Og這szenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-08-09 14:29:45

 Jawharah

Wkr璚a si

Sk康: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapala:P
Duet: Preity i Saif

Przyciemnianie w這s闚

Przyciemnianie w這s闚



http://bi.gazeta.pl/im/8/6567/z6567648X.jpg




*Lekko przyciemnia w這sy p逝kanie w wywarze li軼i sza逕i i orzecha w這skiego. 3 造磬i mieszanki zalewa si 1 litrem wody, gotuje 5 minut i odstawia do wystygni璚ia. Przecedza si i troch podgrzewa.

*Przyciemniaj w這sy nast瘼uj帷e zio豉: kora d瑿owa, kora kruszyny, owocnia orzecha w這skiego, li軼ie indygowca (basmy). Z kory d瑿owej, kory kruszyny i owocni orzecha w這skiego mo積a przygotowa p造n przyciemniaj帷y w這sy: przygotowuje si go nast瘼uj帷o: 50 g kory lub zielonej owocni orzecha w這skiego zalewa si 500 ml wody. Gotuje 30 minut uzupe軟iaj帷 wyparowuj帷 wod.
Pozostawia pod przykryciem do nast瘼nego dnia. Potem gotuje jeszcze 10 minut, ostudza, odcedza i dolewa 10 gram闚 gliceryny i 4 gramy spirytusu 90%. P造nem smaruje si w這sy i sk鏎 g這wy, po umyciu i przez nast瘼ne kolejne dni, a do uzyskania 膨danego koloru.

*Podobny p造n mo積a przygotowa z li軼i sza逕i i orzecha w這skiego z dodatkiem herbaty. Przygotowuje si go w nast瘼uj帷y spos鏏: Na 100 ml wody bierze si po 造盧e sza逕i, orzecha w這skiego i herbaty, a potem post瘼uje jak wy瞠j.

*Farbowanie za pomoc henny (Lawsonia inermis) oraz (basmy) indygo wykonuje si inaczej. W zale積o軼i od koloru, jaki chcemy uzyska, nale篡 henn i basm zmiesza w odpowiednich proporcjach. Mo積a uzyska kolory od p這mienno-rudego poprzez z這torudy, kasztanowy, a do czarnego. Zale篡 to r闚nie od naturalnego koloru w這s闚. Inny kolor uzyska si na w這sach ciemnych, inny na jasnych. Nie bez znaczenia b璠zie r闚nie, czy w這sy by造 rozja郾iane, farbowane, czy po trwa貫j ondulacji. Od tego uzale積ia si czas trzymania farby na w這sach. Dlatego, je瞠li wykonuje si farbowanie pierwszy raz powinno si zrobi pr鏏 na ma造m kosmyku w這s闚, kt鏎y zanurza si w przygotowanej farbie. Podobnie nale篡 post瘼owa stosuj帷 powy瞠j podane p造ny, bowiem w這sy zniszczone trwa陰 ondulacj, rozja郾ieniem czy farbami metalicznymi (odsiwiaczami) mog reagowa nieprawid這wo i na przyk豉d zamiast z這tego odcienia mo積a otrzyma zielonkawy. W zale積o軼i od koloru, jaki si chce uzyska miesza si powy窺ze farby nast瘼uj帷o:
- kolor z這ty blond: 2 cz窷ci henny, 2 cz窷ci korzenia rzewienia, 1 cz窷 basmy,
- kolor rudy: 3 cz窷ci henny, 1 cz窷 basmy,
- kolor kasztanowy: 2 cz窷ci henny, 2 cz窷ci basmy,
- kolor czarny: 3 cz窷ci basmy, 1 cz窷 henny.

Technika farbowania w這s闚 jest nast瘼uj帷a

z zi馧 przygotowuje si do嗆 g瘰t papk, zalewa gor帷 wod i podgrzewa 15 - 20 minut na "豉幡i wodnej". Gor帷e zio豉, ale takie, aby nie oparzy sk鏎y, nak豉da si na w這sy, rozpoczynaj帷 od ty逝 g這wy i dziel帷 je na pasma. Je郵i henn nak豉da si pierwszy raz, pozostawia si pocz徠kowo oko這 2 cm od nasady w這s闚, poniewa w tych miejscach farba szybciej si wch豉nia na skutek podwy窺zonej temperatury. Na zako鎍zenie farbowania nak豉da si papk przy nasadzie w這s闚 oraz w miejscach nara穎nych na nadmierne czerwienienie. Nast瘼nie nakrywa si w這sy czepeczkiem z folii i owija si g這w ogrzanym r璚znikiem. Czas trzymania farby na w這sach, w zale積o軼i od koloru naturalnego w這s闚, wynosi od 10 do 60 minut, a nawet i d逝瞠j.

Do farbowania w這s闚 henn najlepiej nadaj si w這sy o kolorach ciemnoblond do br您u. Z w這s闚 blond mo積a uzyska odcienie od z這tego a po czerwony blond. Na w這sach czarnych, aby uzyska odcie kasztanowy nale篡 trzyma henn 2-4 godzin. Je郵i chce si przyspieszy proces farbowania nale篡 w這sy uprzednio rozja郾i 6% wody utlenionej.

www.zio豉-leki.pl

A tutaj z r騜nych forum:

*To musi byc kora d瑿u z m這dych p璠闚, zbierana mi璠zy kwietniem, a pa寮ziernikiem, potem trzeba j tylko lekko przesuszy w ciemnym miejscu, na zimno, a potem zalewa wrzatkiem na 30 min i tym p逝cze w這sy, ale tego si ju na koniec nie sp逝kuje wod, tylko takie zostawia.

*Polecam p逝kanie naparem z wrzosu.
Jakie 3 造磬i wrzosu zala 0.5 l wrz徠ku. P逝czesz tym w這sy po umyciu. Nie sp逝kuj
Wzmacnia w這sy i przyciemnia.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-08-09 15:43:13)


"Kariera jest pi瘯na, ale do niej nie przytulisz si w zimn noc" Marilyn Monroe

Offline

#2 2009-08-09 15:22:35

 fate

Sta造 bywalec

Sk康: Pozna
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotkn掖 mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Przyciemnianie w這s闚

Henna przyciemnia nie tylko w kosmetykach do farbowania. Kupi豉m kiedy od篡wk (dost瘼na tylko w aptekach) Natural Classic Henna Wax i nie wiedzia豉m,瞠 s r騜ne w zale積o軼i od kolor闚 w這s闚, a farmaceutka mnie te nie ol郾i豉, no wi璚 kupiona przeze mnie od篡wka  by豉 do ciemnych w這s闚 (to by這 kilka lat temu i na opakowaniu nie by這 adnotacji)  no i po kilku zastosowaniach sta豉m si szar myszk.
Polecam t od篡wk nie tylko dla tych kt鏎zy chc przyciemni w這sy, ale r闚nie dla tych kt鏎zy maj os豉bione, zniszczone i przede wszystkim wypadaj帷e w這sy.


Matki bywaj dziwne. Kiedy B鏬 je stworzy, wszystko co mia umie軼i w g這wie, umie軼i tutaj - w ich sercach. Dlatego my郵 i rozumiej sercem i nim kochaj.

Offline

#3 2009-08-09 21:49:16

SANJU

Wkr璚a si

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 127

Re: Przyciemnianie w這s闚

jak by豉m blondynka kiedys sie skusi豉m na waxa ale w這sy po niej milam jak druty szorstkie i beznadzieje.teraz jestem prawie czarna i uzywam masek mlecznych do w連ow w連oy sa jak nowe

Offline

#4 2009-08-12 16:01:15

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Przyciemnianie w這s闚

idealny temat dla mnie - dzi o tym my郵a豉m ;]
po wakacjach jednak troch si moje w這sy rozja郾i造.

na pewno wypr鏏uje.

Offline

#5 2009-08-29 09:10:56

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Sk康: Piekary 奸御kie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

Przyda mi si przyciemnianie Niestety s這鎍e troszk rozja郾i這 mi w這sy

Offline

#6 2009-08-29 12:52:23

 kwiecien25

Bollymaniak

Sk康: Opoczno
Zarejestrowany: 2009-08-01
Posty: 1304
Aktorka: Kajol
Aktor: SRK
Duet: SRK & Kajol

Re: Przyciemnianie w這s闚

Ja tez musze wyprubowac ktorys z tych sposobow

Offline

#7 2009-09-29 11:06:32

Edith

Robi post瘼

Sk康: Bia造stok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Przyciemnianie w這s闚

Ja ju jestem po farbowaniu henn Mia wyj嗆 br您 ale trudno jest si pozby rudo軼i i mam teraz na g這wie kasztanowy br您.
Jak na pierwsze farbowanie jestem zadowolona.

Zmiesza豉m na oko henn, indygo i aml, zala豉m naparem z czarnej herbaty i trzyma豉m ok. 3h

Offline

#8 2009-09-29 16:18:10

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Sk康: Rzesz闚
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Przyciemnianie w這s闚

Ja te sobie kiedy przyciemnie w這sy, ale to dopiero za jakie 4 lata. A tak wog鏊e to chyba najpierw b璠e z rok o tym my郵e wcze郾iej , bo strasznie dbam o w這sy i sie b璠e ba豉 skutk闚 ubocznych

Offline

#9 2009-09-29 18:09:14

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Sk康: 鏚
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Przyciemnianie w這s闚

Ja te musz o tym pomy郵e, bo zauwa篡豉m, 瞠 im ciemniejsze mam w這sy, tym lepiej wygl康am
Jak na razie farbuj sobie na odcienie kasztanowe, kt鏎e wychodz czerwone Ale jest fajnie

Offline

#10 2009-09-29 19:32:18

Maina

Zakr璚ony

7662776
Sk康: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Przyciemnianie w這s闚

jejuu.. ja nic w這sami nie robie.. za bardzo si o nie boje.. ju i tak mi za bardzo wypadaj :? Wiecie od czego to mo瞠 by?;>


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkuj帷e forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

#11 2009-09-29 21:06:17

Edith

Robi post瘼

Sk康: Bia造stok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Przyciemnianie w這s闚

Maina napisa:

jejuu.. ja nic w這sami nie robie.. za bardzo si o nie boje.. ju i tak mi za bardzo wypadaj :? Wiecie od czego to mo瞠 by?;>

Mo瞠 masz niedob鏎 witamin ? Te kiedy mia豉m z tym problem ale to przez to, 瞠 d逝窺zy czas za篡wa豉m antybiotyki. Wiecie co pomog這 mi zwalczy wypadanie w這s闚? ......raz dziennie jad豉m jab趾o

Offline

#12 2009-10-30 22:22:44

 Bahryan

Sta造 bywalec

12606795
Sk康: z t璚zowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

ja ostatnio rozjasnialam, wiec przyciemniac teraz nie bede moze pozniej sie skusze ale polecam odzywke z Timotei z henna. czytalam, ze jest beznadziejna na forach, ale sama sie na nia skusilam i nie zaluje moze nie przyciemnila mi super wlosow, ale sprawila, ze staly sie miekki, blyszcza sie i wygladaja na ciemniejsze


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#13 2012-05-06 22:11:02

 Bahryan

Sta造 bywalec

12606795
Sk康: z t璚zowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

Aww, wracam po 3 latach od napisania tego postu W這sy zafarbowa豉m na czarno i teraz rozpaczliwie doprowadzam je do stanu u篡teczno軼i publicznej, co mi si udaje


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#14 2012-05-09 20:25:07

 Pajdaa

Robi post瘼

37016635
Zarejestrowany: 2011-11-26
Posty: 367
Aktorka: Priyanka
Aktor: Hrithik
Duet: Aish/Priyanka-Hrithik

Re: Przyciemnianie w這s闚

Bahryan Dlatego ja m闚i od zawsze, 瞠 z jakimi si urodzi這 z takimi jest najlepiej A farbowania, przyciemniania, rozja郾iania i og鏊nie jakie zabawy z rozja郾iaj帷 wod utlenion Czego nie polecam, przyjaci馧ka rozja郾i豉 ze s這wami "to nie farba tylko woda utleniona, daj mi spok鎩 nie zniszcz si !" - Potem musia豉 farbowa bo zrobi si odrost a jak u篡wa si wody utlenionej to tylko na ca陰 g這w, wi璚 odrost i tak by豚y widoczny


http://i48.tinypic.com/161ez38.gif

Offline

#15 2012-08-11 13:57:19

 Bahryan

Sta造 bywalec

12606795
Sk康: z t璚zowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

Ja ostatnio zosta豉m w這somaniaczk a w豉軼iwie powinnam napisa to w cudzys這wiu, bo sta豉m si ni z konieczno軼i- po prostu szampony z silikonami strasznie przesuszy造 mi sk鏎 g這wy i odpada造 z niej p豉tki, jak 逝pie to wygl康a這. Zmieni豉m wi璚 szampon na taki dla dzieci, niebieski z Rossmanna, zacz窸am stosowa oleje na w這sy i maski bez silikon闚, aby nie naruszy delikatnej sk鏎y na g這wie. Stosuj tak piel璕nacj ju drugi miesi帷 i musz wyzna, 瞠 chocia na pocz徠ku mia豉m ochot obci望 si na 造so ( wiadomo, odsylikonione w這sy to masakra) to teraz musz z dum przyzna, 瞠 wygl康aj 豉dniej ni po silikonach


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#16 2012-08-21 16:46:07

 Bahryan

Sta造 bywalec

12606795
Sk康: z t璚zowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

I post pod postem- mam zapytaj, czy farbowane wcze郾iej farbami chemicznymi w這sy mo積a zafarbowa henn? Albo chocia same odrosty?


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#17 2012-08-24 14:40:52

SANJU

Wkr璚a si

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 127

Re: Przyciemnianie w這s闚

raczej nie

Offline

#18 2012-08-24 15:11:43

 Bahryan

Sta造 bywalec

12606795
Sk康: z t璚zowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Przyciemnianie w這s闚

Aha Bo mam dosy chemicznych farb, kt鏎e podra積iaj mnie niesamowicie i chcia豉m sobie zrobi odrosty henn... no, ale trudno


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Inowrocław przegrywanie kaset vhs. S繳 uren矇 k odluovaniu 鱉ivo穩禳nych berlin-hotel Lake Arrowhead