który w języku policyjnym oznacza 'strzelać bez ostrzeżenia', to treść rozkazu jaki otrzymali policjanci zajmujący się sprawą londyńskich zamachów tuż po rozpoczęciu dochodzenia.


Reżyseria -  Jag Mundhra
Produkcja    - Aron Govil
Scenariusz - Jag Mundhra
Muzyka - John Altman
Dystrybucja - Aron Govill Productions
Data premiery - 22 sierpień 2008 (Wlk. Brytania), 26 wrzesień 2008 pozostałe kraje
Produkcja - Wlk Brytania
Język - English


Obsada

Naseeruddin Shah - Tariq Ali
Brian Cox
Sadie Frost - Fiona Monroe
Om Puri - Junaid
Greta Scacchi  - Susan Ali
Ralph Ineson  - Marber
Gulshan Grover  - Yunus
Laila Rouass - Ruby Kaur
Mikaal Zulfikar  - Zaheer Khan
India Wadsworth - Zara Ali 


Fabuła

Głównym bohaterem "Shoot on Sight" jest azjatycki policjant Tariq Ali, który pracuje w londyńskiej policji i jest jednym z członków grupy próbującej schwytać zamachowców. Film opowiada także o tym jak zmienił się stosunek londyńczyków do zagranicznych emigrantów będących Muzułmanami po zamachach, w których zginęło 55 osób a ponad 700 zostało rannych.


TrailerYa Allah Qawwali_______________________________________
źródło: wikipedia, stopklatka


Moje wrażenia

Film w ciekawy sposób porusza poważny problem dzisiejszych czasów, czyli terroryzm. Pokazuje problemy społeczności Muzułmańskiej i jej podział na dwie grupy: będących zwolennikami idei terrorystycznych a nawet angażujących się w takie działania osobiście oraz zwykłych obywateli pragnących żyć w spokoju, dla których terroryzm to zło. Filmu nie zaliczyłabym do szczególnie rewelacyjnych produkcji, ale myślę że jest to film na dobrym poziomie, z ciekawa fabula, niezłą grą aktorską.
Polecam zobaczyć i oceniam na 5 z minusem.

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
d-6 znak sklep objazd znak sklep sprawdź szczegóły torby papierowe z nadrukiem Piła pozabanki.pl wolne domki nad morzem Stegna przewozy autokarowe Piła soda kaustyczna gdzie kupić wrocław