Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-04-01 12:47:30

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

"Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/fb/The_twilight_saga_hardback.jpgZmierzch – seria powieści amerykańskiej pisarki Stephenie Meyer. Opowiada o przygodach Belli Swan, która po przeprowadzce do miasteczka Forks w stanie Waszyngton zakochuje się w wampirze Edwardzie Cullenie.

Części sagi:
1. Zmierzch
2. Księżyc w nowiu
3. Zaćmienie
4. Przed świtem

Saga opowiedziana jest w większości z punktu widzenia Belli, prócz epilogu zawartego w trzeciej części serii – "Zaćmienie", oraz II księgi czwartej części – "Przed świtem" opowiedzianej z punktu widzenia Jacoba Blacka. Planowany tom "Midnight Sun" będzie opowiadał historię Zmierzchu z punktu widzenia Edwarda Cullena.


Opis: Uwaga: poniżej znajdują się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu!

1. Siedemnastoletnia Isabella Swan przeprowadza się do ponurego, deszczowego miasteczka Forks w stanie Waszyngton, aby jej matka mogła podróżować razem ze swoim nowym mężem Philem - baseballistą. Zaczyna całkowicie nowe życie ze swoim ojcem Charliem. Zaczyna liceum. Z początku nie może się przyzwyczaić do życia w Forks, jednak niedługo potem poznaje tam nadludzko przystojnego i zarazem tajemniczego chłopaka Edwarda Cullena, który zawsze przesiadywał ze swoim rodzeństwem przy innym stoliku w stołówce i trzymał się z daleka od innych ludzi. Dziewczyna dowiaduje się z czasem że Cullenowie są wampirami, obdarzonymi nadludzkimi mocami, takimi jak telepatia czy umiejętność sterowania cudzymi emocjami. Mimo, że wiąże się to z dużym ryzykiem Edward i Bella nadal utrzymują ze sobą kontakt, a wkrótce zakochują się w sobie bez pamięci, nie mogąc bez siebie żyć. Niedługo jednak do miasta przybywa troje wampirów, chcących zapolować na Bellę. Swan ucieka do swego rodzinnego miasta Phoenix, gdzie jest chroniona przez Alice i Jaspera. Jeden z obcych wampirów informuje Bellę że uwięzili jej matkę, więc panna Swan wymyka się rodzeństwu i udaje się na spotkanie z obcymi. Po tym jak Edward ratuje ukochaną przed niebezpieczeństwem, oboje szczęśliwie wracają do Forks.

2. W swoje 18 urodziny, Bella rozcina sobie palec podczas rozpakowywania prezentów w domu Cullenów, a Jasper próbuje ją zaatakować. Edward i jego rodzina opuszczają Forks. Wampir uważa bowiem, że naraża ją na zbyt wielkie niebezpieczeństwo. Edward mówi dziewczynie, że już jej nie kocha i nie potrzebuje. Isabella zapada w głęboką depresję na ponad siedem miesięcy, po jego odejściu. Zaprzyjaźnia się z Jacobem Blackiem, zaczyna spędzać więcej czasu w rezerwacie La Push. W wyobraźni słyszy głos Edwarda, kiedy jest w niebezpieczeństwie, zaczyna więc świadomie sie narażać. Po tym jak Indianin bliżej poznaje Bellę, zakochuje się w niej, jednak ona wciąż darzy Edwarda uczuciem. Jacob nagle zaczyna chorować i zmienia się, nie chce widzieć się z przyjaciółką. Wkrótce okazuje się, że legendy, które jej opowiadał są prawdziwe. Stał się wilkołakiem - największym wrogiem wampirów. Chroni Bellę przed Victorią, która nade wszystko pragnie zemsty po śmierci Jamesa. Wielkie zamieszanie rozpoczyna się, kiedy Alice - siostra Edwarda - widzi w swojej wizji Bellę, skaczącą z klifu, Edward przekonany jest, że jego ukochana nie żyje. Wtedy to nie widząc sensu w swojej dalszej egzystencji, decyduje się wyjechać do Volterry we Włoszech i sprowokować Volturi, by go zabili. W samą porę Alice i Bella powstrzymują go przed wyjściem na słońce i ujawnieniem swojej prawdziwej tożsamości. Żeby nie zabić wampirów i Isabelli, Volturi stawiają warunek, że w najbliższym czasie Edward musi zamienić swoją ukochaną w jedną z nich, co chłopak chce jak najbardziej odwlec w czasie. Po powrocie do Forks, Jacob Black nie chce dalej utrzymywać kontaktów z Bellą, a Edward obiecuje, że już nigdy nie zostawi ukochanej, chyba, że sama będzie tego chciała.

3. Charlie nienawidzi Edwarda, za to, że jego córka dużo przez niego wycierpiała. Bella wciąż jest poszukiwana przez Victorię żądną jej krwi. Wampirzyca stworzyła armię "nowo narodzonych" wampirów. Rodzina Cullenów i sfora Blacka łączy się w bitwie przeciw Victorii i jej armii. Jasper szkoli wszystkich, aby jak najlepiej umieli się bronić i unieszkodliwiać nowo narodzonych. Bella martwiąc się o ukochanego Edwarda, prosi go by został z nią na czas bitwy. Oczekując na bitwę Jacob oznajmia Belli iż będzie walczył choćby miał umrzeć, jeśli go nie pocałuje. Martwiąc się również o jego życie, Bella całuje go. Wtedy zdaje sobie sprawę, że również kocha Jacoba Blacka, jednak nie tak mocno jak Edwarda. Walka się zaczyna i Victoria z jej armią zostaje zniszczona. Jacob zostaje ranny, lecz wychodzi z tego. Na koniec Swan wybiera miłość Edwarda, a nie Jacoba. Zapada decyzja o ich ślubie. Jacob nie mogąc znieść bólu po stracie ukochanej ucieka z Forks.

4. Bella i Edward pobierają się. Miesiąc miodowy spędzają na Wyspie Esme, gdzie przeżywają swój pierwszy raz. Jednak sielanka szybko się kończy kiedy Bella dowiaduje się, że zaszła w ciążę z Edwardem, czego nie przewidywała. Jej ekstremalnie szybka ciąża mocno ją wykańcza przez co Edward nienawidzi istoty, która wyrządza jego żonie krzywdę. Zmienia jednak zdanie gdy słyszy myśli ich dziecka, a są one przepełnione miłością do Belli. Gdy na świat przychodzi ich córeczka pół-człowiek, pół-wampir Renesmee, Bella ociera się o śmierć (dziecko złamało jej m.in. kręgosłup). Edward chcąc ją uratować, przemienia ją w wampira wstrzykując swój jad w jej serce. Wkrótce okazuje się, że dziecko posiada nadprzyrodzoną moc - potrafi pokazywać swoje wspomnienia, prośby, żądania za pomocą obrazów. Gdy obcy wampir Irina dostrzega Renesmee w lesie bierze ją za "nieśmiertelne dziecko" - które jest niezgodne z prawem ustanowionym przez Volturi - zawiadamia Aro, Kajusza i Marka we Włoszech o zaistniałym incydencie. Kiedy wiadome jest, że dojdzie do starcia z Volturi nagle Alice i Jasper znikają i zostawiają Belli dziwne znaki. Cullenowie, którzy zakochali się w Renesmee zwołują swoich znajomych z całego świata, którzy mają potwierdzić to, że dziecko Belli i Edwarda rozwija się i nie jest tym za kogo uważają Volturi.Podczas tego zjazdu wampirów, Bella dowiaduje się że ma dar. Jest tarczą i może chronić swoich bliskich przed atakiem psychicznym. Cullenowie przekonują Volturi, że Renesmee nie jest jedynym takim przypadkiem i nie stanowi niebezpieczeństwa dla reszty wampirów. Volturi nie mając argumentów by ukarać Culllenów zawieszają broń i rozstają się w pokoju.


Miejsce akcji:
Akcja głównie dzieje się w mieście Forks w stanie Waszyngton, gdzie zamieszkuje główna bohaterka Bella Swan wraz z ojcem Charliem. Inne miejscowości ze stanu Waszyngton wspomniane w sadze to: Port Angeles, Olympia, Seattle oraz La Push.
W pierwszej części - Zmierzchu akcja toczy się również w rodzinnym mieście Belli: Phoenix w stanie Arizona, gdzie Swan zostaje wywieziona przez Cullenów.
Volterra (Włochy) jest miejscem wspomnianym w drugiej części - Księżycu w nowiu kiedy Edward postanawia popełnić samobójstwo. Następnym miejscem jest Jacksonville w stanie Floryda z trzeciej części sagi Zaćmienie kiedy Swan wraz z ukochanym odwiedza swoją matkę. W czwartej części Przed świtem fikcyjna "Wyspa Esme" jest zlokalizowana gdzieś w okolicach Brazylii.

Korespondujące powieści:
W wywiadzie przed wydaniem Przed świtem Stephenie Meyer powiedziała, że poszczególne części książki, części tej samej historii korespondują treścią z kilkoma jej ulubionymi książkami.
"Zmierzch" koresponduje z Dumą i Uprzedzeniem autorstwa Jane Austen oraz z "Dziwne losy Jane Eyre" autorstwa Charlotte Brontë
"Księżyc w Nowiu" koresponduje z Romeem i Julią – sztuką Williama Szekspira
"Zaćmienie" koresponduje z Wichrowymi Wzgórzami dziełem Emily Bronte
"Przed Świtem" z dwoma dziełami – Snem Nocy Letniej i Kupcem weneckim Wiliama Szekspira

Bohaterowie powieści:
Isabella Marie Swan - główna bohaterka, zakochana w Edwardzie Cullenie.
Edward Cullen - ukochany Belli, wampir. Ma dar czytania w myślach.
Alice Cullen - przybrana siostra Edwarda. Jako wampirzyca ma dar widzenia przyszłości.
Jasper Hale - przybrany brat Edwarda
Rosalie Hale - występuje we wszystkich książkach cyklu "Zmierzch". Rosalie jest wampirem, przybraną siostrą Edwarda Cullena, Alice Cullen oraz Jaspera Hale. Jest żoną Emmetta Cullena, z którym brała ślub kilka razy. Rosalie za czasów swojego ludzkiego życia miała marzenie - mieć męża i dzieci. W końcu znalazła dla siebie kogoś - Royce'a Kinga. Jednak gdy wychodziła od swojej przyjaciółki Very (której niegdyś zazdrościła) zobaczyła swojego męża wraz z kolegami - wszyscy byli pijani i pobili Rose. Carlisle uważał, że byłoby marnotractwem zostawić ją, żeby umarła, więc zamienił ją w wampira. Na początku Esme chciała, aby Edward i Rosalie byli parą - ale zawsze byli dla siebie rodzeństwem. Rosalie zakochała się w Emmecie, przez to, że wyglądał jak synek Very - Henry. Rose z swojego ludzkiego życia, do wampirzego wniosła wytrwałość. To jej najtrudniej było pogodzić się z swoją przemianą. Znienawidziła Bellę, bo ona stała przed wyborem, który jej nie był dany i zamierzała zrezygnować z czegoś za co ona oddałaby każdą cenę - za bycie człowiekiem.
Edward Masen Sr. - biologiczny ojciec Edwarda
Elizabeth Masen - biologiczna matka Edwarda
Carlisle Cullen - przybrany ojciec Edwarda, Alice, Emmetta, Rosalie i Jaspera. Założyciel rodziny Cullenów, mąż Esme, lekarz.
Esme Cullen - żona Carlisle, przybrana matka Edwarda, Alice, Emmetta, Rosalie i Jaspera. Zamieniona przez Carlisle w wampira po próbie samobójczej (skok z klifu).
Emmett Cullen - występuje we wszystkich książkach cyklu. Jest wampirem i przybranym bratem Edwarda, Alice i Jaspera.
Jacob Black - jest Indianinem z plemienia Quileute. Mieszka na terenie rezerwatu w okolicach plaży La Push. Ma dwie starsze siostry, Rachel i Rebeccę. Według legendy, on i jego plemię wywodzi się od wilka, co znaczy, że Jacob i rodzina mogą być wilkołakami. Jego ojciec, Billy Black, należy do starszyzny plemienia Quileute.

O ekranizacji powieści poczytać możecie tutaj

_____________________________________________________________________________________
źródło: Wikipedia


Ja jestem dopiero po lekturze pierwszej części, a drugą mam w kolejce i mogę powiedzieć, że podoba mi się ale nie tak jak się spodziewałam.
Po pierwsze według mnie zbyt mało jest akcji - nie wiem jak dalsze tomy ale w pierwszym nie działo się prawie nic. Akcja rozkręciła się dopiero gdy pojawił się żądny krwi James. Jego wątek jednak w końcu też mnie rozczarował - spodziewałam się jakiejś większej akcji, chociażby pojedynku z Edwardem, a tu zonk. Koleś kilka razy rzucił Bellą o ścianę, dziewczyna straciła przytomność, a gdy się obudziła już nie żył - jakoś nie poczułam najmniejszego dreszczyku emocji :/
Po drugie irytowało mnie ciągłe wywyższanie Edwarda przez Bellę - ile można o tym czytać? Lubię historie romantyczne ale po pewnym czasie miałam dość i gdyby się dało ominełabym całe te pieśni pochwalne ;)
I to chyba największe według mnie minusy. Jeśli miałabym ocenić pierwszą część sagi od 1 do 6, dałabym 4.
A co wy sądzicie o powieści?

Ostatnio edytowany przez olga89 (2009-08-09 18:06:10)


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#2 2009-04-03 17:17:09

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Dopóki czytałaś tylko "Zmierzch" to narazie napiszę o niej, by Ci nie spoilerować

No więc, po obejrzeniu filmu po prostu musiałam przeczytać książke. Tak jak film mi się podobał tak książka była świetnym uzupełnieniem go Te wszystkie momenty między Edwardem a Bellą, których zabrakło w filmie tu są opisane w szczegółach. Za to mecz i wypadek w filmie były dużo lepiej ukazane.

Masz rację co do akcji, brakowało jej. Ale Stephenie Maeyer chyba lubi tak ucinać akcje w połowie <widać to również w kolejnych częściach>.

Trudno mi stwierdzić, która z 4 części jest dla mnie najlepsza...

Offline

#3 2009-04-05 13:30:06

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Po obejrzeniu filmu oczywiście, że zaraz poleciałam do księgarni i kupiłam sobie 3 części sagi, a czwartą przeczytałam tłumaczenie fanowskie.
Pierwsza część "Zmierzch" bardzo mi się spodobała, fakt za dużo było tego lukrowania i zachwycania się nad cudownym Edwardem, który w rezultacie wcale taki cudowny ani męski nie jest (to w następnych częściach wyjdzie).
Potem już było coraz gorzej. "Księżyc w nowiu" jakoś przełknęłam, za dużo było tej rozpaczy i bla bla bla, jak Belli jest źle, a jaki to Jacob jest wspaniały.
3 część uważam, że jeszcze najlepsza, bo rodzina Cullenów wychodzi jakby na pierwszy plan, co jest dobre.
A 4 część to totalna porażka! jakby całkiem inna osoba to napisała . Ledwo, co doszłam do końca. Nic mi się w niej nie podobało kompletnie, akcja naciągana na siłę, Edward (o matko!) na szczęście w ogóle go nie było, chociaż to trochę poronione te jego całe zachowanie względem Belli, a potem brak czułości do...(ekhh...nie będę spojlerować).
A poza tym Bella irytująco-głupkowato-przerażająca w swojej głupocie. Z resztą przez całe 4 części miałam wrażenie, że Bella jest lekko głupiutka, więc dobrali się z Edwardem całkowicie

Co zaś do plusów, to cała rodzina Cullenów zasługuje na ogromne brawa! Zdecydowanie bardziej podoba mi się drugi plan opowieści, niż Bella i Edłardo. I żałuję, że mało jednak jest tych Cullenów. A tą całą sforę i wilkołaki jednak bym sobie darowała.

Ostatnio edytowany przez Iza (2009-04-05 13:31:28)


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#4 2009-04-05 15:25:02

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Iza napisał:

Co zaś do plusów, to cała rodzina Cullenów zasługuje na ogromne brawa! Zdecydowanie bardziej podoba mi się drugi plan opowieści, niż Bella i Edłardo. I żałuję, że mało jednak jest tych Cullenów. A tą całą sforę i wilkołaki jednak bym sobie darowała.

Iza pomimo, że przeczytałam dopiero pierwszy tom to zgadzam się całkowicie - przynajmniej w tym momencie. Książka zdecydowanie by zyskała gdyby było w niej więcej wątków z Cullenami - jeśli o mnie chodzi to wydają mi się o wiele ciekawsi niż Bella i - jak to ujęłaś - Edłardo


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#5 2009-04-05 15:38:02

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Olga to przemęcz jeszcze "Księżyc w nowiu" i bierz się za "Zaćmienie" . W tej książki Cullenowie opowiadają Belli po kolei swoją historię, jak to się stało, że są wampirami i co było wcześniej. Uważam, że Stephanie genialnie wymyśliła wątek Alice i Jaspera, z resztą ta dwójka jest zdecydowanie moją ulubioną parą w całej sadze.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#6 2009-04-05 15:49:41

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja także najbardziej polubiłam Alice już w pierwszym tomie
Mówisz, że w trójce będzie historia Cullenów? Super już się nie mogę doczekać Chociaż im więcej czytam o części drugiej to nie wiem czy przebrnę przez nią


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#7 2009-04-09 19:03:41

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Mnie się KwN podobała - przez Jacoba. Ale to co Bella wyprawiała to było straszne! Dziś przeglądałam sobie ją jeszcze raz i co chwila natrafiałam na sytuację, jak Bella robiła wszystko by usłyszeć głos. I jak to Iza powiedziała, za dużo rozpaczy.

Offline

#8 2009-04-29 20:44:03

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Tak zastanawiam się czy nie przeczytać książki. Bardzo bym chciała, ale mówicie, że film wypada wtedy znacznie gorzej? A co do pozostałych tomów to myślę, że pierwsza część była najlepsza. Zresztą zazwyczaj tak jest


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#9 2009-04-29 23:00:17

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

A ja sobie  kupiłam pierwszą część, film obejrzany i jutro biorę się za czytanie
ciekawe co z tego wyjdzie, bo słyszalam różne opinie na temat tych książek

Offline

#10 2009-04-30 14:32:46

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja już przeczytałam wszystkie I cóż mogę powiedzieć... Ogółem mówiąc uważam, że 3 i 4 część były najlepsze.

O wadach i zaletach tomu pierwszego pisałam już w pierwszym poście więc nie będę do tego wracać

Co do dwójki - była okropna! Ta cała depresja Belli i jej zachowanie było srasznie męczące. Kilka razy miałam ochotę na dobre przerwać czytanie. Dopiero gdy pojawił się Jacob sytuacja nieco się poprawiła ale tak naprawdę w porządku zrobiło się dopiero gdy wróciła Alice i dziewczyny ruszyły na pomoc Edwardowi, czyli dopiero pod koniec książki. Uważam, że jest to najsłabsza część z całego cyklu

Jeśli chodzi o część trzecią to po katordze jaką było czytanie dwójki, trójka całkowicie mnie zaskoczyła. Ani przez chwilę się nie nudziłam, a te wszystkie zagrywki Jacoba w celu zdobycia Belli były genialne Momantami mnie tym denerwował ale to nadawało trochę humoru książce. Najlepszy fragment to ten kiedy Bella uderzyła go i złamała sobie rękę - myślałam, że padnę

No i część 4, która podobała mi się chyba najbardziej Przez cały czas coś się w niej działo i nie mogłam oderwać się od lektury. Początek z całym weselem, itp. był nieco nudnawy ale po tym jak Bella dowiedziała się o "niespodziance" (kto czytał ten wie ) akcja rozkręciła się genialnie. I znowu Jacob był the best. Te jego kłótnie z Rosalie doprowadzały mnie nieustannie do śmiechu, a wszystkie sytucje, które ukazywały, że tak naprawdę zżył się z Culenami były świetne. Cieszyłam się, że koniec z końcem się zaprzyjaźnili A do tego wszystkiego Renesmee - była cudowna i przeroskoszna

Wadą całego cyklu jak już kiedyś pisałam jest nagłe urywanie akcji przez Stepehenie Meyer. Wątek James'a w perwszej części, bitwy w trzeciej części, a wreszcie wizyta Volturi w czwartej - to wszystko było dla mnie niedopracowane i pozbawione jakiegokolwiek dreszczyka emocji. Szczególnie w ostatniej części sytuacja została rozwiązana "zbyt pokojowo" No i Edward - momentami facet totalnie mnie wkurzał tą swoją "świętością" i ciągłym zamartwianiem się. Z całego cyklu za nim najbardziej nie przepadam

Ostatnio edytowany przez olga89 (2009-04-30 14:38:07)


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#11 2009-11-12 07:10:42

Shari Tamal

Robi postęp

8363038
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 272
Punkty: +7
Opis: Chori chori kiya re.! ^^
Aktorka: Aishwarya Rai
Aktor: Hrithik, SRK i Abhishek
Duet: Hrithik i Aishwarya

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja o zakończeniu sagi napisałam na webook.pl tak:

zauważyłam w "Przed świtem" pewne niedociągnięcia. Moim zdaniem głupie było to, że najpierw narratorem była Bella, potem Jacob, a potem znów Bella - niech się ta Meyer zdecyduje na jednego narratora! Przeżyłam też rozczarowanie, gdyż myślałam, że będą walczyć z Volturi, a tu nic... A poza tym fajnie by było, jakby tam polała się krew i jakby ktoś zginął... Co do reszty zastrzeżeń nie mam (;

Offline

#12 2009-11-12 07:48:49

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja nie czytałam żadnej z tych części ... ale oglądałam pierwszą część i nie była taka powalająca jak ją określały moje kumpele ze szkoły.
Tzn fabuła filmu części 1 jest ciekawa ... do czasu a po czasie się wszystko się  ślęczy.

Offline

#13 2009-11-15 14:42:41

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja czytałam pierwszą częśc i jest naprawde genialna. Pozostaje mi tylko obejrzeć jeszcze film.

Offline

#14 2009-11-15 19:03:16

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

a ja się wyłamię. O ile pierwsza część była znośna i nawet mi się trochę podobała, to z każdą kolejną było tylko gorzej. Autorka ciągnęła wątki 'na siłę'. Mimo to przeczytałam wszystko i wniosek mam jeden "nigdy więcej Meyer"... Brakowało mi akcji, dreszczyka emocji, jakiejś fabuły.... pfff.... nie polecam


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#15 2009-11-15 19:54:05

Aś16

Wkręca się

2635121
Zarejestrowany: 2009-09-27
Posty: 164
Opis: Heej wszystkim ;)
Aktorka: Kajol ;*
Aktor: Shahid Kapoor ;*
Duet: Kajol i Shahrukh Khan ;*

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Heej
Ja juz od 2 miesięcy czekam na te ksiazki
Mi osobiście film bardzo sie spodobał wiec ksiazke musze obowiazkowo przeczytac


http://img245.imageshack.us/img245/7/kajolj.gif
" Jeśli goraco czegoś pragniesz, to cały wszychświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu . . .  "

Offline

#16 2009-11-15 20:20:41

Shari Tamal

Robi postęp

8363038
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 272
Punkty: +7
Opis: Chori chori kiya re.! ^^
Aktorka: Aishwarya Rai
Aktor: Hrithik, SRK i Abhishek
Duet: Hrithik i Aishwarya

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

A ja uważam, że "Intruz" pani Meyer jest dużo lepszy od tej sagi, o.

Offline

#17 2009-12-19 13:54:42

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

a więc wszyscy tak zachwalali film oraz ksiażkę, więc się skusiłam i pomyślałam, pierwsze kupię książkę potem oglądnę film!
Zaczęłam czytać wczoraj i właśnie jakieś 10 min temu skończyłam pierwszą część. Więc do rzeczy.

Przeczytałam i śmiało mogę powiedzieć, że jest fantastyczna Mnie książka wciągła niesamowicie! Bella i Edward ^^ fakt, troszkę dużo lukru się posypało, ale jakoś mi to nie przeszkadzało za bardzo Bardzo mi się podobała akcja ze słynnym Jamesem fakt, skończyła się tak jakby w połowie, ale przypadła mi do gustu. Najlepsza była gra w baseball Natomiast tak jak Wam bardzo spodobał mi się wątek Alice i Jaspera a także strasznie jestem ciekawa jak rozwinie się wątek Jacoba 
Mam zamiar jak najszybciej zabrać się za przeczytanie "Księżyc w nowiu" (chodź jak czytam recenzje wyżej to się aż boję )  no i kolejnych części. 


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#18 2009-12-21 18:00:31

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

a więc skończyłam już drugi tam tj. "Księżyc w nowiu" i Olga muszę przyznać Ci rację, że trochę się mi wlekła ta część Faktycznie ta depresja Belli po stracie Edwarda była na dłuższą metę męcząca, za długo trwała, ale wątek Jacob i Bella fantastyczny
Najlepszy moment własnie zaczął się pod koniec, gdy powróciła Alice i jechały do Włoch by ratować Edwarda no i momenty z Jacobem (szczególnie jak uczył Bellę jeździć na motorze ) Ciekawie zrobiło się też gdy Bella odnalazła tą polanę i spotkała wampira. No i kto by pomyślał, że Jacob okaże się wilkołakiem? Ja na pewno nie, byłam mile zaskoczona
Już nie mogę się doczekać co dalej z Alice i Jasperem ^^ ;]


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#19 2009-12-22 10:32:05

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Irka jeśli lubisz Jacob'a to teraz będziesz w siódmym niebie bo w trzeciej i czwartej części jest go najwięcej Z tego powodu te części podobały mi się najbardziej - Jacob wprowadza trochę życia


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#20 2009-12-22 13:00:08

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Druga część jest wg. mnie najbardziej nudna Zdecydowanie wlokła się ta akcja bez udziału wampirzej rodzinki. Dopiero pod koniec wszystko na szczęście nabrało rozpędu

Zdecydowanie najbardziej lubię jedynkę, trójka też niczego sobie. Za to w ostatniej części lubię pewien wątek dotyczący Belli, ale to może napiszę jak Irka skończy czytać wszystkie tomy

Z perspektywy czasu stwierdzam, ze Stephanie Meyer się niezbyt popisała a miała wymyśloną niezłą historie jako podstawę, szkoda że lepiej wszystkiego nie zrealizowała, no ale generalnie seria swego czasu mnie wciagnęła i dobrze się ją czytało.

Offline

#21 2009-12-22 14:50:27

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Faktycznie ta dwójka... eh.... dobrze, że ta końcówka troszke się ruszyła, bo jak by ta kańcówka też była taka nudna to nie wiem czy bym doczytała Olga taak? super! dobrze, że jest go dużo strasznie go lubię ^^ W ogóle cała ta akcja z wilkołakiem, no i te potajemne wizyty Belli u Jacoba

Milkaja dzięki

Póki co (bo jeszcze nie czytałam czwórki i jeszcze trochę trójki mi zostało) to powiem, że jedynka była na prawdę fantastyczna


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#22 2009-12-23 13:19:53

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Irka Jacob odegra znaczącą rolę szczególnie w części czwartej, ale za to w trzeciej wprowadzi mnóstwo humoru. Będzie walczył o Belę z Edwardem - szczerze mówiąc ja wybrałabym go bez zastanowienia bo nie wiem co Bella widzi w tej sierocie Edłardo Sorry fanom ale po prostu nie lubię tego gościa


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#23 2009-12-23 14:28:25

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

olga89 zgadzam się w 100%. Jacob jest o wiele bardziej.. żywy?


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#24 2009-12-26 12:59:09

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja wole Edka chociaż ani nie grzeszy za bardzo urodą , ani nie jest zbyt zabawny, ale uważam ze po filmie Księżyc w nowiu nie skusze się za bardzo na książkę....

Offline

#25 2009-12-26 16:19:24

Shari Tamal

Robi postęp

8363038
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2009-11-03
Posty: 272
Punkty: +7
Opis: Chori chori kiya re.! ^^
Aktorka: Aishwarya Rai
Aktor: Hrithik, SRK i Abhishek
Duet: Hrithik i Aishwarya

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja powiem tylko jedno: KUBUŚ WILCZEK (czyt. Jacob) RULEZ!

Offline

#26 2009-12-28 17:22:22

 Raveena

Bywalec

10674821
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 543
Punkty: +2
Aktorka: Rani Mukherjee
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

dzisiaj kupiłam sobie "zmierzch"..sama nie wiem dlaczego, bo nigdy nie kupuję ksiązki skoro wiem jaka jest fabuła i tym bardziej znając jej zakończenie..ale coś mnie podkusiło i leży u mnie na półce i czeka az skończe czytać "ferdydurke"

Ostatnio edytowany przez Raveena (2009-12-28 17:22:59)


http://img216.imageshack.us/img216/1922/raniusiakopiarb3fs1.jpg

Offline

#27 2009-12-28 18:11:22

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja jestem wielką fanką sagi Zmierzch i przeczytałam każdą część dwa razy Zawsze noszę przy sobie książke bo mam na komórce wszystkie części jako m-book


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#28 2009-12-29 12:34:29

 Raveena

Bywalec

10674821
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 543
Punkty: +2
Aktorka: Rani Mukherjee
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

ja nie jestem jakąś wielką fanką sagi ale zainteresowała mnie:) hmm..tak myślę, że ten "zmierzch" to taka odskocznia od matury xD.


http://img216.imageshack.us/img216/1922/raniusiakopiarb3fs1.jpg

Offline

#29 2009-12-29 12:51:38

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja uważam te książki za taką odskocznię od rzeczywistosći bo w prawdziwym życiu się tak nie zdarza


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#30 2009-12-29 13:00:48

 Raveena

Bywalec

10674821
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 543
Punkty: +2
Aktorka: Rani Mukherjee
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

otóż to ewelina90. ale pomarzyć zawsze można:) pośmiać sie nad książką...mnie rozbawiło, jak czytałam o taktyce sportowej Belli na w-fie , gdyż sama taką stosuję xD u mnie też każdy wie, że nie należy mi podawać piłki i że nigdy nie wiem do którego kosza celować na koszykówce:D


http://img216.imageshack.us/img216/1922/raniusiakopiarb3fs1.jpg

Offline

#31 2009-12-29 14:54:02

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Raveena napisał:

otóż to ewelina90. ale pomarzyć zawsze można:) pośmiać sie nad książką...mnie rozbawiło, jak czytałam o taktyce sportowej Belli na w-fie , gdyż sama taką stosuję xD u mnie też każdy wie, że nie należy mi podawać piłki i że nigdy nie wiem do którego kosza celować na koszykówce:D

Hehe ciekawe ja tam nie mam żadnej taktyki Nawet lubie wf

A tak trochę z innej beczki na portalu twitter.com jest ciekawe głosowanie. W sondzie każdy głosuje na swój kraj aby wskazać, który kraj ma najwięcej fanów Twilight, jeśli tak to można zinterpretować. Polska jest na .. Czwartym miejscu i wyprzedziła nawet takie państwa jak Niemcy, Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania, a w głosowaniu bierze udział aż 238 państw. Pokarzmy na co nas stać. Zagłosuj tutaj Głosowanie trwa jeszcze kilka dni. Możecie śledzić to również na tej samej stronie. A oto strona na której możecie oddać głos ===>


www.tweeter.faxo.com/Top_Twilight_Saga_Country_December


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#32 2009-12-29 19:55:29

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja też do was dołączam. Wszystkie piłki a kysz ode mnie!

Ja tak po trochu czytałam 1 i 2 część. Podoba mi się, muszę przeczytać do końca Szkoda, że wycięli tak ciekawą scenę z krwią w pierwszej części!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#33 2010-08-01 13:23:29

 Shahrukhomaniaczka

Nabijacz

10451229
Call me!
Skąd: Sucha Beskidzka
Zarejestrowany: 2007-08-07
Posty: 645
Aktorka: Rani, Pryianka, Kajol
Aktor: Shahrukh <3! :D
Duet: SRK - Rani, SRK - Kajol
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Przeczytałam wszystkie części i naprawdę lubię całą sagę
Bardzo lubię wszystkich bohaterów. Pierwszy raz czytałam książkę z punktu widzenia jednej z postaci.
Od przeczytania sagi uwielbiam wampiry


http://img264.imageshack.us/img264/3650/jo2sc7rm2.jpg
Gdy widze Shahrukha jestem szczęśliwa

Offline

#34 2010-08-01 15:46:30

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

A czy ktoś z Was czytał już parodię "Zmierzchu", czyli "Zmrok"? Ja przyznam się, że jestem bardzo ciekawa tej książki. Zaczęłam już ją czytać w Empiku i musiałam się powstrzymywać przed wybuchami śmiechu


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#35 2010-09-09 14:57:09

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Luthien napisał:

A czy ktoś z Was czytał już parodię "Zmierzchu", czyli "Zmrok"? Ja przyznam się, że jestem bardzo ciekawa tej książki. Zaczęłam już ją czytać w Empiku i musiałam się powstrzymywać przed wybuchami śmiechu

ja właśnie poluję na tą parodie na pewno będzie warta uwagi

Co do "Zmierzchu" lubię sagę ale część pierwsza najlepsza, dwójkę ledwo zniosłam trójka była dobra - dość duzo było Jacoba a jego uwielbiam no a w czwórce to w ogóle się trochę rozczarowałam bo wydaje mi sie, że mogło się skończyć lepiej a że Stephanie poszła trochę na łatwiznę Szczerze mówiąc oczekiwałam wiecej w ostatniej części ale podobało mi się

Ale jedynka najlepsza

milkaja teraz możesz mówić co to za watek Ci sie podobał w ostatniej części


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#36 2010-09-09 20:28:35

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Irka musiałam sobie przypomnieć, tzn. przeczytać moją wypowiedź, ale już wiem

Uwaga spoiler!!! Jak ktoś jeszcze czwartej części nie czytał, niech tego nie czyta!!!


Irka
chodziło mi o watek z Bellą, gdy zostaje przemieniona w wampira i doświadcza pierwszych wampirzych odruchów, ale jednocześnie świetnie nad sobą panuje choć jako Nowonarodzona nie powinna. Wszyscy byli tacy zaskoczeni a ona świetnie sobie radziła. Podobał mi się opis tej sytuacji.

Bo niestety tak w ogóle to zalatywało już tandeta, chociaż tak czy inaczej dobrze się czytało. teraz z perspektywy czasu zrobiłam się chyba zresztą bardziej krytyczna, ale jak czytałam to po prostu pochłaniałam wszystkie cztery tomy

Offline

#37 2010-09-10 11:11:54

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

milkaja napisał:

Uwaga spoiler!!! Jak ktoś jeszcze czwartej części nie czytał, niech tego nie czyta!!!


Irka
chodziło mi o watek z Bellą, gdy zostaje przemieniona w wampira i doświadcza pierwszych wampirzych odruchów, ale jednocześnie świetnie nad sobą panuje choć jako Nowonarodzona nie powinna. Wszyscy byli tacy zaskoczeni a ona świetnie sobie radziła. Podobał mi się opis tej sytuacji.

Bo niestety tak w ogóle to zalatywało już tandeta, chociaż tak czy inaczej dobrze się czytało. teraz z perspektywy czasu zrobiłam się chyba zresztą bardziej krytyczna, ale jak czytałam to po prostu pochłaniałam wszystkie cztery tomy

zgadzam się z Tobą to był jeden z lepszych sytuacji w tej części, ale i tak uważam, że pani Mayer mogła się bardziej postarać i wyciagnąć coś jeszcze

Ale fajnie się czyta także polecam


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#38 2010-09-10 13:12:14

Devi

Robi postęp

5843606
Call me!
Skąd: z domu
Zarejestrowany: 2007-08-16
Posty: 316
Aktorka: Rani, Kajol
Aktor: Shah Rukh, Mahesh
Duet: Abhi i John w Dostanie xD
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Ja czytałam tą sagę jakiś rok temu ;p więc niestety nie mogę napisać na "świeżo" moich wrażeń.
Najpierw obejrzałam Zmierzch, który mi sie strasznie spodobał więc pożyczyłam od koleżanki książkę, która spodobała mi się tak bardzo, że naciągnęłam rodziców na kupno całej sagi Moją ulubioną postacią jest zdecydowanie Jacob, bo głupiutka Bella i wyidealizowany Edward mi zupełnie ludzi nie przypominali (no fakt, w końcu Edzio jest wampirem ;P)
Najbardziej podobały mi się Zmierzch i Przed Świtem

Co do Zmroku... jest to dla mnie totalna żenada i brak logiki. Przeczytałam w Empiku pierwszy rozdział i nie mam zamiaru czytać dalej.


http://img76.imageshack.us/img76/305/kopiathebest4507ye1.jpg The Best

Offline

#39 2011-01-02 09:25:39

 Bobby

Wkręca się

Skąd: LC-A
Zarejestrowany: 2011-01-01
Posty: 183
Opis: Żyję marzeniemi...
Aktorka: Bipasha Basu
Aktor: John Abraham
Duet: John&Bips :*
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Jacob the best

Pisz więcej lub edytuj swoją wypowiedź


http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:u9_TvmYK7hXhfM:http://img20.imageshack.us/img20/4778/bips8ez.jpg&t=1

Offline

#40 2015-05-18 19:07:34

 Sunaina

Hindustani

Skąd: Woj. pomorskie
Zarejestrowany: 2014-07-02
Posty: 13872
WWW

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Saga jak saga. Pierwsze dwie części nawet fajne, trzecia może też, ale czwarta to totalne rozczarowanie. Myślałam że zakończenie będzie inne, a tu proszę. Nudna paplanina. Walka byłaby zdecydowanie ciekawsza


https://1.bp.blogspot.com/-ReJpyrpTMAs/XhNLO9GxH0I/AAAAAAAAVuw/_pVZ5i48I5cIAM8MK1y5Tbi0G71KG1fdACLcBGAsYHQ/s1600/12.gifhttps://1.bp.blogspot.com/-gfMeReSI1wk/XhNLPVvYZ4I/AAAAAAAAVu0/ESLKqwavRAI5hSMWSP5LaHWZqjKETKCIgCLcBGAsYHQ/s1600/13.gif

Offline

#41 2015-05-18 19:36:48

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: "Zmierzch" (saga) --> Stephenie Meyer

Bardzo lubię całą serię.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Benasque hotelstayfinder Ξενοδοχεία Φιλιππίνες Franco Diving Center