Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-02-18 19:20:30

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Mix - czyli wszystko to, czego jeszcze nie wiesz o filmie "MHN"

Prasa o filmie:



http://www.rediff.com/

„Trzy godziny nieustannej zabawy...”

„Farah Khan zadebiutowała tanecznym krokiem. Pokazała, że ma dryg do robienia filmów. Pewnie trzyma się tematu, którego ton zmienia się co 10 minut. Jej styl filmowania czerpie zarówno z MTV jak i z parodii, aczkolwiek na niespotykaną (czytaj: 24 miliony rupii) skalę.”

„Jestem przy tobie to zabawny film. Nie moralizuje. Nie kieruje się logiką. Nie jest realistyczny. Jest za to bezwstydnie rozrywkowy. Jeśli więc szukacie rozrywki w stylu lat 70. – polecam Jestem przy tobie. Bawcie się dobrze!”

„Wszystko, co chciałbyś znaleźć w filmie, odnajdziesz w trwającym trzy godziny i dwie minuty Jestem przy tobie.”

http://www.bbc.co.uk/

„Szalony film masala Jestem przy tobie mógłby być zmutowanym dzieckiem Grease i Matrixa.”

The Guardian:
„Nie można nie dać się porwać temu szaleńczo nadmiarowemu melodramatycznemu musicalowi, który w jakiś sposób jest jednocześnie łzawym dramatem rodzinnym, szkolną komedią dla nastolatków i thrillerem o terrorystach.”

http://www.channel4.com/

„W Jestem przy tobie" jest wszystko: zaczyna się jak gładko poprowadzony film akcji, a potem nagle zstępuje w rejony komedii, dramatu, marzeń, filmu szkolnego, romansu, filmu dla nastolatek  i filmu familijnego.”

http://www.planetbollywood.com/

“Jestem przy tobie to Grease połączone z Coś się dzieje i z filmami o przygodach Jamesa Bonda.”

„Muzyka jest zdumiewająca! Tytułowa piosenka Jestem przy tobie jest cudownie słodka i naprawdę wyraża zawarty w tytule przekaz: „Jestem przy tobie”!

„Amrita Rao jest wspaniała w tym filmie. Jeśli były jakiekolwiek wątpliwości w kwestii jej aktorstwa, to powinno przypieczętować sprawę.  [...] Zayed Khan udowodnił, że potrafi grać. [...] Sushmita Sen była niesamowita! [...] Shah Rukh Khan – zdumiewający jak zawsze. [...] W tym filmie po raz kolejny udowodnił, że jest niezwykle wszechstronnym, pełnym klasy i trendy aktorem. Wspaniały film! Świetna robota Farah Khan!” 

O filmie:



Piosenki i sceny taneczne:

Piosenki w Jestem przy tobie są wyjątkowe. Wszystkie niesłychanie energiczne i  wesołe; połączone ze skomplikowanymi i brawurowymi sekwencjami tanecznymi oddają szalonego ducha filmu. Największe wrażenie robi pełna przepychu „Tumse Milke Dilka Jo Haal” (na polskim DVD dzięki karaoke można zaśpiewać ją razem z gwiazdami filmu) i pierwsza w filmie piosenka - „Chale Jaise Hawaien”.

W układzie tanecznym do „Chale Jaise Hawaien” wzięło udział setki tancerzy. Niezwykłe jest to, że tę trwającą ponad 5 minut piosenkę nakręcono w jednym ujęciu. To pierwsze takie przedsięwzięcie w filmie bollywoodzkim i spełnienie wieloletniego marzenia Farhy Khan. Aktorzy i tancerze przeszli miesięczny trening, żeby zatańczyć cały utwór od razu, bez żadnych błędów. 

Kompozytor Anu Malik dostał w 2004 roku aż dwie nagrody za Jestem przy tobie - Filmfare Award i Screen Weekly Award. 

Stroje:

Szczególną role w Jestem przy tobie odgrywają stroje. Niemal nad każdym głównym bohaterem czuwał inny projektant, który dbał o to, żeby postać, którą ubiera miała własny, niepowtarzalny styl. Każdy z bohaterów (poza zmysłową Chandni) przechodzi w filmie przemianę, co pokazane jest także w stroju.
Lucky (Zayed Khan) jest w filmie szkolnym luzakiem, który dba o swoje długie włosy i starannie dobiera oberwane podkoszulki i wytarte jeansy. Styl jest dla niego wszystkim. Do czasu...
Sanjana (Amrita Rao) to dziewczyna – kumpel. Chodzi w jeansach, małych bluzkach i dziwnych czapeczkach. Trochę abnegatka, a trochę indyjska Christina Agulillera. Nikt nie myśli o niej jak o zmysłowej kobiecie. Do czasu...
Major Ram (Shah Rukh Khan; jego stroje projektował Karan Johar - reżyser Czasem słońce, czasem deszcz) gdy przybywa do szkoły w Darjeeling, ubiera się tak, jakby od lat 70. nic się w modzie nie zmieniło. Nosi dzwony i śmieszne, dzianinowe kamizelki. Jest obiektem żartów całej szkoły. Do czasu...
Chandni (Sushmita Sen) jest najbardziej zmysłową nauczycielką, jaką tylko można sobie wyobrazić. W szyfonowych sari nie chodzi, tylko płynie. Stroje Chandni stały się w Indiach legendarne. Dzięki nim sari powróciło na wybiegi ekskluzywnych pokazów mody, a grająca Chandni Sushmita Sen często bierze w nich udział.

Sceny akcji i efekty specjalne:

Jak niemal wszystko w Jestem przy tobie, także sceny akcji są niezwykłe i zaskakujące. Reżyserka czerpie pomysły ze starych indyjskich hitów, a także z zachodnich produkcji (Matrix, Mission Impossible, Czas Apokalipsy), jednak to, czego dokonuje major Ram na latającej rikszy sprawia, że James Bond powinien przejść na emeryturę. Farah Khan pomysły znane ze współczesnych filmów przełożyła na specyficzny język filmu masala. Dzięki temu każdy chwyt jest dozwolony, a lewitujące w powietrzu ciała i powstający po dotkliwym pobiciu bohaterowie doskonale wpisują się w tę pełną atrakcji konwencję.

Mówi Farah Khan:



o filmach:

„Moje najwcześniejsze wspomnienia dotyczą filmów. Oglądam je od kiedy skończyłam 2 lata. Są moją pasją: uwielbiam je krytykować, dyskutować o nich.”

“Kiedy byłam małą dziewczynką chciałam zostać astronautą, a kiedy trochę podrosłam – reżyserem. Nigdy bym nie powiedziała, że chciałabym zostać tancerką lub choreografem; nie wyobrażałam sobie czegoś takiego ani też nie miałam takiej intencji, by kimś takim zostać.”

“Zobaczyłam Michaela Jacksona w “Thrillerze” i coś sprawiło, że poczułam, iż to właśnie chciałabym robić. Zaczęłam kopiować kroki taneczne i wkrótce byłam w tym naprawdę dobra. Zaczęłam tańczyć na przyjęciach i brać udział w zawodach tanecznych a w końcu stworzyłam grupę taneczną złożoną ze zwycięzców w zawodach”

„Kiedy zaczęłam pracę nad moim pierwszym filmem, wiedziałam, że będzie on mieszanką  wszystkich filmów, na których dorastałam i które kochałam najbardziej. Wiedziałam, że będzie to film zawierający wszystkie elementy komercyjnej indyjskiej masali: miłość, emocje, dramatyzm akcji, sensację, pieśni, herosów, czarne charaktery, komedię, a wszystko to doprawione świeżością, energią, młodością i duszą.”

o Shah Rukh Khanie:

„Przez cały czas kręcenia filmu mój anioł stróż Shah Rukh był przy mnie, motywując mnie, inspirując, a czasem wymierzając kopniaka.  Powtarzał bez końca: Jestem przy tobie!  Kocham cię i nic mnie tak nie uszczęśliwi, jak nakręcenie z tobą twojego pierwszego filmu.”

„On jest moim przyjacielem, bratem, ojcem... Znaczy dla mnie wszystko. Nikogo się nie słucham: ani rodziców, ani brata, po prostu nikogo. Gwiżdżę na to co myślą inni. Ale Shah Rukha się słucham. Liczę się z jego zdaniem. Jest tak, bo czuję, że on troszczy się o mnie – nie mówi tego, ale to okazuje. Wiem, że chce tego, co dla mnie jest najlepsze. Zrobił dla mnie rzeczy, jakich nawet członkowie mojej rodziny, by nie zrobili. [...] Jest moim aniołem stróżem. Czasem myślę, że został zesłany w miejsce taty. Shah Rukh zaufał mi na tyle, że poprosił, bym wyreżyserowała jego warte 24 milionów rupii Jestem przy tobie.”

Wywiad z Farą Khan na temat filmu:



Jakiego rodzaju filmem jest "Jestem przy tobie"?

Próbowałam zrobić typowy film hindi – ulubiony przeze mnie film gatunkowy, jak go nazywają. Tego typu obrazy realizowali m.in. Naseer Hussein i Manmohan Desai. Spróbowałam swoich sił w dziele, w którym jest wszystko: matka, brat przyrodni, ślepy ojciec, taniec, dramat, akcja, emocje itd.

W naszym przemyśle filmowym kobiety reżyserzy zazwyczaj realizują kameralne dramaty obyczajowe. Jednak w Twoim filmie jest bardzo dużo akcji.

Faktycznie, wszystkie sensacyjne elementy planowane były już na poziomie scenariusza. Akcja miała przeplatać się z dramatem. Nie miałam jednak pojęcia, że realizowanie scen akcji pochłania tak dużo czasu. Będąc bardzo niecierpliwą osobą, czasami zdarzało mi się krzyczeć. Do jednej sceny potrzebowaliśmy nawet 30 ujęć, nie spodziewałam się tego. Myślałam, że będzie tak, jak w przypadku piosenek. W ciągu 4 dni kończę 4 minutową sekwencję taneczną. Jednak zrealizowanie 4 minutowej sceny akcji zajmowało nam 10 dni zdjęciowych.

Co  mogłabyś powiedzieć o muzyce do filmu?

Jestem bardzo zadowolona z muzyki. Moim zdaniem to najlepsza jak dotąd muzyka Anu Malika. To naprawdę ma znaczenie, że wszyscy pracowaliśmy od serca. Wszyscy traktowali pracę przy moim filmie w wyjątkowy sposób.

Poza tańcem i muzyką co jest mocną stroną filmu?

Mocną stroną filmu jest sama historia; bardzo niezwykła i mocna historia. Myślę, że jeśli historia nie jest mocna, nikt nie przyjdzie obejrzeć filmu po raz kolejny i kolejny.

Co zainspirowało Cię do tego, żeby z choreografki zmienić się w reżysera?

W rzeczywistości, gdy zaczynałam karierę dziesięć lat temu, chciałam zostać reżyserem. Asystowałam Monsoorowi Khanji. To nie było tak, że chciałam zostać choreografkę. Po prostu życie ma zwyczaj zabierać cię tam, gdzie zechce. Więc ja zostałam choreografkę z braku czegoś innego. Potem zaczęłam być w tym bardzo dobra i już nie chciałam tego zostawić. Jednak zawsze czułam, że chciałabym zrobić swój własny film. I w końcu zdecydowałam, że powinnam przeciąć linę bezpieczeństwa i skoczyć na głęboką wodę. Bardzo się cieszę, że Shahrukh dał mi szansę, żebym mogła to zrobić.   

Czy Shah Rukh był twoim pierwszym wyborem?

Shah Rukh był moim pierwszym i ostatnim wyborem.

Czy stosowałaś jakieś kryteria wyboru gwiazd do filmu pod kątem tego, czy umieją tańczyć?

Byłam pewna, że ma to być film pełen scen tanecznych. Gdyby Amrita lub Zayed nie umieli tańczyć, byłby z tym problem, bo oboje musieli tańczyć w piosenkach. Jednak dałam im miesiąc na ćwiczenia. Moja pierwsza piosenka, która przedstawia ich bohaterów, była kręcona w jednym ujęciu. Mieliśmy setki tancerzy i nie chcieliśmy cięć. Więc to było bardzo ważne, żeby umieli tańczyć.

To twój pierwszy film. Czy masz jakieś pamiętne chwile z nim związane?

Rozmawiałam z Shah Rukiem, że już nigdy nie będę miała szansy zrealizowania swojego pierwszego filmu. On jest jak pierwsze dziecko. Zawsze będzie specjalny. A ja miałam jeszcze tę przewagę, że moi aktorzy i ekipa byli dla mnie bardzo mili, dlatego że to był mój pierwszy film. Tak więc robienie go było najlepszym doświadczeniem w całej mojej 12-letniej karierze.

http://img24.imageshack.us/img24/6703/75522557.jpg



www.studentnews.pl


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
bollywood.pun.pl